Skin Care Syri


 • Më shpejt - më mirë
 • Pastrimit Syri
 • Parandalimi i plakjes së parakohshme
 • Luftuar rrudhat
 • Get shpëtoj nga ënjtje të moshës
 • Mos harroni të relaksoheni

 • Më shpejt - më mirë

  Në dimër lëkura jonë vuan nga mungesa e vitaminave dhe faktorëve të jashtëm - moti, për shembull. Veçanërisht të ndjeshëm ndaj efekteve të dëmshme të lëkurë të ndjeshme rreth syve.

  Së pari, në zona rreth syve është gjëndra dhjamor shumë pak, dmth mekanizëm natyral hidratues pothuajse nuk është duke punuar.

  Së dyti, lëkura rreth syve është shtrirë çdo herë ne schurimsya, duke punuar në kompjuter, ose hmurymosya qeshur.

  Shtoni në këtë grim me sfidat e përditshme dhe për të marrë një rezultat - ënjtje dhe të reduktuar fleksibilitetin në këtë fushë.

  Për më tepër, këto probleme nuk janë vetëm duke ndjekur gratë moshën, por vajzat deri në 25 vjet. Prandaj, ekspertët këshillojnë që të fillojnë të kujdesen për këtë fushë sa më shpejt që të jetë e mundur.


  Pastrimit Syri

  Ditën e detyrueshme fazë dhe mbrëmje nisjes - ky trajtim. Ju duhet një teknikë provuar e heqjes linjat kozmetike grim: lëvizje nga këndi i syrit në hundë, pa shtypur në lëkurë shumë. Përdorni produkte që butësisht pastruar dhe ushqyer lëkurën pa irrituese atë. A nuk merrni me pasion bojë për vetulla i papërshkueshëm nga uji: ajo përmban ngjyra rezistente dhe të vështira të del me të larë me mjete konvencionale.


  Parandalimi i plakjes së parakohshme


  Helichrysum - sekreti i rinisë së përjetshme. Emri i impiantit ishte sepse lulet e tij të mbajë formën dhe ngjyrën e tyre edhe kur thatë. Krem, i përbërë vaj esencial Helichrysum, të kontribuojnë në luftën kundër rrudhave dhe të mbrojtur lëkurën nga plakja e parakohshme.

  Shiko për Retinol. Për kujdesin rutinë pas "35" krem ​​përdorimit dhe gels për kontur sy me Retinol. Ata të rritur përmbajtjen lagështi, të stimuluar rigjenerimin e qelizave të lëkurës dhe ngadalësojnë formimin e rrudhave.

  Përdorni ujë të ngrohtë. Ujë termal përmban shumë minerale dhe komponentët anti-inflamator antioxidant, soothes dhe freskon lëkurën lodhur, parandalon plakjen.

  Ju mund të spërkasë në krye të një dite grim dhe kozmetikë për të pastruar lëkurën para se të aplikoni krem.


  Luftuar rrudhat

  Nëse rrudhat janë atje, nuk ka gjasa që ju do të jetë në gjendje për të shpëtoj prej tyre. Për sy e kujdesit intensiv mund të përdoret përqendrohet, hirrë dhe balms. Ato përmbajnë substanca superaktyvnyh të tilla si acidi biohialuronovaya dhe vaj maltit, duke i dhënë lëkurës një elasticitet të madh dhe për të forcuar vetitë e tij mbrojtëse. Këto përqendrohet duhet të aplikohet në mëngjes pas spastrimit, fërkim lehtë. Disa përqendrohet përmbajnë grimcat e pluhur dhe të ju ndihmojë të maskuar defektet e bezdisshëm të lëkurës.
  Si për të vënë një ilaç: pad e gishtit tregues në mënyrë rigoroze në një kockë orbitale (nga këndin e brendshëm të syrit në qepallë e sipërme të qoshe e jashtme të syrit dhe prej saj - qepallë më të ulët mbrapa në këndin e brendshëm të syrit) lehtë vrasin krem. A nuk e zgjas lëkurën tuaj! Kjo është shumë e hollë në qepallat. A nuk vlen shumë krem. Pas 20-25 minuta pas aplikimit fshij me kujdes me një mbetje indeve.

  Nëse eyestrain është shtuar dhe lodhje totale trupi, nën sytë mund të duket e pakëndshme për të parë çanta i zgjatur. Ata eliminohen relativisht lehtë nëse jo e lidhur me ndonjë sëmundje të organeve të brendshme.

  Rezultate të prekshme janë dhënë pushim të plotë syve, gjumë të mirë, lehtësim të përkohshëm nga puna mendore dhe fizike, ushqim të arsyeshëm dhe pije.


  Get shpëtoj nga ënjtje të moshës

  Hiq moshën puffiness mëngjes do të ndihmojë në procedurat e mëposhtme:

 • Krijoj çaj të zakonshëm, të bëjë dy pads garzë, ngjyeni në temperaturë dhome çaj dhe bashkëngjitni për sytë. Hold ngjesh pak minuta. Zona rreth syve do të jetë look ushtar i ri dhe të ndritshme. Nëse keni qepallat fryrë, ju mund të përdorni qese çaj të ftohtë në të zezë. Përcaktua çanta dhe të ftohtë në frigorifer për disa minuta, vend në qepallat.

 • Punon mrekulli të veçantë "akull" maskë. Ato janë bërë prej plastike, xhel-mbushur, dhe ruhet në frigorifer. Maskë mund të blejnë në farmaci.
 • Dip Subtle një peshqir të pastër në qumësht të ftohtë, e shtrydhur tërësisht dhe të vënë në fytyrë për 5-7 minuta. Kjo do të rifreskoni çehre, shpëtoj e qarqeve të errëta nën sytë dhe moisturize lëkurës mirë.
 • Nga qafe e qarqeve të errëta patate. Patate Grate në rende, slurry, ndarjes trashë të botuar në dy pads garzë dhe bashkëngjitni kompresa në sy. Mbani maskë për 15-20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Ajo zbut lëkurën, lehtësimin e lodhje, të rivendosur atë smoothness dhe elasticitet.

 • Fasha Alternate nxehtë dhe të ftohtë - kjo do të përshpejtojë procesin e shërimit të lëkurës tuaj.
 • Rregulli kryesor kur duke përdorur themel Concealer për fytyrën: qarqet errët nën sytë, të errët krem ​​ton duhet të jetë. Jo hrymuyut sipërfaqe të tërë të lëkurës rreth syve, më mirë të vrasin një rënie prej krem ​​majë të gishtave në rrudhë që shkon nga këndi i syrit në hundë.


  Mos harroni të relaksoheni

  Me sy ushtron ju gjithmonë mund të relaksoheni muskujt e syve tensionuar. Gjatë mënyra më e lehtë për të dhënë sytë tuaj një pushim - të mbyllë sytë tuaj dhe butësisht vënë duart mbi ta për 10-15 sekonda. Ky ushtrim duhet të përsëritet 3-4 herë.

  Është më mirë për të bërë atë me duart e tij, ngjyhet në ujë të ftohtë. Pas 2-3 minuta ushtrimit mbani sytë mbyllur.

  Informacion nga neni "cosmetology Winter: të mbrojtur lëkurën rreth syve."