Naked heqja e flokëve ambicie në shtëpi


 • Rruajtje
 • Krem për heqjen e flokëve
 • Depilim duke përdorur dylli
 • Depilatory Electric
 • Një çift i këshilla se heqjen e flokut e duhur
 • Por së pari të kuptojnë dallimin në mes depilim
  i depilim. Heqja flokeve - heqja e bosht flokëve, që është më lart
  sipërfaqe të lëkurës. Flokeve Shkarkimi - Hiq flokët nga pjesë rrënjë,
  e cila është e dëmshme njësi folikulare.

  Pas heqja e flokëve flokëve për fat të keq zhduket përgjithmonë (te progresit të tillë ende,
  për fat të keq, nuk ka arritur), por ju lë lëkurën të përsosur të qetë në
  kohë të gjatë. Disa beauticians shpjegojë për klientët e tyre
  ndryshim në të shkurtër dhe të qartë: "Depilim - është në kohë dhe depilim -

  përgjithmonë. " Edhe pse "përgjithmonë" - në gojën e tyre term relativ.


  Rruajtje

  Ajo (rroje) ishte dhe ende është një shpejtë, e lehtë,
  mënyrë efektive dhe të lirë për të hequr flokët.
  Procedura është tepër
  thjeshtë: vihet në zonën e trajtuar xhel rroje dhe rruajtje
  qime.

  I parë ishte supozuar që përsëritet rruajtje
  flokët në një vend stimulon rritjen e tyre. Tani demonstruar në mënyrë të qartë
  që ajo nuk është e.

  Brisk rroje prodhimit, makina rroje, krem ​​dhe të
  Pas Rroje - një industri multimillion-zhvilluar që nuk bën
  uschemlyayetsya Popullariteti në rritje i metodave të tjera të heqjes së flokëve.

  Femrat
  makina priren të ndryshojnë në formë dhe e bëri të


  Plastikë "femërore" ngjyra: blu, rozë, jeshile, etj
  Megjithatë, askush ende ka provuar se ata nuk janë krejtësisht
  ndryshe nga meshkuj.

  Gjithsesi, njerëzit që me vullnetin
  nëse gratë e përdorur makina, asnjë ndryshim i rëndësishëm ishte
  nuk vënë re gjatë procedurës ose vlerësimin e rezultateve.

  Përfitimet: heqja e flokëve është i shpejtë dhe jo i bezdisshëm (me përjashtime të rralla) të lëkurës.

  Disavantazhet: Dy ditë më vonë qimet fillojnë të rriten. Megjithatë, ata nuk janë shumë të këndshme në të prekur, si u ndërprenë në mënyrë të barabartë.


  Krem për heqjen e flokëve

  Mënyra më e thjeshtë, të lira dhe plotësisht të padobishme
  në javë për të thënë lamtumirë për të qimeve.

  Midis krem ​​depilatory
  Ka lloje të ndryshme: universal, për të hequr padëshiruar
  qime në fytyrë, zonën bikini, underarms dhe duart dhe lëkura
  këmbët për lëkurë të ndjeshme. Ky mjet është aplikuar në sipërfaqe të lëkurës,
  dhe disa minuta hiqet duke përdorur një shpatull të veçantë me
  qime të panevojshme.

  Përfitimet: metodë e shpejtë dhe pa dhimbje. Krem depilatory mund të aplikohet në pothuajse çdo zonë. Krem
  Depilatory të siguruar më shumë se me rroje efekt.
  "Bimësia" do të thyejnë cle lizitelno e pestë e gjashta
  ditë.

  Nëse ju rruaj ditën tjetër mund të jetë

  qime me gjemba pas heqja e flokëve krem ​​flokëve të reja të rritet jashtë
  edges butë rrumbullakosura, duke e bërë ndjenjë lëkurën
  të butë dhe delikate.

  Disavantazhet: heqja e flokëve krem ​​ka një erë pak të pakëndshme, duke e bërë substanca e saj përbërëse.
  Krem
  Depilatory përmbajnë përbërësit kimike që shkrijnë
  struktura protein e flokëve, që është më lart sipërfaqe të lëkurës, dhe
  e bëjnë të lehtë për të hequr.

  Femrat me lëkurë të ndjeshme mund
  inatosur. Prandaj, ju duhet për të para krem
  provë, duke shkaktuar një sasi të vogël të produktit në dore ose në
  lëkurë në brendësi të bërryl, 24 orë duke kontrolluar nëse problemit

  Reagimi i lëkurës.

  Sot, prodhuesit e krem ​​heqjen e flokëve
  më relevant hypoallergenic. Por nuk ka asnjë garanci e
  -oyu 100% siguri se depilatory kimike ajo nuk do të shkaktojë ju
  alergji.

  Prodhuesit përpiqen për të reduktuar efektet e dëmshme
  krem duke shtuar ushqyesve, të rivendosur lëkurës dhe
  lehtësimin e substancave acarim. Pra, blej vetëm cilësi
  Krem depilatory që përmbajnë ekstrakte bimore (Aloe
  besimi, kamomil), vitamina (E, C, D - Panthenol).


  Depilim duke përdorur dylli

  Heqja e flokëve dylli është më pak allergenic dhe
  Mënyra më e natyrshme e heqjes së flokëve. Metoda është e ndarë në
  depilim nxehtë, të ngrohtë apo të ftohtë dylli.

  Dylli më të përdorura nxehtë: së pari, atë
  nxehtë në mikrovalë ose në ujë të nxehtë, pastaj aplikuar
  lëkurës dhe një shtresë e hollë e indeve është hequr duke përdorur napkins.

  I ngrohtë
  dylli është shumë i përshtatshëm, sepse ajo është shumë e ngrohtë nën drejtimin e nxehtë
  ujë apo edhe në mes duarve të tua. Ajo është shitur zakonisht në një shishe të veçantë
  aplikues rul që zgjidh problemin e aplikuar një mjet të hollë
  shtresë. Dylli ftohtë është nxehur në një temperaturë më të ulët, shpesh
  Vetëm ai menjëherë aplikuar në pëlhurë, letër apo shirita plastike
  - Patches.

  Përfitimet: Depilim ju lejon për të hequr flokët së bashku

  i gjëndër, duke siguruar efekt të gjatë të qëndrueshme - 04/03
  javë.

  Disavantazhet: të zbatohet në mënyrë të pavarur një shtresë e hollë e dylli është e vështirë, ajo kërkon aftësi.
  Ajo duhet të aplikohet me kujdes mjet për të mos djegur veten. Kjo metodë është disi e dhimbshme; pasi lëkura është reddened pak.


  Depilatory Electric

  Efekti i kësaj aplikim të thjeshtë të vogël: piskatore vogël tërhequr së bashku nga qimeve rrënjësore.

  Përfitimet: Efekti zgjat për një muaj, dhe përsëri qime vidrostayuchyh "dobët" ish.

  Disavantazhet: nganjëherë qimet të rriten që mund të dorëzojë një sherr. Në zonën bikini ku lëkura është veçanërisht i ndjeshëm, kjo heqja e flokëve - me procedurë të pakëndshme.


  Një çift i këshilla se heqjen e flokut e duhur

 • Shumë i përshtatshëm dhe në mënyrë efektive të pastër lëkurë para
  leckë heqja e flokëve që shumë firma
  ofruar plotë me objektet për heqjen e flokëve.
 • Përdorni locion pas depilim për
  rivendosur lëkurës për të ngadalësuar rritjen e flokëve. Ata e zbut lëkurën dhe
  të vazhdojë të përparojë shumë efekt.
 • Kryerja procedurë heqjen e flokëve duhet të jetë i pari
  mëngjes dhe - më të mirë të të gjitha - një javë pas menstruacioneve, në mënyrë që të
  dhe gjatë menstruacioneve lëkura bëhet më e ndjeshme, të prirur për
  acarim për shkak të niveleve të larta të hormoneve.
 • Çdo firmë-prodhues tregon Saj

  diagram, udhëzimet për përdorim depilatory. Është e rëndësishme për kujdes
  ndiqni të gjitha udhëzimet specifike të parashikuara në
  depilatory veçanti.
 • Të jetë i sigurt për të bërë lëkurën e mëparshme
  provë për përcaktimin e ndjeshmërisë individuale dhe alergjik
  tregon.
  Dështimi në përputhje me këtë rregull mund të rezultojë në depilatory
  dëme të lëkurës deri djegiet kimike. Është e njohur se
  përdorni depilatory çoi në zhvillimin e kimike djeg deri 03/02
  shkallë - duke lënë pas një jetë të plagët e dukshme.
 • Koha aplikacionet depilatory shkojnë nga 4 deri
  15 minuta. Ekspozimi i rritur në masë të madhe rrit rrezikun e
  Reaksione të lëkurës lokale, edhe në qoftë se ju keni mëparshme

  provë.
 • depilatory kurrë nuk duhet të përdoret në
  qepallat dhe vetullat, si dhe lëkurë djegur apo dëmtuar. Në
  Rasti i parë ka djegie të rënda të mukozës në e dytë -
  forcimin e problemit të rrezikshme.