Kujdesi për gjithnjë


 • Ushqyerit dhe hydration gjatë ditës gjatë natës
 • Procedurat kozmetike
 • Injections Bukuri
 • Recipes shtëpi

 • Lëkurë delikate kurrë nuk do të fshehin nën një shall apo një kapelë, ajo është gjithmonë e hapur për të motit të dimrit. Mbroni lëkurën qepallë nga erërat e ftohta dhe acar dhe të mbrojtur kundër shfaqjen e rrudhave të reja dhe probleme të tjera këshilla të thjeshta do t'ju ndihmojë.


  Ushqyerit dhe hydration gjatë ditës gjatë natës

  Ajrit të thatë të ftohtë së bashku me era dhe ngrohje në shtëpi rrit tonë humbjen lagështi lëkurës. Moisturize dhe për të ndihmuar njom e lëkurës qepallë kujdesit të lëkurës çdo ditë. Dita përdorni produkte ushqimore që përmbajnë vaj, duke formuar një film mbrojtëse, ata mbrojnë lëkurën nga moti qepallat.

  Moisturizers përdorni gjatë natës. Për të rritur efektin e ndihmë të veçantë për serum qepallë e lëkurës (që përmban dhjetë herë më shumë substanca bioactive se krem). 2-3 herë në muaj, aplikoni disa pika të serum për të pastruar.

  Procedurat kozmetike

  Winter - një kohë e madhe për trajtimet sallon, peels, Mezoterapia, biorevitalisation, ELOS përtëritje. Procedurat kontribuojë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut (rrit rrjedhjen e ushqyesve dhe oksigjenit), formimin e kolagjenit dhe elastin.

  Injections Bukuri

  Plotësoni injeksione Filler ndihmojë linja në bazë të acidit Hyaluronic është një përbërës natyral i lëkurës sonë dhe është përgjegjës për të dendësisë dhe elasticitetin e saj.


  Një molekulë e acidit Hyaluronic është në gjendje për të tërhequr qindra molekulave të ujit.
  Botox Injections të shpëtoj prej rrudhave të fytyrës. Skema e thjeshtë: blloqe neurotoxin transmetimin e impulseve nervore fibra të muskujve skeletik. Pas injektimit ndodh relaksuar muskujt e fytyrës, kështu që nuk është një rrudhat forta dhe heqjen.

  Nga çanta nën sytë (yndyrë herniation që tërheq lëngjeve të tepërta) lehtësimin injeksione të drogës që prishen yndyrë. Getting shpëtoj e yndyrë të tepërt, qepallë më të ulët për të bymehet ndalesa. Në këtë procedurë, ekziston rreziku i bruising që janë mjaft të gjatë.

  Recipes shtëpi

  Mos harroni për recetave të mira e vjetër, ata janë ideale si një masë e përkohshme emergjente. Thjeshtë dhe provuar receta shtëpi, feta kastravec, tul nga patate të para dhe tampona ngjyhet në çaj të ftohtë do të ndihmojë në lehtësimin e edemë, moisturize dhe ton deri lëkurën ndonjëherë.