Kujdes çdo moshë qasja e saj FaceKëshilla tridhjetë

Në 30 vjet, lëkura juaj nuk kërkon ndonjë kujdes të veçantë. Ajo është e bukur, i freskët, elastik. Nuk ka nevojë për të maskuar metat amenities e saj. Gëzojnë bukurinë e saj natyrore! Por në disa tridhjetë e seksit të drejtë tashmë mund të zbulohen gjurmët e lodhjes nën sytë e tij, rrudhat e vogla, dhe disa ende kanë puçrra fytyre. Nëse në mënyrë efektive trajtojnë të lëkurës mund të jetë në shtëpi, nga probleme të tilla si puçrra fytyre shpëtoj veten gjasa të ketë sukses.

Në cosmetologist në zyrë

Cosmetologist do të ndihmojë të merren me ndonjë problem! Ndihmon këshilla, procedurat e sjelljes e nevojshme dhe do të ju tregojnë se si të kujdeseni për lëkurën tuaj në shtëpi.

Trajtimi kryesor ai propozon për të hequr qafe comedones thellë, pimples dhe blackheads - pastrimin mekanik. Ka disa metoda: pastrimi i avullimit, dmth decoupling; pastrimi me "hydrogenation ftohtë", kur lëkura është loosened; "Kimik" pastrim duke përdorur ngrohjen dhe pastrimi agjentët. Përveç mekanik, ka spastrim tejzanor. Ajo pastron lëkurën vetëm brenda corneum shtrese pa ndikuar follicles dhjamë-clogging thellë të flokëve.

Shpesh në 30 vjet në fytyrën e spote në zhvillim. Vendose në çehre dhe të ndihmojë të zbutur lëkurës lëkurë acide frutash.


Ata janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, pastroni poret, rregullon gjëndra dhjamor.

Nëse keni ndonjë rrudhave rreth syve dhe ballit, më mirë të shpëtoj prej tyre derisa ata ishin thellë. Kjo do të ndihmojë për ta bërë injeksione të toksina botulinum. Ne kemi zhvilluar tashmë një brez të ri të drogës që përmban neurotoxin pastrohet, rrudhat janë zbutur, por e mban gjallë një person dhe shprehjeve të fytyrës nuk është "ngrirë". Kjo është edhe mosha kur ju mund të fix urryer formë hundë, të tilla si si shqiponjë hundë të butë apo të bëjë një mospërfillje duke përdorur të drogës inovative Radies, që ne të shpjeguar më poshtë.

Ju mund të punoni me buzët, duke i bërë ata më të lirshme apo theksojmë skicë dhe formë Filler në bazë të acidit Hyaluronic Belotero.

Në shtëpi

Përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe të normalizojë gjëndra dhjamor të lëkurës mund të jetë në shtëpi në mes të trajtimet sallon. Fshij fytyrën me kube akulli, concoctions ngrirë e bimëve.

Në 30 vjet, shtresa lipidet e lëkurës bëhet më e hollë dhe lagështi nga lëkura avullohet shumë më shpejt se në adoleshencë. Pini një ditë për dy litra ujë të pastër. Përdorimi moisturizer përditshme.

Dhe një tjetër tip: rregullisht ndryshojë mjetet për të aplikuar make-up, të tilla si sfungjer, furçë, aplikues, i cili të grumbulluar bakteret.

Kjo do të shmangë reaksione alergjike dhe inflamacion në lëkurë.


Këshilla dyzet

Pas 40 vjetësh, seksi i bukur po paguajnë më shumë vëmendje për kozmetikës dekorative. Ata mund të jetë e dobishme për të theksuar të gjitha përparësitë dhe të fshehur ndryshime të rëndësishme të lidhura me moshën në këtë aktivitet rigjeneruese moshës së qelizave të lëkurës është zvogëluar.
Lëkura prodhon më pak kolagjenit dhe elastin dhe bëhet e thatë dhe i hollë. Rrudhat bëhen më të thellë dhe të përballet gradualisht ndryshon. Kujdesit të lëkurës, plakje duhet të kryhet në dy mënyra: hidratues dhe lulëzim.

Në cosmetologist në zyrë

Një nga më të popullarizuar në këtë trajtimet e moshës - Mezoterapia, dmth futjen e barnave drejtpërdrejt në lëkurë.

Ajo mund të jetë vitamina, përgatitjet e kolagjenit vaskulare. Efektivisht rivendosur kontur të lëkurës rinore dhe injeksione të acidit Hyaluronic, për shembull Belotero. Një molekulë e acidit Hyaluronic është në gjendje të mbajë rreth një të molekulave 500 të ujit. Lëkurës është moisturized dhe mbetet në gjendje të mirë.

Në arsenalin mjekësh, përveç injeksione acidit hailuronike janë gjithashtu bukuria tjetrin. Kjo është referuar të lartë të pastërtisë botuloksin atë rrudhave rozhladyt në mes të vetullave dhe rreth syve, dhe një mjet të ri - volyumayzer Radies. Është substancë e bazuar se është pjesë e eshtrave dhe të dhëmbëve - hydroxyapatite kalcium. Për të bërë fytyra e të rinjve nuk duhet vetëm të shpëtoj prej rrudhave, por edhe kthehen e vëllimit të indeve të buta humbur me moshën për shkak të ulur prodhimin e kolagjenit.

Radies rivendosur butë vëllimin e indeve të fytyrës në vendet e duhura, dhe rrudhat e thella rozhladyatsya veten e tyre, faqet e fundosur dhe sagging zhduken dhe fytyrë ovale "shtrënguar".

Në shtëpi

Në këtë moshë, është e rëndësishme që të i kushtoj vëmendje për të mbrojtur lëkurën, sidomos UV. Ata thahet lëkurën dhe shpejt sostarivayut atë. Mos harroni krem ​​mbrojtëse jo vetëm gjatë pushimeve, por vetëm kur shkojnë jashtë në një ditë me diell.

Në '40 atrofi progresive e lëkurës, duke rezultuar në epidermë Utonshenye dhe dermis. Trashësia e rritet shtresë corneum. Prandaj është e nevojshme për të hequr qafe e qelizave të lëkurës vdekur.

Kjo do të ndihmojë scrubs. Ju lutem përdorni vetëm produkte natyrore: thekon rëndë ose kafe terren përzier me të ulët-yndyrë krem ​​kosi.


Këshilla pesëdhjetë

Makeover 50-vjeçar është një mjet i domosdoshëm për "komuflyazha." Sidomos "Run" krem ​​që lejojnë defekte maskë në lëkurë. Ata rozhladyat ngjyra e lëkurës e bëjnë atë një të qetë, të privuar shikimi i rrudhave sipërfaqësore dhe të qarqeve të errëta nën sytë.

Në këtë periudhë, gjendje e lëkurës që ndikojnë në ndryshimet në radhë të hormoneve në trupin e një gruaje - menopauzë. Niveli i estrogjenit zvogëlohet në kohë, ajo ka një efekt negativ mbi gjithe trupin dhe, ne vecanti, dhe në lëkurë.

Rënie të mprehtë në lagështi e bën lëkurën të thatë dhe të hollë. Humbja e kolagjenit të çon në se personi fillon të humbasë shpejt konturet të mprehta dhe të përballet me "varem".

Në cosmetologist në zyrë

Rivendosur qëndrueshmëri dhe elasticitet të lëkurës për të ndihmuar kurset masazh të fytyrës, Mezoterapia, dhe kryerjen peels kimike.

Në këtë moshë, përdorimi i injeksioneve të bukurisë bëhet një domosdoshmëri dhe vjen në ballë. Ato janë thelbësore për çdo grua. Disa nga më të popullarizuar - injektimin e toksina botulinum, e cila zbut jashtë edhe rrudhat më të thella dhe kështu e mban gjallë shprehjet e fytyrës. Filler Injections bazë të acidit Hyaluronic Belotero tani ka kuptim për të bërë jo vetëm në fytyrë, por edhe në zonën e qafës dhe gjoksit.

Ata rozhladyat rrudhat, të cilat humbur toksina botulinum. Të Radies filler lëkurës inovative të ndihmuar gratë që janë mbledhur për të shkuar nën thikë kirurg dhe të bëjë një ndërrojë pamjen rrethore. Radies vonojë ndërrojë pamjen operativ për 5-7 vjet, procedura e merr vetëm 40 minuta dhe nuk kërkon një periudhë rehabilitimi. Nga rruga, ky është avantazh volyumayzera mbi Filler tjetër. Mikrosferat e kalciumit nisur neokollahenez - Procesi i zhvillimit kolagjenit vet lëkurës. Prandaj, kur xhel përfundimisht shkrin, vetë, kolagjenit prodhuar rishtas zë vendin dhe mbështet vëllim projektuar xhel për më shumë se një vit.

Ky rezultat është e vështirë të arrihet duke përdorur tracker-bazë, të tilla si acidi Hyaluronic. Dhe më shumë. Radies biologjikisht pajtueshme me indet e njeriut dhe nuk shkakton asnjë antigjen, reaksione alergjike ose inflamatore.

Në shtëpi

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet zgjedhjes së kozmetikës. Anti-Aging Cream duhet të përfshijë në vitamina anëtarësimin e saj C dhe E, të cilat stimulojnë rritjen dhe ndarjen e qelizave. Thanks acid glycolic dhe retinoids gjithashtu është një rinovimi aktiv të lëkurës.

Nga disa të heqin dorë kozmetike, për shembull, pluhur - ajo pa mëshirë thahet lëkurën. Zgjedhja grim, të sigurt se përbërja e tij nuk ishte e naftës, duke krijuar një film të pakalueshëm dhe nuk lejon lëkurën të marrë frymë.

Dhe mos harroni gjëja më e rëndësishme që ju më të mirë! Ju gjithmonë e bukur në çdo moshë dhe nuk ka rëndësi kush je: mbesa, vajza, nëna apo gjyshja tashmë! Më i saktë ju kujdeseni për lëkurën në një moshë të re, më lehtë do të jetë për të ruajtur rininë e saj dhe bukurinë në moshë të vjetër.