Kokteje embrionale


 • Çfarë është terapi qelizë?
 • I zgjuar tsitaminy
 • Përtëritje brenda?
 • Kush të besimit?
 • Kozmetike Cell

 • Çfarë është terapi qelizë?

  Terapi Cell - një hyrje në trup
  përgatitjet e bëra nga indet embrionale të kafshëve. Ata
  me pronat unike rinovimin. Fakti që i ri
  Qelizat shtazore mund të transmetojë të dhënat tuaja nga qelizat e njeriut. Në
  Si pasojë, kjo e fundit të marrë një stimul të fuqishëm për të punuar në mënyrë aktive dhe
  më e rëndësishmja - për të riprodhuar.

  Është shumë e rëndësishme
  për shkak të indeve plakjes ndodh sepse qelizat janë "lodhur"
  ata të ndaluar duke e ndarë. Merrni, për shembull, lëkurën.

  Nëse një vajzë e re
  epiteli është një ndryshim i plotë për një muaj, atëherë një grua "në vite"
  Ky proces merr të paktën 5-6 javë. Për shkak të kësaj, në fytyrë
  rrudhat, lëkura gradualisht zbehet dhe humbet elasticitetin e tij.

  Një i tillë
  metamorfozë është i lidhur drejtpërdrejt me informacionin gjenetik atë
  të koduara në ADN tonë. Në përputhje me këtë Kod qelizat epidermik
  përfundimisht ndajnë më pak dhe më pak, që do të thotë se lëkura fillon
  mosha me shpejtësi. Prishet embrionale terapi kjo egër
  rrethi - ajo stimulon rigjenerimin e epitelit në nivelin gjenetik.
  Pothuajse menjëherë redukton thellësinë e rrudhave ekzistuese


  shfaqja e ndalesave të reja, personi bëhet më i tendosur dhe
  Karakteristika e tij - më i qartë.


  I zgjuar tsitaminy

  Qelizë
  terapi është përdorur jo vetëm në kozmetikë. Ajo praktikohet
  në pothuajse të gjitha fushat e mjekësisë. Me ndihmën e luftimeve
  crregullime të gjakut, semundja e Parkinsonit, hepatitis, dhe shumë tjerë
  Sëmundjet. Këtu rëndësi të madhe është e ashtuquajtura pronë
  identiteti. Fakti që qelizat e caktuara të kafshëve
  ndikojnë organet njëjtat.

  Për shembull,
  koncentrohen qelizë qengja Zemra apo viça normalizes zemrën
  Aktiviteti dhe përmirëson tolerancën e aktivitetit fizik. Ky vullnet
  formuar bazën e një Koramina - përgatitje përmban embrionike

  qelizat e zemrës në bagëti. Ajo është përdorur për
  hipertensionit, angina, ateroskleroza. Koramin aplikohet
  të tsitaminam - një klasë të re të aditivëve të ushqimit biologjikisht aktive. Këto
  substanca janë revolutionizing specialistë të mjekësisë moderne
  quajmë ato "eliksir i rinisë".

  Gjithkush
  tsitamin - dhe ata ekzistojnë më shumë se një duzinë - ka një efekt mbi
  organ i veçantë i njeriut. Për shembull, Timusamin izoluar nga
  thymus gjëndër e bagëtive, stimulon imunitet
  sistem. Pranimi i kësaj droge tregon antibacterial dhe pas
  terapi rrezatimi, ajo është një shtesë e madhe për trajtimin e ndryshme

  infeksionet. Përveç kësaj, Timusamin përdoret si një masë parandaluese
  gjatë epidemive të gripit. Ajo duhet të marrë 1-2 tableta 2-3 herë
  ditë 15 minuta para ngrënies. Kursi zgjat 10-15 ditë, të përsëritur atë
  të ndjekur përmes 3-4-6 muaj.

  Një tjetër drogës -
  Hondramin - përdoret për qëllime shumë të ndryshme. Kjo tsitamin izoluar nga
  indet kërcor e bagëtisë, që do të thotë se ajo është efektive në
  respektimin e shpinë dhe nyje - në inflamator tyre dhe
  Sëmundjet e këmbimit-degjenerative. Përveç kësaj, Hondramin emëruar
  njerëzit e moshuar në mbështetje të musculoskeletal
  sistem. Merrni atë në të njëjtën mënyrë si Timusamin.

  Ka
  Familja tsitaminov dhe Tserebramin - një droge që ndikon në funksionin
  truri. Ajo përmirëson kujtesën, zvogëlon ndjenjat e marrje mendsh,
  për shkak të mungesës së qarkullimit cerebrale, stimulon
  performancës. Drogës administrohet pas goditje në tru
  trauma kafkës, ndërhyrjet neurokirurgjike. Për ata që
  vuajnë nga bronkiti kronik, ftohjet e shpeshta, i përkryer
  Bronhalamin. Ajo stimulon proceset metabolike që ndodhin në qelizat e
  trakea dhe mushkëritë, rikthen funksionin e tyre. Përveç kësaj, të drogës
  pengon zhvillimin e vrull bronkiale, kështu që është e domosdoshme për
  astmë.


  Përtëritje brenda?


  tani janë në zhvillim e sipër për të drogës "përtëritje"
  tiroide, gjëndrat veshkave dhe vezoreve. Premtime të tjera të vërteta
  revolucion në mjekësi - në fakt mosha biologjike e femrave drejtpërdrejt
  varet nga funksionimin e organeve. Vazhdimi i tyre
  punë, atëherë ne mund të vonojë fillimin e moshës së vjetër. Por të gjithë
  e ardhmja. Ndoshta pas një, ndërsa në të vërtetë në shitje
  do kurë që mund të "rivendos" çdo "pjesë" e tonë
  trup. Dhe se ca të jetë përmbajtja ekzistuese
  Zhvillimet.

  Shumica e tyre shqetësim
  veprim i përgjithshëm tonik ose mjekësi estetike.
  Në rastin e parë

  ajo është një lloj i kokteje embrionale që kanë
  efekt universal. Ata janë futur në trup dhe të bëjë veprimin
  në shumicën e indeve. Ajo stimulon metabolizmin, përshpejtimin e progresit
  shumë reagime biokimike. Si rezultat, një person fillon të veten
  të ndjehen të aftë dhe të shëndetshme, lodhje zhduket dhe rendi
  stresi kronik, të cilat shumica e njerëzve tani jetojnë. Zakonisht
  vlersuar këtë orhanoterapevtychnoho është të paktën pesë injeksione,
  kryer në intervale të një jave.


  Kush të besimit?

  Çfarë
  Sa për efekt rinovimin e terapisë qelizore, çdo gjë është
  shumë më e vështirë. Ju duhet të zgjidhni një droge të fetusit dhe

  filloni të shtypni atë subkutane. Kjo është një procedurë shumë delikat, të bëjë atë
  kanë vetëm personel të kualifikuar. Në fund të fundit, nëse një zgjidhje për të injektuar
  pak më thellë se e nevojshme, ndonjë efekt nuk do të jetë kohë dhe të holla
  do të jetë tretur.

  Për më tepër - e mundur
  komplikime. Kjo hematoma gjatë absorbable, inflamator
  reagim dhe madje edhe plagët e vogla. Për të shmangur probleme të tilla
  lloj, duhet të zbatohet vetëm për një profesionist me përvojë i cili punon në
  themeluar mirë klinikë.


  Takimi i parë me mjekun e klientit duhet të tregojnë një certifikatë
  i lejon atij për të praktikuar terapi fetusit. Përveç kësaj, ajo

  duhet të demonstrojnë rezultatet e punës së mëparshme. Zakonisht kjo
  bëhet përmes një album të fotografive elokuente "para" dhe
  "Pas".

  Megjithatë, është e rëndësishme që të ketë një opinion personal rreth
  specialist dhe çfarë ata thonë për të, "populli". Pra vlerë
  për të dëgjuar këshillat e miqve dhe të njohurve. Nëse
  orhanoterapevtychnoho të kualitetit të lartë, rezultati i saj nuk do të marrë
  pritja e gjatë, ata do të jenë të dukshme pas procedurës së dytë. Lëkurë
  do të merret morfinë bëhet praktikisht i padukshëm, zhduket i dytë
  mjekër, çanta nën sytë, ashpërsia nasolabial reduktuar
  folds. Për efekt u mbështet, duhet të jetë të paktën shtatë

  seanca.


  Kozmetike Cell

  Megjithatë
  Disa femra nuk mund të marrë një kurs të terapisë fetusit sepse
  frika e gjilpërave. Ata mund të këshillojë grim celular.

  Kjo
  krem përmbajnë ekstrakte embrionale dhe të përqendrohet. Ata
  destinuara për lëkurë të pjekur në nevojë për kujdes intensiv.