Përgatitjet kujdes këmbë pedikyr për


 • Si janë pikat e akupunkturës në thembra të këmbëve?
 • Në çfarë mënyrë duhet të përdorni kozmetike për këmbët?
 • Sa shpesh të përdorë për lëkurë procedurat?
 • Si për të bërë pedikyr?
 • Si për të shmangur shfaqjen e çara në thembra të këmbëve?
 • Çfarë duhet të bëni me calluses?
 • Si të shkurtojë toenails?
 • Si të aplikoni pedikyr gozhdë në?
 • Çfarë hije e manikyrin e thonjve të përshtatshme për një pedikyr?
 • Ndër të tjera, ju mund të marrë një dush me argjile të bardhë. E bardhë
  balta përmban substanca të në mënyrë efektive të zbutur corns në këmbë,
  atëherë ju mund të filloni duke ndjekur trajtime për këmbët ...

  Jo
  neglizhimi dhe rekomandimet kohë testuar.

  Pas
  ditë të zënë jepni vetes 15 minuta e pushimit, të pushojnë dhe
  shtrihem në mënyrë që këmbët e tij ishin kështu sipër zemër. Kjo
  nxit rrjedhjen e gjakut. Kur këmbët janë gumëzhimë, duhet të marrë të ftohtë
  dush.

  Plotësoni vaskë me ujë të ftohtë dhe të heqë këmbët e saj
  këmbëve të tij. Një rol të rëndësishëm ka luajtur me të mirë-zgjedhur dhe këpucë,
  Numri do të shmangur shfaqjen e blisters dhe drithërat, të cilat sjellin
  na kaq shumë probleme.

  Në të kaluarën, kur tonë
  praprababushki ecte zbathur, probleme të tilla nuk lindin. Verë
  Merrni mundësinë për të ecin zbathur - kjo është një kalitje e mirë
  dhe procedurë tonik.

  Si janë pikat e akupunkturës në thembra të këmbëve?
  Nga
  Sipas profesionistëve indian, thembra tona janë rreth 72
  mijra pika, ndikimi i të cilave është reflektuar në të gjitha organet. Saktësisht
  pse në botë është këmbët aq popullor masazh dhe këmbët.

  Në Indi
  Ekziston edhe një këmbë të kultit, duke përfshirë procedurat e këmbë në mjekësor
  qëllimet dhe vetëm për argëtim. Duke ecur zbathur - dhe
  lloj i masazh, e cila është e dobishme jo vetëm këmbët, por të gjithë
  trup.

  Për të aktivizuar pikë akupunkturë dhe
  për të aktivizuar punën e pas një dite të vështirë,
  rekomandohet një masazh shumë të thjeshtë por efektive të formularit.
  Masazhist (ose personin duke bërë masazh në shtëpi) i parë

  dy duart në mënyrë aktive ushtrojnë këmbë, nga gishtërinjtë dhe
  poshtë në pesë.

  Ky masazh duart janë aq
  kështu që masazh këmbë bravo (pjesë jo e pasme
  palme). Atëherë terapist fixes këmbën pingul me sipërfaqen
  seksi, dhe grusht disa herë mbahet fort në sipërfaqen
  këmbët. Pas kësaj këmbë ushtrim gatuaj përsëri dhe më në fund
  pash.

  Në çfarë mënyrë duhet të përdorni kozmetike për këmbët?

  Pas
  ju keni bërë këmba, pastruar dhe zbutur lëkurën e
  duke përdorur agjentët Exfoliating, duhet të jetë peshqir i lagur dhe i vetëm

  vënë krem ​​për këmbët - zbutës ose deodorizing. Në verën e vitit ju mund të
  aplikoni krem ​​me ftohje mente për këmbët dhe këmbët, të cilat
  moisturized përkryer lodhje këmbë të lëkurës dhe ënjtje.

  Sa shpesh të përdorë për lëkurë procedurat?

  Exfoliating
  procedurat për thembra të këmbëve duhet të bëhet dy herë në javë
  pranverë dhe verë dhe një herë në javë në vjeshtë dhe dimër për të hequr
  trashë qelizat corneum shtrese dhe parandalimin e të çara dhe
  blisters.

  Pas 15-20 minutash e banja të ngrohta dhe fshij pesë
  vend i trashë shtuf. Pastaj, pas një dush i butë dhe të thatë
  fshij lëkurës në mënyrë të barabartë të aplikoni një pastrim këmbë.

  Shtresohem me
  duke përdorur një pastrim është bërë me një rëndë të veçantë
  E pa këmbë të qetë vrazhdësi.

  Si për të bërë pedikyr?

  I parë
  xhel të veçantë për të hequr cuticles gozhdë trajtohen rollers.
  Pas aplikimit tabaka xhel dhe kjo faqe është shumë i lakueshëm,
  cuticle lehtë mund otodvihut ose "palosje". Por kjo nuk e largon
  është e nevojshme, ajo mund të çojë në proniktoveniyu infeksionit, ne po flasim për
  thonjtë këpucë me majë. Atëherë ju mund të përdorni kit
  pedikyr.

  Si për të shmangur shfaqjen e çara në thembra të këmbëve?

  Çarje
  mbi shputën, dhe më të drejtpërdrejtë në këmbë mund të jetë

  për shkak të infeksioneve fungale këpucë krahasohen gabimisht (p.sh.,
  i fuqishëm) ose corneum shumë i përafërt shtresë.

  Kujdesi Extra
  me një krem ​​i posaçëm zbutje do të zbutur
  plasaritur zonë dhe të lehtësojë dhimbjen pak. Me e zakonshme
  do të thotë i madh për zazhivsheniya ca balsam, oe Karavaeva Vitaon,
  shitur si një zgjidhje e naftës në barnatore.

  Çfarë duhet të bëni me calluses?

  I edukuar
  misri sugjeron se kjo zonë ka tepruar
  presion (ngarkesës). Ky lloj i reagimit mbrojtja e lëkurës. Në
  Për të zgjidhur këtë çështje, jo vetëm exfoliates kjo
  komplot por të mbështetet në sallon bukurie profesionale.


  Është e nevojshme për të zgjedhur këpucë të rehatshme në mënyrë që mos ta vras ​​këtë zonë
  lëkurës.

  Si të shkurtojë toenails?

  Piskatore për pedikyr lejojë toenails trim i shkurtër dhe i drejtë, duke parandaluar gozhdë i hyrë në mish.

  Si të aplikoni pedikyr gozhdë në?

  Falë "spliter" nga një grup të gishtave të fiksuara në një distancë
  veç e veç, duke lejuar butësisht të aplikojnë llak.
  Pedikyr gozhdë në
  zbatohen në të njëjtën mënyrë si në manikyr. Së pari - një masë mbrojtëse
  polish, pasi ajo thahet - pallto dhe një tjetër shtresë
  Mbrojtja.

  Çfarë hije e manikyrin e thonjve të përshtatshme për një pedikyr?

  Në mënyrë ideale
  - E njëjta hije si në duar.

  Por në dimër ky rregull
  papërfillshme dhe përzgjidhni një lustër neutrale (p.sh.,
  tejdukshëm). Përveç kësaj, manikyr art mund të transformohet në
  Pedikyr art, e cila përsëri theksoj grooming këmbët tuaja.