Piercings Care


 • Piercings Care
 • Kjo ju duhet të dini
 • Koha shëruese mprehtë
 • A kam nevojë për anestezi kur ylli
 • Ju nuk doni të veshin atë


 • Piercings Care

  Piercings Fresh kërkon kujdes të vazhdueshëm për të parandaluar inflamacion.

  Brenda dy javësh, të paktën dy herë në ditë për të larë plagën me një dezinfektues të veçantë?
  ?, Për të përfunduar shërim zbatohen vetëm cek, krem ​​zbardhues dhe braktisin sauna, pishinë dhe kuvertë dielli, not në organet natyrore të ujit, sidomos në det - ujin e detit të kripur pengon shërimin.


  Kur komplikime - të tilla si skuqje të rënda, dhimbje, etj, menjëherë duhet të kontaktoni dermatolog tuaj mjek, i cili mund të hiqni pllakën.
  Nëse çdo gjë shkoi pa inflamacion, dekoratë i parë për të kryer shërimin e plotë plagë; përndryshe, plagë mund të goditur fëlliqur, atëherë nuk është inflamacion nuk mund të shmanget.


  Mos përdorni për pastrimin e agjentëve të tjera se të rekomanduara, të përdorin vetëm krem ​​yndyrë të ulët.


  Profesionalisht bërë Depërtues:

 • do të ju shqetësojë hypersensitivity rreth 2 javë;
 • shkaktojnë skuqje të vazhdueshme që bien brenda 3-4 ditëve;
 • mund të rrjedh gjak pak për dy ose tri ditë;
 • do të ndajë lëngshme pak bardha-verdhë për dy javë;
 • mund të reduktohet pak.
 • Për t'u kujdesur që ju duhet zgjidhje miramistin - një lëng baktericid, gjerë-spektër antiseptik.  Ju duhet gjatë gjithë periudhës fillestare të shërimit mprehtë mirë të lani 2 herë në ditë - në mëngjes dhe mbrëmje. Për ta bërë këtë duke përdorur të ngopura në miramistin shkopinj kozmetike ose fshin të pastër e mprehtë e plazmës ndarë dhe limfatike. Në asnjë rast gjakun e dekoratave nga shirita të kores duke përdorur thonjtë! Për të hequr një të gjakut gjysmë ore ngjyhet tamponchyk bashkëngjitni në site shpuese. A nuk rrotullohen dekoratë!


  I shpeshtë shpues larja nuk është i rekomanduar. Në këtë mënyrë ju vetëm një herë më shumë i bezdisshëm mëngjes, e cila e rrit shërimin. Gjithashtu nuk rekomandohet për të larë mprehtë paku 2 herë në ditë për të parandaluar infeksionin.
  Mos harroni se kripë deti - kjo do të thotë nuk ka larje, por vetëm procedurën e mundshme shtesë. Ju mund të lani zgjidhje të dobët të kripës 1 ose 2 herë në ditë, pavarësisht lavazh kryesore. Për këtë zgjidhje për 220 ml ujë të distiluar (1 filxhan) 1/4 lugë çaji kripë deti.

  Për të larë e mprehtë për thithat derdh 50-80 ml në moulds të vogla, të bashkëngjitni atë për të dalë dhe të kthehet në zgjidhje dalë larë krejtësisht për 10-15 minuta. Për të larë mprehtë i clitoris dhe përdorimit Labia fshin kozmetike. Pas larjes, shpëlarje me zgjidhje të kripur mbetet më e mprehtë ujë të distiluar tuaj.
  Vitamina C (acidi Askorbik 3ooo mg), multivitamina dhe zinkut përmban produkteve në 2 javët e para të përshpejtojë procesin e rigjenerimit.


  Mundohuni të mos veshin të shtrënguar-montim të brendshme apo të brendshme femrash që keq breathable.


  Nëse ylli juaj nuk është më dhemb, ne rekomandojmë çdo ditë për të kontrolluar densitetin e kapëset bizhuteri.  Kjo ju duhet të dini

  Depërtues Shërimi varet nga ju!


  Trajtoni trupin tuaj me respekt dhe dashuri. Mos harroni për të ushqyerit e duhur dhe të pushoni dhe të përpiqet të mos jetë nervoz gjatë procesit të shërimit.


  Mos harroni se ylli juaj në një javë do të shikojmë në 100%, e cila mund të shtyjë ju të ndaluar larje!

  Në asnjë rast nuk do të ndalemi larja e afatit të specifikuar na.


  Sex i përafërt apo ndonjë stimulim tjetër aktiv depërtues gjatë shërimit mund të shkaktojë skuqje ose plazma harlisur shkarkimit.  Kohë shërimi depërtues me të gjitha rregullat e kujdesit

  Mos harroni se çdo organ të përballen me një periudhë shërimi mprehtë ndryshe. Prandaj, ne japim një kohë të përafërt për të cilat me kujdesin e duhur ylli juaj duhet të shërohet. Por pavarësisht nga kjo, ne ju inkurajojmë për të aplikuar për të zazhivshemu mprehtë si i ri.


  Piercings fytyres: 1 - 2 javë


  Thithit Depërtues 3 - 6 javë  Piercing kërthizë 1 - 6 muaj


  Vert. klitoris ylli 1 - 2 muaj


  H. depërtues klitoris 2 - 3 muaj


  Trupi shpues Labia 2 - 3 javë  A kam nevojë për anestezi kur ylli

  Shumë interesante, por pothuajse çdo klient që vjen për të bërë trupin ylli zotërinë e vë të njëjtën pyetje: "Më tregoni, është shumë e dhimbshme? Dhe çfarë mund të krahasohet me ylli ndjenjë? ".


  Në tabelën që ne u përpoq të përshkruar si objektivisht nivelin e dhimbjes, duke përdorur një vlerësim në shkallë 10-pikë, të udhëhequr vetëm nga përvoja e tyre:


  Llapë e veshit - 3 piket. Veshët - 7 pikë.
  Tragus - 9 piket. Buzët, faqet, gjuha e - 6 piket.

  Nose - 7 piket. Vetullat - 5 pikë. Foshnja - 10 piket. Kërthizë - 6 piket.
  Labia - 4 piket. Klitoris - 8 pikë
  .

  Kështu, ne shohim se vetëm 2 lloje të mprehtë mund të shkaktojë që të bëjnë të mjaftueshme për të zotëruar mjete të përdorura shtesë të lehtësim dhimbje (asetet fikse janë: bisedë miqësore dhe situatën e bezdisshëm - përafërsisht Author.). Në raste të tilla, ajo është e rekomanduar për të përdorur një zgjidhje të lidocaine ose Articaine ampula apo llak.


  Në çdo rast, mjeshtri duhet të jetë në dispozicion automjetet anestezi. Megjithatë, le të mendoj, sepse ai shpuar zgjat jo më shumë se 1/10 e një të dytë. Për më tepër, zbatimi i mësipërm, anestezion të njohur, kjo nuk përjashton shenja të një reaksion alergjik.  Ju nuk doni të veshin atë

  Pas shërimit dekoratë mund të hiqet në çdo kohë. Pas një kohë vrimë zhduket, do të ketë vetëm një mbresë të vogël.