Care Hand


 • Jo vetëm krem
 • Banja për duart
 • Pajisje mbrojtëse
 • Lëkura e duarve dhe thonjtë kërkojnë trajtim të veçantë, kujdes të kujdesshëm dhe mbrojtje. Dhe
  nuk është e nevojshme për të vizituar një sallon dhe shpenzojnë para të çmendur për
  shumë procedura për të marrë në duart tuaja ruajtur rininë dhe lëkurë
  ishte gjithmonë i butë dhe e tenderit. Të gjithë ju duhet - pak kohë dhe
  dëshirë për të bërë duart kujdeset për zakonin e saj të këndshme.

  Jo vetëm krem

  Kompanitë kozmetike ofrojnë shumë burime për produkte të kujdesit:
  vajra, krem, kremra - Moisturizing kundër moshës lidhur me ndryshimet,
  mbrojtur kundër ndikimeve të jashtme. Kur ju zgjidhni këtë produkt
  përparësi duhet t'i jepet kompanive që specializohen në

  kujdesen produkte dhe fonde për manikyr. Mundësisht të përdorur
  krem dore përditshme.

  Çdo herë duke vënë krem ​​mbi duar
  bëni masazh. I parë rregull: krem ​​duhet të mos zbatohet vetëm për
  furçë, dhe e tërë krahu, duke përfshirë bërryl. Fshij gishtat
  dore dhe butësisht fshij në mocionet rrethore krem ​​në lëkurë, atë
  normalizes e qarkullimit të gjakut, ushqen indet me oksigjen dhe ndihmon lëkurën
  më mirë të absorbuar komponentë të dobishme të krem.

  Një herë në javë, të bëjë një masazh dorë duke përdorur mjete për lëkurë, grimcat gërryes të hequr qelizat e lëkurës vdekur. Pas
  Kjo duhet të aplikojnë për një dorë të lehta moisturizer - ju menjëherë


  vëreni dallimin dhe të ndjehen sa butë lëkurën tuaj është bërë. Por
  kjo procedurë nuk duhet të abuzohet, dhe kjo nuk duhet të jetë
  lëkurë, plasaritur të lëkurës kur apo nëse ajo është plagë.

  Banja për duart

  Banjot janë trajtimet standarde sallon për lëkurën e duarve
  dhe thonjtë. Por ajo është mjaft e mundur për të bërë në shtëpi. Për të forcuar thonjtë
  Për shembull, ju mund të përdorni kripë rregullt deti, një i vogël
  kontenierë të bëjë një zgjidhje të koncentruar kripë e ujë të ngrohtë dhe
  Vendosni gishtat në atë për 10-15 minuta. Me i rregullt
  aplikimi i kësaj procedure ul thonjtë brishtë, duke i bërë ato të fortë
  dhe për të përshpejtuar rritjen e tyre.  Nëse ju vëreni se lëkura ishte e thatë dhe
  thonjtë e stratifikuar, vaj vaske do të ndihmojë. Ata përshtaten
  edhe vaj ulliri, por e këndshme për të përdorur bajame ose
  bukuroshe. Shtoni vaj disa pika lëng limoni dhe
  fusë në duar për 10 minuta, pastaj fshij me një ind dhe të tyre
  hequr naftës tepërt. Dy lugë sodë buke në një gotë me ujë
  të bëjë lëkurën i përafërt i qetë dhe i bukur. Kur abrasions, të çara,
  shkurtime dhe gërvishtjet mbajë duart në një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium. Dhe
  dush me tre teaspoons e uthull në një gotë me ujë do të ndihmojë në
  shuplakat e tepruar djersitje.

  Supë

  gëlqere, hithër dhe kamomil janë shumë të mira për lëkurën e përflakur. Këto
  dush ndihmë të madhe për të përballuar erërat e vjeshtës dhe i parë
  acar, ata moisturize dhe zbutur lëkurën. Zierje e leh lisi ndihmon
  me skuqje. Bath qershi zog lehtësimin e ënjtje dhe nenexhik -
  lodhje. Mirë dush zbutur lëkurën e patate supë, liri
  fara apo hirrë.

  Pajisje mbrojtëse

  Një nga kushtet më të rëndësishme për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës është
  mbrojtja e tij nga ndikimet e dëmshme të mjedisit. Gratë kanë
  të angazhohen në punët e shtëpisë, por mos sakrifikojë e tyre
  duart, larje dritare, dysheme, enët përdorni edhe doreza.

  Kjo
  ndihmon të mbrojtur lëkurën nga kimikatet dhe qëndrimit të gjatë në një të ashpër
  ujit. Para se të veshin dorashka, lani duart tërësisht mirë
  pluhur të thatë dhe sasi e vogël talk apo niseshte. Në fund
  dorashka janë larë brenda dhe jashtë, të thata dhe gjithashtu në të dy anët
  spërkasë pluhur i hedh talk apo niseshte.

  Sot ka një të madhe
  Numri i krem ​​veçanta që formojnë në sipërfaqe të lëkurës
  shtresë të veçantë mbrojtëse dhe mund të zëvendësojë doreza nëse ju
  pakëndshme për të punuar në to. Pas të gjitha punët e shtëpisë përfunduar,
  Lani duart tuaja dhe të jetë i sigurt për të thatë e tyre shumë mirë. Duke e lënë lëkurën

  lagësht, ajo mund të goditur nga era dhe temperaturat e ulëta
  ajror.
  Për këtë arsye, ajo nuk është e rekomanduar për të përdorur hidratues
  krem dimrit në më pak se gjysmë ore para se të nisej nga shtëpia - të marrë më mirë
  ajo përreth dhe të vënë duart tuaja mbi në punë.