Deodorant Antiperspirant


 • Deodorant antiperspirant
 • Rexona Oxygen Seria
 • Seria Herbina
 • NIVEA Series
 • Secret pa erë Platinum Series
 • LUMENE Series
 • Seria Fa


 • Deodorant antiperspirant

  Trupit flushed supermodels lagur në klipe të duket si një vend i ëmbël për gustator. Çuditërisht, ata janë vallëzimi inflamator Mambo ose më pak Flamenco celular, nuk ka djerse! Gjithsesi, klipe dhe skena nga filmat nuk e tregojnë këtë hollësi të pakëndshme. Edhe pse, sipas reklamat e bukurisë, të gjithë ata kanë një sekret: sqetullat Clean-rruar e nevojshme dhe të aplikojnë antiperspirant.

  Feministet evropiane kanë marrë gjatë era i këtij këshilla në refuzimin e grave të ligjit natyror erë aromë natyrore, tamam si cenim të ishujt e virgjër flokët.

  Ata thonë se sigurisht, nuk është e paarsyeshme, si e bukur dhe sexy. Natyrore trupi flavors është më e fortë në natyrë shumë erë projektuar fillimisht për të tërhequr kështu një krijesë të tillë të seksit të kundërt. Udhëheqësit afrikanë, për shembull, duke zgjedhur një të bardhë-skinned gratë martohen para se ta kalojnë natën me ta, nisi për afrikanët me erë të tyre shumë të veçantë dhe të fortë e djerse te gruaja "e tyre" i ri u dha të njëjtën shije. Për afrikanë kjo ishte shumë e rëndësishme: nuk erë si duhet ajo nuk e ka shkelur ata dëshirojnë ...

  Megjithatë, shumë gra nuk e mbështesin feministe në mosgatishmërinë e tyre për të ndjekur shëndetin dhe, veçanërisht, nuk ndajnë pikëpamjet e ekzotike ekuatorial.


  Në kohën e tashme erë e djersë, në të kundërtën, me të gjitha mjetet të përpiqen të mbyt. Sot ne ju ofrojmë një pasqyrë të më efektive anti-perspirant: Mëso dhe të ndajnë përshtypjet tuaja në lidhje me çfarë do të thotë në mënyrë më efikase përballon përvojë të madhe.  Rexona Oxygen Seria

  Ata nuk e vetëm maskë erë të pakëndshme të scents parfum, por në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon djersitje, pengojnë rritjen e baktereve, të veprojë brenda 24 orëve dhe nuk irritojë lëkurën.

  Dy produkte të reja pobaluvala Unilever-së chystoh - një seri e antiperspirant Oxygen Rexona dhe krem ​​antiperspirant Rexona. Unë duhet të them se ky është një hap shumë kohë, pasi kjo grua edhe verë të nxehtë preferon të jenë të fshehur në të freskëta, jo erë të pluhurosur të djegur mishin.

  Përveç kësaj, njollë e errët me lagështi në veshje të aftë jo vetëm për të prishin padi, por humor. Femrat me lëkurë të ndjeshme mund të zgjedhin për Rexona deodorant krem ​​me kumak ekstrakt. Krem aq efektive sa llojet e tjera të deodorants, ajo është zhytur mirë nga lëkura dhe nuk lë yndyrë dhe shenja në rroba. Mungesa e formulës, alkoolit dhe ngjyrosje agjentët e tij sugjeron deodorant është mjeti më efektiv për lëkurë delikate.  Seria Herbina

  Deodorants Herbina prodhuar në Finlandë nga Noiro. Antiperspirant Herbina përmbajnë substanca të pengojnë aktivitetin e gjëndrave të djersës, duke zvogëluar djersë dhe janë të përbërë nga substanca që parandalojnë rritjen e baktereve dhe eliminojnë erën e djersës.

  Këto deodorants mund të përdoren jo vetëm për sqetull, por edhe për të rifreskuar këmbët. Efekti i tyre deodorizing - 12:00. Struktura përfshin deodorant ka një efekt hidratues e glicerinë dhe zbutjen ciklometikonit lëkurës dhe dietil stearil eter PPG-15 (në sajë të atij të thatë deodorant shpejt me pa aderimin efekt).

  Ka dy grupe deodorants Herbina - përmbajnë dhe nuk përmbajnë alkool. Grupi i parë përfshin Camomilla (kamomil ekstrakt përmban që parandalon acarim të lëkurës), Tilia (këtu ju do të gjeni ekstrakt bli lule që pengon rritjen e baktereve) dhe Mare Vivum - sezonin e ri me parfum e freski e detit.

  Kjo antiperspirants transparente, lëkurë të thatë në çast.

  Grupi i dytë - deodorant Linum, Viola, Prima Vera. Ajo nuk përmban antiperspirants alkoolit në emulsion të lehta me bazë, i errët pak thekshëm ndikim,, e ëmbël e për edhe të lëkurës të ndryshme dhe për këtë arsye të përshtatshme më të ndjeshme.  NIVEA Series

  Spray Deodorant antiperspirant NIVEA, nuk përmban alkool dhe është projektuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Siguron efekt të gjatë deodorizing. Është e rekomanduar për të përdorur pas sqetull heqjen e flokëve. Parfum të lehta dhe të freskëta. Ai përbëhet nga vaj avokado butësisht kujdeset për lëkurë delikate në sqetull.  Si në aerosols tyre, Nivea, i liruar deodorants topin vijon traditën: Gratë ftuar zbehtë shishe e bardhë.
  Ball deodorant është projektuar për çdo lloj të lëkurës sepse lëkura përmban një grup të lidhur e përbërësve biologjikisht aktive: acid lanolinë, vaj avokado, chlorohydrate alumini, farnesol (ai shkatërron bakteret që tretem djersë). Etilik pohoi listën e komponentëve jo të listuara, si dhe ngjyra dhe preservatives. Era e deodorant neutrale, të jetë efektive në luftimin e baktereve të dëmshme mban atë brenda 24 orëve. NIVEA Deodorant Cream është një krem ​​i butë me një lipide të veçanta komplekse.

  Ofron efekt të gjatë të qëndrueshme dhe të besueshme deodorizing. Për shkak të përbërësve të kujdesit të veçantë NIVEA Deodorant krem ​​mbron lëkurën nga acarim dhe është e përkryer për përdorim pas rroje sqetullat. Toleruar mirë nga lëkurë të ndjeshme. Nuk përmban alkool.  Secret pa erë Platinum Series

  Prodhuesi: Colgate Palmolive. Secret - Krem i ri - deodorant-antiperspirant. Vetëm një i projektuar veçanërisht për gratë. Formulë unike dhe teknologji të përparuara të prodhimit mundësitë e fshehta të reja dhe mbrojtjen e cilësisë kundër djersë dhe erë. Sekret i projektuar për të plotësuar karakteristikat unike të trupit të femrës dhe është përgjegjëse jo vetëm, por edhe nevojat fizike emocionale e gruas moderne, duke lejuar që ajo të jetë tërheqës, i gëzueshëm dhe të sigurt.

  Ju gjithmonë mund të jetë i sigurt se solid Sekret deodorant antiperspirant:

 • aplikuar në lëkurën përdorur dy klikimeve për secilën sqetull,
 • nuk lë mbetje në rroba;
 • nuk shkakton acarim.
 • Kështu ju mund të vazhdoni të përdorni parfum tuaj të preferuar sepse Secret është gjithmonë një mister dhe shton trupin freski pa u vënë re, edhe për ju.  LUMENE Series

  Kozmetikë LUMENE, e cila përfshin deodorants dhe antiperspirants topin LUMENE SOFT Roll-On, kompani finlandeze e bëri Noiro. Deodorants LUMENE dizajnuar për të gjitha llojet e lëkurës dhe të ketë të njëjtin efekt deodorizing si Herbina Big Ball, ndoshta për shkak të ngjashmërive të tyre të pranishëm në përbërjen e përbërësit aktiv.

  Për shkak të deodorant ajrit pothuajse menjëherë pas aplikimit të lëkurës thahet, dhe jo të fërkimit veshje. Çfarë bën LUMENE hydrochloride alumini poret në lëkurë, e cila është aplikuar deodorant, djersën vështirë se qëndron jashtë, jo duke e lejuar ju që të ketë një erë të pakëndshme. Këto antiperspirants lëshohen në formën e emulsione, pavarësisht nga lloji i deodorant, e cila në LUMENE ka katër: opal (nuk ka erë të dallueshme), Rosa (aromë delikate), Green (fuqizuar hov të freski dhe energji), Peach (parfum të lehta delikate fruta - bukuroshe).  Seria Fa

  Struktura e deodorant nga kompania kozmetike Schwarzkopf Henkel janë komponentet aktive të tilla si chlorohydrate alumini, e cila forcon poret dhe pengon djersë dal, dhe alkoolit (me përjashtim të ndjeshëm). Fa Deodorant antiperspirant nuk irritojë lëkurën edhe pas depilim. Formulë e veçantë me Aloe Vera ofron një efekt të butë dhe ushqyes. Pronari i çdo seri e Fa deodorant sistemit aktiv dezodoriruyushaya me kusht 24-orë të veprimit për mbrojtjen kundër erë. Nga rruga, varg i flavors deodorant është shumë i madh, vështirë se dikush në këtë drejtim mund të konkurrojnë me Fa - deodorant parfum e kivi, pjeprat e pjekur me diell, limon tropikale, bukuroshe, fruta ekzotike, lule pranverës dhe fllad oqean ...  Nëse ju doni të përgjithmonë të shpëtoj nga era e djersës, ju mund të përdorë për të barnave të përdorura në trajtimin e hyperhidrosis (djersitje e tepruar). Administrata intradermal e toksina botulinum tipit A (të tilla si të drogës "Dysport"), shpejt dhe në mënyrë të vazhdueshme duke bllokuar transferimin e "ekipe" të sistemit nervor deri gjëndra djerse, të cilat janë atëherë thjesht nuk punojnë. Në shumicën e rasteve, efekti zgjat 6-8 muaj.


  Informacion nga neni Svetlana Lobanova "Onit, Deo MYO"