Express u përgatitur për një ngjarje të rëndësishme


 • Qime
 • Person
 • Trup
 • Duart dhe këmbët


 • Gjithkush dëshiron të jetë i bukur. Por jo të gjitha, për fat të keq, janë kohë dhe energji për t'u kujdesur për ta çdo ditë. Shpesh ne kujtojmë nevojën për të qenë i bukur dhe i freskët për disa ditë para ngjarjes, apo edhe vetëm ditë përpara.
  A keni një grup të aksioneve masash për të sjellë veten në lulëzim pamjen? Nëse jo, përdorni këshillat tona më të thjeshtë.


  Qime

  Vetëm disa ditë para festës fillojë pije lë çaj flokët. Çaj i përshtatshëm i zakonshëm i zi. Kjo ngjarje do të japë shkëlqimi i flokëve tuaj . Në shndrit flokët bërë maskë ushqyese të naftës: Aplikoni për të rodhe flokët, vaj luledielli ose vaj hidratues për disa orë ose gjatë natës (jo të pista kokë përfundojë jastëk me një peshqir dhe të siguruar atë me një dush kapak).


  Person

  Në përgatitjen e shpejtë për festën e personit duhet toning.

  toning lëkurën e fytyrës të bërë një maskë me vezë e verdhë veze, një lugë çaji mjaltë dhe disa pika lëng limoni. Njom leckë me përzierje dhe të aplikoni në fytyrë. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj dhe të pushojnë për 15 minuta. Ndërsa vitamina janë të absorbohet në lëkurë, të relaksoheni dhe kur do të forcë të triumfojnë. Lani maskë me një shtupë pambuku të lagur me ujë të ngrohtë. Kjo ka kuptim për të bërë këtë maskë darkë pushime ditë apo parti.

  Për sytë e tij shkëlqenin , një minutë e gjysmë për të bashkëngjitni për copa sy të mbyllura të akullit.

  urgjent shpëtoj e qarqeve të errëta nën sytë, njerëzit shprehin mjetet, për fat të keq, nuk ka.


  Përdorni një fsheh ose themel. Dhe vyspitsya edhe para një pushim!


  Trup

  Për ta rrjepë gjithë trupin ishte e butë dhe kadifeje në të prekur , Shto një dush të ngrohtë 2 lugë niseshte patate dhe vaj ulliri. Uji duhet të jetë i nxehtë, dhe të ngrohtë, ajo nuk duhet të marrë më shumë se 15-20 minuta, dhe pastaj - nuk e fshij, dhe fshij lëkurën me një peshqir të butë apo të japë atë për të thatë veten. Ky dush - gjithashtu një mënyrë e madhe për t'u çlodhur para festës.


  Duart dhe këmbët

  Eshtë e panevojshme të kujtoj thonjtë manicured pastër. Edhe nëse ju nuk keni kohë për të bërë një manikyr profesional dhe pedikyr, të bëjë një dush pesë-minutësh për duart dhe këmbët (2 lugë kripë dhe 1 lugë çaji acid limoni për litër ujë), dhe natën, aplikoni një moisturizer.

  Mos u frikësoni prag qoftë se ju keni të paktën një ditë para festimit dhe artikullin tonë, suksesi është pothuajse e garantuar. Pak hije me shkëlqim sy, që rrit sasinë e valëvit bojë për vetulla dhe lip gloss do të shtoni prek përfundimtar për imazhin tuaj të përsosur.