Largimi çdo gjë që ju kishin frikë ta pyesnin


 • Pyetja numër 1
 • Pyetja numër 2
 • Pyetja numër 3
 • Pyetja numër 4
 • Pyetja numër 5
 • Pyetja 6
 • Pyetja numër 7
 • Pyetja numër 8
 • Pyetja numër 9
 • Pyetja numër 10
 • Pyetja numër 11
 • Pyetja numër 12
 • Pyetja numër 13

 • Pyetje № 1. A mund të zgjidhni për t'u bërë një mjeshtër?

  Beauticians trupit kryesisht gratë. Dhe shpesh, klientët meshkuj është i kënaqur.

  Pyetje № 2. Nëse para dizajnit bikini procedurës marrë një dush?

  Në shtëpi para se të shkuar në dyqan për të marrë një dush të ngrohtë është një domosdoshmëri.

  Pyetje № 3. A karrige të ngjashme për dizajn bikini në gjinekologjisë?

  Jo. Procedurë është kryer në një shtrat të zakonshëm kozmetike.

  Pyetje № 4. A duhet, duke shkuar në një shtrat, veshin çorapet?


  Procedura që trupi duhet të sjellë një palë çorape. Jo
  vetëm nga arsye higjienike, por që thjesht të
  këmbët nuk të ngrira.

  Pyetje № 5. A duhet mjeshtër para procedurës veshin një maskë dhe doreza?

  Jo. Si një maskë dhe doreza punuar pakëndshme. Master mund të veshin një dorezë, dhe më i përshtatshëm për të përdorur një leckë e disponueshme.

  Pyetje № 6. Në çfarë pozicioni të bëni "bikini të thellë?"

  Përshtatur,
  si i përshtatshëm për të klientit dhe master, të gjitha varet nga shkalla e besimit. Zakonisht,
  në anën. Ndoshta në të katër këmbët. Dhe nganjëherë mjaft poshtë
  rul prapa.

  Pyetje № 7. A bëni heqjen e flokëve të dhimbshme në fushën e "bikini të thellë?"


  Shkallë
  ndjeshmëri do të varet nga pragun e klientit dhimbje dhe
  aftësitë beautician. Me kabinetin webmasters të papërvojë dëgjuar gjithmonë
  "Oohs -. Ahs"

  Pyetje № 8. A mund anestezi?

  Anestezi
  pothuajse asnjë efekt në këtë fushë. Krem veçanta znebolyuyut
  shumë sipërfaqësisht, dhe madje edhe atëherë vetëm pas 40 minuta pas aplikimit.
  Vetëm të përdorin teknika të veçanta lejon për të bërë procedurën më pak
  "Ndjeshme".

  Pyetje № 9. Cili njeri gjatë procedurës në qoftë se ka pasur një mbledhje?

  Që nga procedura është mjaft e dhimbshme, mbledhje nuk do të ndodhë. Kjo është një mit.

  Hequr flokët ose njerëz në scrotum?
  Jo.

  Kjo zonë është depiliruetsya. Ka një lëkurë shumë e hollë. Meshkujt shpenzojnë depilim vetëm dy fusha - bikini dhe mollaqe.

  Pyetje № 10. Si për të kapërcyer drojë?

  Zakonisht paraprihet marshimin në bisedë telefonike sallon me administratorin ose një beautician. Për hartimin bikini sallon është një punë normale, dhe të thjeshtë dhe të lehtë për të ekspertit të flet për këtë, aq më shpejt ajo pozita veten për të klientit.

  Megjithatë,
  zakonisht në bikini-design shkon në beautician në trup, për të
  e cila është përdorur tashmë dhe i besuar. Brenda pesë viteve, klientët tanë
  mësuar me heqjen e flokëve zonën bikini, tani mësuar me projektimin e kësaj zone.
  Edhe pse asgjë të pazakontë në këtë procedurë atje.


  Pyetje № 11. A duhet përpara rishikim procedurë?

  Detyrimisht, eksperti duhet të shqyrtojë klientin. Sëmundjet fungale, nyjet limfatike fryrë, acarim të lëkurës, djegiet pas rrezitje ose dielli janë të kundërindikuar për dizajn bikini.

  Pyetje № 12. A është e mundur në kabinën e infektimit nga ndonjë sëmundje?

  Ne fillim
  Fakti që të gjithë stafit librat e brendshme mjekësore.
  Dhe pjesa tjetër
  varet nga saktësinë e magjistar. Nëse dora e tij e majtë në një dorezë ose
  përfundoi peshqir disponueshme dhe ajo u përball vetëm me trup, dhe
  e drejtë krahun - vetëm me qiri, atëherë infeksioni është e pamundur. Një mucous
  gjatë procedurës nuk është prekur.


  Pyetje № 13. Si mund të ndikojë në përdorimin e ngjyra jo të veçanta dhe konvencionale, dhe për zbardhues - peroksid hidrogjeni?

  Nëse
  kursyer përdorur ngjyrë e flokëve, ajo nuk do të jetë në telashe të mëdha. Por
  përdorimi agresive e ngjyra shkakton shqetësim. Pas depilim
  lëkura është shumë e ndjeshme, poret e hapura, kështu që rreziku
  acarim dhe alergji mundësi.

  Informacion nga cosmetologist Marina kungull dhe Irene Kulichkova.

  Lexoni gjithashtu:

 • Hair heqjen zonë bikini