Energjia e ozonit të rinjve


 • Pronat e ozonit
 • Përdorimi i ozonit

 • Ozoni - një metodë që ndihmon për të rivendosur metabolizmin, pastrimin e trupit dhe rinovimin. Për shkak të pronave të jashtëzakonshme shëruese ozonit neutralizon radikalet e lira dhe ndihmon për eliminimin e toksinave. Duke pasur aftësinë për të ndikuar multilateral, se ajo gjithashtu përmirëson proceset trofike në organet dhe indet, të normalizuar hormoneve dhe stimulon sistemin imunitar.

  Pronat e ozonit

 • Efekt anti-celulitin
 • Rivendos
 • Dilates enët e gjakut, saturates gjakun me oksigjen
 • Përmirëson metabolizmin celulare, toksina dhe mbeturinave
 • Anti-inflamator dhe plagë shëruese efekt


 • Përdorimi i ozonit

  Trajtim celulitin . Ozoni rrit lipolysis në administratën lokale. Për shkak të pronave të saj për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe rrjedhën e limfatike, rrisin aftësinë e qelizave të kuqe të gjakut për të kryer oksigjen të ozonit indeve promovon rezorbimit e strukturave të indeve lidhës që rrethojnë qelizat yndyrë, duke çuar në normalizimin e metabolizmit.

  Gjatë seancë mund të djegur, thumbues ose ndjesi shpimi gjilpërash në shumicën e rasteve siklet janë brenda disa minutave.

  Problemet dermatologjike. Në dermatologji terapi ozoni është përdorur për të trajtuar aknet dhe pezmatim i lëkurës ngathët, urtikarie dhe ekzemë, dhe sëmundje të tjera të lëkurës.
  Përtëritje. Obkalyvanie lëkurë ozon-oksigjen përzierje elasticitet prapa lëkurës dhe qëndrueshmëri, rikthen vetitë mbrojtëse, heq ënjtje dhe bruising nën sytë, heq venat merimangë, zbut rrudhat dhe heq mjaft i vogël, ka një efekt heqjen. Pas lëkurës terapi ozoni sesion bëhet pamje të shëndetshme dhe rrezatues.

  Ozoni kundër shënon shtrirje. Shkëlqyer për të trajtuar pas lindjes shtrirje. Ozoni në administratën lokale stimulon prodhimin e melaninës qelizat e veshje e guaskës dhe metabolizmin në ind lidhës, rezultati - një lëkurë të trashë që ka një ngjyrë të shëndetshme.

  Mjekësi.

  Është interesante se ndërsa terapi totale ozonit është përdorur për të trajtimin e dysbiosis, dehje alkoolit, dhe për lehtësimin sindromi i lodhjes kronike. Në obstetrikë dhe gjinekologji ajo është përdorur në trajtimin e anemisë në shtatzëni, kequshqyerja fetale, rreziku i infeksionit intrauterine dhe patologjive të tjera.

  Kohëzgjatja e trajtimit varet nga veprimi - në fytyrë - 15-20 minuta, mollaqe, kofshë, prapa - 20-30 minuta. Sigurisht terapi ozoni është 10-20 procedura kryhet 1-3 herë në javë. Efekti vazhdon 5-7 muaj. Sigurisht përsëritje e trajtimeve rekomandohet 2 herë në vit.  Thjeshtësi dhe qasja e metodës terapi ozoni, është e efikasitetit qartë - këto janë argumentet kryesore në favor të saj.

  Ozoni - sekreti i rinisë sate, shëndet të mirë dhe figura të përsosur.

  Për më shumë informacion, ju mund të merrni një konsultim falas me një specialist kozmetike hardware ELOSMED Center.