Largimi ose off flokët


 • Çfarë është heqja e flokëve dhe heqjen e flokëve?
 • Lista Wish
 • Heqja e flokëve duke përdorur krem
 • Heqja e flokëve duke përdorur dylli

 • Mos harroni historinë e mbretëreshës Sheba dhe mbretit Salomon? Kurrë mbretëresha jo
  duke treguar këmbët e tyre, që mbulojnë ato edhe gjatë rehati dashuri. Mbret interesante
  Salomoni vendosi të mbajë pallatin e tij në katin e transparente kristal, sipas të cilit
  Uji derdhur dhe lejuar peshk i kuq.

  Mashtrim nuk dyshon mbretëreshë përmblodhi
  ndarje që nuk është e thith, dhe të gjithë e panë se kthesa e saj
  dhe këmbët shumë flokë. Mbreti u përpoq për të justifikohen duke dërguar për të fyer
  mbretëreshë lajmëtar me një bandë e bimëve të rralla malore mënyrë më të mirë për të hequr flokët.


  Mbretëresha nuk e vlerësoi gjest, duke e kthyer kokën për të Salomonit dërguarin.

  Kjo histori tregon se modës për një lëkurë të pastër dhe të qetë femër - një fenomen
  nuk njëkohësisht. Më shumë vavilonyanki duhet të përdoret paste special
  për heqjen e flokëve. Nefertiti, sipas burimeve historike, drejtuar
  për të dylli.


  Çfarë është heqja e flokëve dhe heqjen e flokëve?

  Modës moderne, me dashurinë e saj të lakuriqësi dhe veshjet transparente, siguron
  kjo çështje të një rëndësie të veçantë. Edhe në qoftë se ju nuk e ndjekin modës, front plazh
  sezon kur ndryshimi do të ketë një xhinse të besueshme dhe rroba të tjera të errët
  për swimwear hapur ose shumë të hapur.


  Zgjidh problemi mund të jetë vetë, në shtëpi apo në sallonet. Ndryshoj
  heqja e flokëve dhe depilim.

  Depilim - Heqjen e flokeve me rrënjët. Kjo plagosur
  gjëndër e flokëve, atëherë rritja e flokëve ndalesa në kohë.

  Depilim - Heqja e flokëve nga vetëm lëkurë. Ajo mund
  i bërë të dy mekanikisht (sbryvanye "Split"), kështu
  dhe kimike (shpërbërja e zonave sipërfaqësore e solventeve kimike e flokëve).

  Sigurisht, çdo zgjedhje do të ketë pro dhe zgjedhje.

  Mënyra më e vjetër verifikuar dhe më e shpejtë për të hequr qafe e flokëve padëshiruar
  në këmbët dhe bikini zonën në shtëpi - një depilim duke përdorur

  makinë rroje.
  Disa siklet mund të krijojë potencial
  Pasojat e pakëndshme, të tilla si acarim, shkurtimet dhe qimet i hyrë në mish. Total
  Kjo mund të shmanget nëse:

 • Gjithmonë rruaj qimet në drejtim të rritjes së flokëve.
 • Mos e shtypni të vështirë në presionin rroje në lëkurë duhet të jetë e lehtë.
 • Kurrë mos rruaj mbi lëkurën e thatë dhe gjithmonë përdorni një mjet për
  rruajtje (në raste ekstreme, pastrues të tjera). Ai përmirëson shqip
  blades, dhe, për më tepër, nuk do të shkurtojë veten.
 • Shave Pre për të parandaluar qime që rritet përbrenda e disa përdorim
  pastrim.


 • Lista Wish

 • Makinë rruajtje - një pjesë e rëndësishme e rruajtje të sigurt.

  Kujdesi për atë
  jashtëzakonisht i thjeshtë: të larë teh nën ujë të rrjedhshëm para dhe pas rroje, thatë
  (Jo gëlltit! Për të parandaluar dëmtimin e tehut!) Rregullisht ndryshojë kasetë.
 • Rruajtje qorton procesin e rinovimit të lëkurës. Makinë rruajtje fjalë për fjalë brushes
  rrezitje svezhepriobretennyy lëkurë. Kur përdorni rrezitje atë do të
  ri-aplikoni çdo 3-4 ditë.
 • Rruaj flokët menjëherë para se të shkojnë në plazh - nuk ia vlen dielli peresushyt
  rroje lëkurës inatosur dhe lëkurë të dëmtuar nga rruajtje - më shumë pihmentuyutsya,
  megjithë përdorimin e sunscreen.
 • Pas rroje, aplikoni një krem ​​mundësisht, duke ngadalësuar rritjen e flokëve dhe qetësues

  lëkurës. Këto krem ​​ngadalësojë rritjen e flokëve duke pengon metabolizmin në flokë
  gjëndër. Me përdorimin e rregullt të rritjes së flokëve është me të vërtetë ngadalësuar.


 • Heqja e flokëve duke përdorur krem

  Për shkak të agjentëve kimikë duke shkaktuar shpërbërjen e qimeve gjobë (tiohlikolovaya
  acid, etj), krem ​​hiqni qime të dukshme dhe të padukshme.

  Megjithatë, krem ​​ndikim
  të dy flokët dhe lëkurën. Ekspozimi intensiv mund të dëmtojë delikat
  dhe lëkurë të ndjeshme. Prandaj, efekti i krem ​​duhet të jetë i shpejtë dhe efikas,
  mos e lënë atë në lëkurë për një kohë të gjatë.

  Zakonisht aplikohet në lëkurë depilatory hollë
  shtrat dhe mbajtur për 10-15 minuta, pastaj krem ​​me mbeturinat e flokëve largohet

  apo leckë, ose një shpatull të veçantë shiten zakonisht në një grup
  i tubit. Lëkura pas një kohë nuk i lajnë me sapun dhe detergjentë të tjerë
  do të thotë.

  Është e nevojshme të përcaktojnë se përdorimi i krem ​​të tilla si tjetri
  Agjentët kimikisht aktive në fytyrë në thelb të padëshirueshme.

  Duke përdorur krem ​​depilatory duhet të mbani mend se:

 • Krem depilatory nuk duhet të përdoret nëse lëkura është acarim pas
  djegien nga dielli i rëndë, ose kur një reaksion alergjik ndaj krem.
 • Krem komplikuar, kështu që ajo është e mundur që një nga komponentët
  mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Para përdorimit të parë krem ​​depilatory

  të jetë i sigurt për të bërë testin e tolerancës, siç udhëzohet
  për përdorim.
 • Krem depilatory janë shumë të ashpër, kështu që ju duhet të shmangin ato të bien në
  sytë dhe mukozës.
 • Kur ju së pari të përdorin është e këshillueshme që të përpiqen për të hequr pak krem
  para kohës së përcaktuar në udhëzimet. Qimet delikate dhe e hollë, zakonisht
  të shpërndarë pak më të shpejtë. Rough - më gjatë.


 • Ekstraktim
  flokët me qiri

  Megjithatë, e vetmja alternativë e denjë
  dylli për të hequr flokët nga buza e sipërme është piskatore. Përbërja Wax
  fortësi të lartë dhe të shpejt të ftohur kapur shpejt. Ajo mund të xhiruar
  pa imponuar strips leckë.

  Heqja strips flokët pa ofruar më pak
  tension i lëkurës, kështu që kjo metodë mund të përdoret në shumë sensitive
  zona të lëkurës.

  Nëse ju vendosni të qëndroni në të, mos harroni se:

 • Pas dylli depilim mund të ndihet kruarje intensive. Për të qetësuar atë poshtë
  dhe zbutur lëkurën, ekzistojnë kremra të veçanta.
 • Mos harroni të dezinfektoj lëkurë. Flokeve Shkarkimi - një shkelje
  Integriteti i lëkurës dhe i infeksionit në plagët e vogla në këtë faqe interneti
  follicles flokët mund të shkaktojë komplikime. Prandaj është e nevojshme për të trajtuar
  lëkurës dezinfektues para se të aplikoni dylli dhe pas largimit të tij,

  para se të aplikoni locion qetësues.
 • Para se të aplikoni dylli mund të jetë pak fëminore pluhur lëkurë talk. Kjo
  të ndihmojë në mënyrë të barabartë të shpërndajë dylli.
 • Në mënyrë që procedura ishte dylli pa dhimbje është aplikuar shumë e hollë
  shtresë. Imponuar hequr dylli, ju duhet të mos e shtyrë në mënyrë të vendosur e saj
  flluska formuar ajrit. Rrip i ri nuk duhet vetëm të mbuluar
  depilirovannuyu atë zonë më shumë se 2 cm.
 • Shoot rrip duhet energjikisht, por pa probleme, pa jerks dhe ndalesa.
 • Ka contraindications për këtë metodë e heqjes së flokëve.

 • Vitamina A dhe medikamente të caktuara.
 • Sëmundjet akute dhe kronike të lëkurës.

 • Faza Decompensated e diabetit.
 • Venat me variçe (në vend të procedurës).
 • Format e rënda të hipertensionit dhe sëmundjeve koronare të zemrës.
 • Forma akute e herpes.
 • Sëmundjet infektive.
 • Tumoret beninje të lëkurës (papilomat, lythat, moles).
 • Prirja për të hyrë në mish qime brenda.
 • Gjithashtu në shtëpi, ju mund të përdorni elektroepilyatorom qenësisht
  kujton makinë rroje. Elektroepilyator pajisur me rrota të vogla, piskatore,
  se rotacioni heq qimet në rrënjë.

  Duhet të theksohet se procedurën e
  botuar disa dhimbshme. Shkalla e dhimbjes varet nga individi

  ndjeshmëri dhe zakonet. Të anketuarit të cilët ka zgjedhur në këtë mënyrë e që kanë të bëjnë
  flokët e tepërt, vuri në dukje se disa herë të bëhet një qëndrim
  gjithçka më të lehtë.

  Në mënyrë të ngjashme, ka pasur një lidhje e drejtpërdrejtë midis prodhuesi popullor,
  Çmimi dhe heqja e flokëve cilësi dhe sëmundshmëria e saj.
  Modeli i dashur i quajtur
  Miratimi i madh.

  Kjo mund të vërehet se nga prodhuesit kryesorë të provoni elektrike
  të tërhequr blerësit madje edhe funksione të ekstensionit. Po, elektroepylyatory shumë modern
  Masazh këmbë dhe lehtësimin e parehati gjatë grevave.

  Në projektimin
  pajisje të tilla përfshin një furçë të veçantë të gomës që butësisht masazhet

  dhe heq dhimbjen. Disa epilators janë dhënë si kreu rroje për
  rruaj flokët në zonat më të ndjeshme të lëkurës.