Kujdesi për flokë të dredhur


 • Prona flokët kaçurrel
 • Si të kujdeseni për flokë të dredhur


 • Prona flokët kaçurrel

  Flokët kaçurrel është shpesh të prirur për thatësi dhe brishtësinë sepse bishtrat e tyre shpesh flogged. Shumë pronarë të curls dredhur flokët shumë të vështira për të mbajtur në gjendje të mirë.


  Flokët kaçurrel nga natyra kërkojnë lagështi shtesë, përndryshe ata humbasin famë e tyre dhe bukuri.


  Pjesa më e madhe e flokëve të kujdesit kaçurrel që përmban vaj vetëm të lirë dhe të reduktuar të shkëlqejë e flokëve natyrale. Prandaj është e rëndësishme për të zgjedhur flokët kujdesit të drejtë kaçurrel.  Si të kujdeseni për flokë të dredhur:

  Ruaj kujdes bukuri flokët kaçurrel - jo një detyrë e lehtë, duke marrë kujdesin e tyre është veçanërisht e vështirë në krahasim me kujdesin e drejtë e flokëve. Mundohuni të ndiqni këto këshilla të drejtpërdrejta - dhe kushtëzojnë flokët tuaj ndoshta të përmirësuar.


  Shampo: Përdorni një shampo cilësi që i përshtatet llojin tuaj të flokëve.
  Mundohuni të mos lani flokët tuaj me shampo më shumë se dy herë në javë. Për shkak të larjes së flokëve të shpeshtë të privuar nga vajra natyrore, të cilat mund të çojnë në flokët e thatë.


  Air Kushtëzimi:
  përdorimi i ajrit të kondicionuar - një komponent i rëndësishëm i kujdesit për flokë të dredhur. Përdorni një kondicioner që përputhet me llojin tuaj të flokëve.


  Për të pastër flokët të lagur, aplikoni kondicioner dhe të lënë për disa minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Kjo ndihmon njomet vuajnë nga flokët e thatë kaçurrel.


  Combs: kombinezon dhe kombinezon luajnë një rol të rëndësishëm në kujdesin e flokëve kaçurrel. Zgjidhni një krehër me dhëmbë Spaced gjerësisht. Kjo ndihmon për të reduktuar dëmtimin e flokëve kur krehje.


  Burimet natyrore: shumë kujdes flokët kaçurrel me përbërësit natyral apo medicinale duke përfshirë vaj kokosit, vaj jojoba dhe aloe vera.


  Hairstyle: Gjithmonë zgjidhni një hairstyle që përputhet me llojin tuaj të flokëve.

  Për të shmangur zhgënjim, para se besimi berber, pyesni nëse ai e di se si të punojnë me flokë të dredhur.


  Provoni rrallë prek flokët - kjo mund të dëmtojë këshilla ndërprerje e flokëve dhe probleme të tjera.


  Mos përdorni produkte që përmbajnë vaj vazelinë ose ndonjë minerale të tjera. Kjo mund të çojë në bllokimin e kokës dhe pastaj të ngadalësojë rritjen e flokëve. Këto vajra sintetike janë mbajtur kryesisht yndyrna natyrore, duke çuar në flokët e thatë.


  Provo si ju mund të rrallë të përdorni një tharëse flokësh ose mjetet tjera për styling flokët. Kjo çon në të thatë dhe flokët e brishtë.