Krehër - kjo është e rëndësishme


 • Krehër - kjo është e rëndësishme
 • Masazh çdo ditë
 • Krehër më i mirë
 • Kryesore Mbledhja
 • Krehër me Druids


 • Krehër - kjo është e rëndësishme

  Thirrja e një krehër të zakonshëm - jo vetëm të bëjë flokët i zoti, por të bukur dhe të shëndetshme. Burrat e lashtë vytochuvaly kombinezon kockat e kafshëve të flokëve, atëherë - të prerë nga pema, dhe pastaj mësova të gize. Disa fiston hedhura kohë forma të çuditshëm dhe të mbuluara me gurë të çmuar shërbeu hairstyles stoli.


  Sot fashionistas ndryshme kombinezon, kombinezon dhe furçat e bëra nga shpohet derr, bli dhe panje, thupër dhe lisi, plastike dhe madje edhe një predhë breshkë.

  Kombinezon moderne ndryshojnë në formë dhe qëllim.  Masazh çdo ditë

  Flokë të shëndetshëm furçë masazh i përditshëm për disa minuta - një përfitim i vërtetë. Furçë jo vetëm heq pluhurin dhe papastërtitë nga flokët, por gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut të kokës, duke përmirësuar të ushqyerit dhe promovimin e rritjen e flokëve. Asnjë flokët kozmetike nuk do të bëjë të tilla një të bukur, të mirë-ruajtur, me një lustër të bukur të mëndafshtë. Fillimi krehje e flokëve duhet të jetë nga mbrapa në ballin, pastaj në të gjitha drejtimet, duke u përpjekur për të mbajtur kokën e tij lirisht pa lodhje. Me këtë krehër është lodhje hequr dhe dhimbje koke.

  Nëse flokët tuaj është shumë e brishtë, me skajet whipped, pastaj krehër ato nuk duhet të lahen dhe krehër.


  Nëse flokët tuaj është i yndyrshëm - furçë nuk është edhe për ju. Mos masazh kokën: kur krehje vaj furçë yndyror nga sipërfaqja e lëkurës është transferuar në flokë.  Krehër më i mirë

  Combs duhet të zgjidhen në bazë të llojit të flokëve - të trashë dhe të hollë, vaj dhe e thatë - dhe përdor. Brushes me materiale natyrore - nga shpohet egra derr dhe druri - më të dobishme dhe higjienike, ata butësisht masazh lëkurës dhe flokëve krehër, jo nuk elektrizuya dëmtojë ata. Baza gome cili mbolli dhëmbët duhet të jenë dhëmbët e butë dhe të qetë në fund të trajtohen.

  Karafil Brushes që nuk janë të rrumbullakosura vetëm fundin dhe "topa" kokat më të mirë masazh. Hard krehër gome dhe krehër bërë nga pemë aliazh dhe plastike me cilësi të lartë ashkël Beech krejtësisht anti-statike.


  Për çdo flokëve krehje, të dëmtuar veçanërisht, mos e përdorni kosostochennye metalike kombinezon dhe brushat. Ata mund të dëmtojë kokës dhe flokët.


  Vështirë flokët, furçë duhet të jetë e fortë.


  Për flokët relaksuar hollë furçë të aftë të butë ose një krehër të rrallë prej druri.


  Kombinezon plastike janë vetëm mund të rrallë.


  Ata elektrizuar flokët dhe flogged. Dhe pastaj krehër plastike kontaminuar shpejt, ata rrinë naftës nga flokët dhe pluhuri. Prandaj, këto kombinezon duhet të lahen shpesh dhe të ndryshojë të paktën tre muaj.  Kryesore Mbledhja

  Fiston moderne të projektimit çuditërisht të ndryshme. Trekëndësh, të rrumbullakëta, katrore, furçë shumë e rrallë dhe shumë i shpeshtë masazh mund të kënaqë çdo dëshirat.


  Flokët e mirë dhe mundësitë e ndryshme që ju ofrojnë ukladok mbledhjen e kombinezon:

 • Furçë masazh, mundësisht me dhëmbë prej druri - masazh të përditshëm;
 • Krehër sheshtë prej druri ose ebanit: i shpeshtë dhe i rrallë - për krehje e flokëve Hair styling ju duhet brushat të veçanta dhe kombinezon.

 • Plastike apo krehër metalike me dorezë të hollë të gjatë dhe shpesh e përdorur dhëmbët për të ndarë fillesat e flokëve dhe nachesyvaniya. Por ne duhet të kujtojmë se në qoftë se ju jeni në shtëpi vendosur të ngjyros flokët e mia, pastaj krehër metalike nuk mund të përdoret sepse metalike do të reagojë me ngjyra kimike, dhe kjo të ndikojë negativisht në flokët tuaj.
 • Nëse keni flokë të gjata, kjo është në koleksionin tuaj duhet domosdoshmërisht të përfshijë një krehër me dhëmbë të gjata të rralla.
 • Në qoftë se ju përdorni një tharëse flokësh, ju nuk mund të bëjë pa brashinha - furçë të rrumbullakët me shpohet natyrore ose plastike.

  Ata vijnë në madhësi të ndryshme: i madh - për të shtuar volumin dhe i vogël - për të simuluar flokët dhe bangs. Në flokët e saj të mirë-cranking dhe pastaj goditje rrjedhë e thatë të ngrohtë drejtimin tharëse të ajrit nga rrënja e flokëve deri.
 • Për të përfunduar flokët dhe Bangs ju duhet fiston sofistikuara hollë me individuale dhëmbë (si plug).
 • Për aplikim me xhel flokët dhe madje edhe shpërndarjen e saj mund të përdorni krehër plastike antistatike me një dhëmbë pak.
 • Si koleksionin tuaj duhet patjetër të përfshijë një krehër të vogël i dobishëm që mund të ju shoqërojë gjatë gjithë ditës për të "prystrunyty" flokët spastrim.

 • A nuk e pajis keq në fiston: i keq mund të shkaktojë humbjen e flokëve, dhe kujdesin e mirë e flokëve, i trashë dhe i bëjnë ato të bindur.  Krehër me Druids

  Njerëzit e lashtë kanë vënë re se kujdes më i mirë, kombinezon flokët, gdhendur nga druri. Jeta dhe furçë flokësh të ngrohtë druri kaluar, dhe me të - e flokëve, ata bëhen të butë, i përkulshëm, i butë.


  Flip përmes horoskop Druids, e cila mban vitalitetin tuaj pemë dhe shëndetin? Oak? Birch? Lime?


  Për shembull, jele thupër stimuluar efekt shërimi dhe ushqyesve tinctures dhe maska ​​për flokë, përmirëson energji flokëve. Oak - më tepër si një fije floku "qetësues" - ata nuk janë të elektrizuar.

  Ne nuk duhet të blej kombinezon druri, varnished apo pikturuar. Efekti shërimi do të jetë. Gjej furçë flokësh tuaj - rezultati është thjesht mahnitëse!