Kujdesi Nail


 • Thonjtë i brishtë
 • Thonjtë dhe kujdesit për ta, burrs
 • Thonjtë dhe kujdesit për ta, grooves
 • Thonjve dhe kujdes për to: dots bardhë
 • Thonjtë e verdhë
 • Nail-thumbues

 • Thonjtë i brishtë

  Në mënyrë tipike, thonjtë i brishtë shkaktuar
  rrezet e diellit të dëmshme, kequshqyerja apo afatgjatë përdorim
  Mjetet nën standart për të forcuar thonjtë. Mundohuni të mos përdorni
  me mjete të tilla si ato përmbajnë formaldehyde, një kimike
  schovysushuye dhe dobëson gozhdë. Është më mirë për të zëvendësuar atë me shtresë i papërshkueshëm nga uji
  që korrupsioni largon lagështi dhe e mban thonjtë nga uji dhe i poshtër. Lip balm në
  dylli me bazë - mënyra më e mirë dhe më efektive për të zbutur thonjtë.


  Thonjtë dhe kujdesit për ta, burrs

  Në mënyrë tipike, burrs - rezultojë
  gozhdë thumbues zakon, ekspozimit ndaj kimikateve dhe moyuschihsredstv ose mungesa e rregullt
  kujdes gozhdë. Pritini një varkë shpëtimi autostop të mprehtë për të hequr
  burrs. Mos përdorni gërshërë shurdhër apo me cilësi të ulët - ata mund të ende
  më shumë më keq dhe të dëmtojë thonjtë tuaj.

  Për të ndaluar shkollimin e mëtejshëm
  burrs, çdo ditë përdorni vaj të veçantë masazh për burrs, locion
  ose krem. Nëse burrs shkaktojnë të pakëndshme dhe të dhimbshme, dy herë
  ditë, të aplikojnë moisturizer mbi ta - kjo do të zvogëlojë dhimbjen dhe


  të përshpejtojë shërimin.


  Thonjtë dhe kujdesit për ta, grooves

  Shfaqja e grooves në thonjtë, si
  zakonisht shkaktuar nga faktorë gjenetike. Edhe pse ky problem nuk mund të jetë
  parandaluar ose kurë në fuqinë tuaj për të qetë në sipërfaqe me grooves
  duke përdorur mjetet tampon apo lustrim krem. Megjithatë, në qoftë se ka pasur grooves
  vetëm kohët e fundit, dhe janë të pranishëm në lindje, ajo mund të tregojë sëmundje
  anemi. Në këtë rast, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Shfaqja e grooves gjithashtu
  mund të shkaktohet nga presioni i tepruar në gozhdë në zbatimin
  manikyr. Prandaj, duhet pasur kujdes gozhdë.


  Thonjve dhe kujdes për to: dots bardhë

  Shfaqja e dots bardhë shkaktohen zakonisht nga
  goditje të thonjve, presion të tepërt në rrjedhën e manikyr, etj Nails
  të rritet përsëri, dhe pastaj ju mund të prerë një pjesë të gozhdë me pika të bardha. A manikyr
  me kujdes, si injeksione në cuticle mund të stimulojë daljen e bardhë
  TC.


  Thonjtë e verdhë

  Thonjtë e verdhë shfaqet kur ju
  Mos e aplikoni në bazë bazë llak. Përveç kësaj, e verdhë mund të shkaktojnë edhe
  infeksion fungale të thonjve. Zgjidhja më e mirë për këtë problem-ndriçim i humbur
  thonjtë natyrore ngjyra duke përdorur zbardhues pastrim me një gërryes dritë
  veprim. Gjithashtu për të hequr yellowing mund të përdorni mjet për

  gozhdë polish mbartës që përmban një përbërës të ngjashëm me lëng limoni, e cila
  ka një efekt zbardhjen.


  Nail-thumbues

  Nuk ka asnjë mënyrë e sigurt për të hequr qafe
  gozhdë thumbues zakon. Megjithatë, kjo situatë mund të jetë shumë i dobishëm
  të jetë një manikyr profesional një herë në javë. Nuk ka gjasa që ju do të lind thonjve të bukur pikturuar. Përveç
  Megjithatë, nëse ju besoni në bukurinë e duarve tuaja dhe thonjtë, ju të ndaluar ata të turpëruar
  dhe të fshehur.