Gatim këmbët sandale sekrete për pedikyr duhur


 • Pedikyr klasik
 • Hardware (ose "Europian") Pedikyr
 • Poshtë misri
 • Çfarë ju mund të bëni në shtëpi
 • Dhe çfarë të bëni në shtëpi nuk mund të jetë
 • Këmbët mund t'ju tregojnë për shëndetin

 • Pedikyr klasik

  Këmbët steamed në ujë të nxehtë (shpesh me shtimin e detit
  kripë). Pastaj prerë teh shtresa me brirë e lëkurës, hiqni cuticle,
  Forma e saktë e thonjve. Ju lutem vini re se gjatë
  Procedurat përmbahen të gjitha rregullave të sigurisë. Master duhet të merrni
  mjete, duke përfshirë makinë me të veçantë boks-sterilizator dhe
  Procesi sterilizon kjo do të thotë. Ai i ka mbushur garat në
  Ju teh i ri.


  Hardware (ose "Europian") Pedikyr

  Këmbët trajtohen me solucion dezinfektues të veçantë, dhe pastaj
  makinë me bluarje të bashkëngjitni skedarë zchyschayetsya shtresa me brirë e lëkurës.
  Kjo pedikyr mund të bëjnë njerëzit me diabet (ata shpesh
  këmbë infektuar, ulur pragun dhimbje, kështu që mënyra klasike
  pedikyr ato kundërindikuar). Hardware pedikyr duhet të bëjë më shumë
  një herë në muaj. Kështu çdo katër javë është ende e nevojshme
  të kthehet në klasik.

  Pedikyr kombinuar
  Lloji më i zakonshëm. Ajo kombinon zvogëlimin dhe
  hardware. Rozparyuyutsya këmbë në vannochtsi, teh këmbë vidchyschayutsya, dhe
  pastaj vidshlifovuyutsya makinë. Pastaj gërshërë dhe pincë


  tidies thonjtë dhe bluaj përsëri. Me përfundimin e
  Këmbët lyhet me moisturizer. Pas këtyre seancave këmbët si
  të vijë në jetë.

  Por lexuesi për të kuptuar të plotë "të pushojnë", vetëm pas
  pedikyr spa.
  Spa pedikyr
  bërë pas kryesor (hardware, klasik,
  kombinuar). Në këmbët e tij janë vënë pastrim, krem ​​zbutës
  rubbed ose shtuar në dush vajrave aromatike. Ndonjëherë të bëjë një pikë
  masazh këmbë. Pastaj fillon më të këndshme - parafine. Këmbët
  zhytur në parafinë të ngrohtë, pastaj ata vënë çorape "termike"
  dhe 10-15 minuta hiqet krejtësisht "updated". Përveç

  parafine, këto procedura mund të bëhet në shtëpi. Ideal për
  butë kostum lëkurë rrushit pasardhësit e naftës dhe pastrim mirë
  zëvendësojë llum kafeje. Brushing naftës në këmbë, gjithashtu veshin çorape -
  Roli sallon "termal" në mënyrë të përkryer të kryer rutinë
  pambuk.


  Poshtë misri

  Për të përballuar me calluses, ju zakonisht 3-4 trajtimet. I parë
  misri otparyvayut. Nëse është vyshlifovyvayut thellë aparat
  Pjesa me brirë, prerë nga thelbi dhe në vrimë
  vënë një qiri të veçantë parafine që forcon atë.

  fitore shtëpi misri i madh nuk mund të. Por në qoftë se ai
  i vogël, ju mund të përpiqet të shpëtoj prej tij me special

  produkteve - krem ​​ose patch.
  Kjo mungesë e vitaminës A, dhe mbipeshë, dhe trashëgim. Por më shpesh
  të gjitha këto probleme janë për shkak të mirëmbajtjes së dobët. Me pak
  plas brenda përballuar në 2-3 orë, thellë - 5-6. Mjeshtër
  hiqni pesë shtresa me brirë e lëkurës, nëse është e nevojshme, do të trajtojë
  drogës antiseptik shërim dhe krem ​​yndyrat shtrëngimi.


  Çfarë ju mund të bëni në shtëpi

  Për të mbajtur këmbët tuaja në gjendje të mirë rozparyuvaty tyre në banjo
  me kripë deti, çdo tre ose katër ditë trajtojnë shtuf (ideja se
  shkaktojnë çarje mund të jetë shtuf, i gabuar, ajo largon vetëm
  e lëkurës nekrotike nuk depërtojnë në shtresat më të thella të lënduar dhe thembra

  nuk mund të). Pastaj me kujdes të prerë thonjtë dhe lyej këmbë
  krem hidratues, vaj farë rrushi ose ulliri. Në ujë
  për banjë ose krem ​​mund të shtoni disa pika vaj esencial.
  Lehtësimin vaj çaj lodhje, bredh, u rrit.


  Dhe çfarë të bëni në shtëpi nuk mund të jetë

  Mos e Provoni zvogëlimin masazh në shtëpi. Fokusuar në pesë
  shumë enët e gjakut. Nëse ajo është e prerë fillon teh
  gjakderdhje që mund të zgjasë deri në dy ditë. Shkurtimet e tilla
  shëroi shumë keq. Prerja off thonjtë nuk e prerë qoshet, e gabuar
  prerë gozhdë fillon të rritet.


  Këmbët mund t'ju tregojnë për shëndetin

  Shpesh
  nataptyvayutsya pesë - ndoshta kolesterol të lartë.

  I verdhë
  thonjtë - rezultat i një mangësi të vitaminës E. Bardha "pemë e Krishtlindjeve" thonjtë -
  të mjaftueshme vitaminë A. Çarje në këmbë - kalium ndoshta jo të mjaftueshme.

  Diskutoni në komunitete?
  ?