Stroking ndesh me parimet


 • Rregullat e përgjithshme
 • depilim
 • Elektrolizë
 • Laser flokeve Shkarkimi
 • Photoepilation

 • Rregullat e përgjithshme

  Ideja e
  bukuria nuk është e njëjtë kudo. Disa flokët ekzotike në
  Trupi femër konsiderohet detaj shumë nxitës, dhe zonjat janë të privuar nga "dekoratat" janë duke kaluar sa më shumë që ne jemi gati bimësi të panevojshme.

  Megjithatë, Evropa
  Standardi i njohur i bukurisë së trupit të qetë, flokët dhe filloi të luftojë në
  epoka e Romës së lashtë. Mjek në banjot nakruchuvaly flokët më i përafërt
  fije dhe thjesht u tërhoq. Rreth Sensations Romakëve fisnike dhe rymlyanok
  ne vetëm mund të mendoj ...

  Lufta sot me flokë të tepërta

  duke përdorur metoda të ndryshme, por trajtimet sallon, të tilla si
  depilim, elektrolizë, lazer dhe foto-depilim jap shumë më shumë
  efekt të qëndrueshme se mënyrat "shtëpi" dhe mjeshtri profesionalizëm
  për të shmangur pasoja negative. Me këto metoda të
  Ju mund të shpëtoj e flokëve padëshiruar për të mirë, por jo në një kohë.

  Biznes
  se ndonjë nga metodat aktualisht ekzistuese të heqjen e flokëve
  prek vetëm qime të dukshme dhe follicles e tyre. Numri i
  është (në varësi të zonës) vetëm 30-50%. Llamba e mbetura
  janë të qeta dhe nuk shfaqet.

  Heqja e flokëve
  shkakton trupit për të kënaq në këtë rezervë të fshehur "në gjumë" në


  Ende follicles zgjuar dhe lëkurë formuar një të re, megjithëse më pak
  Rritja e dendur. Në praktikë, për të përfunduar heqjen e panevojshme
  Flokët duhet 3-6 trajtimet heqjen e flokëve. Numri i tyre varion
  Varësisht nga dendësia e flokëve dhe metodën e zgjedhur.

  Specialistët
  besoj se ajo nuk është e nevojshme të ndalem në çdo një nga
  ato. Shumica e Salons që ofrojnë shërbime të ngjashme të ofruara
  disa metoda që mjeku për këshilla mund të kombinuara.

  Atje
  këshilla dhe kujdesit fusha të përgjithshme të trupit që ka pësuar heqjen e flokëve:
  disa ditë pas procedurës, ajo është e mbrojtur më mirë nga i drejtpërdrejtë
  rrezet e diellit, përndryshe ekziston rreziku i pigmentim.


  depilim

  Në cosmetology moderne përdor disa lloje të procedurës: depilim dylli të nxehtë, të ngrohtë dhe të ftohtë.

  Nxehtë
  Wax është më e "pastër" nuk shkakton iritim dhe hidhërim
  dhe mund të përdoret edhe në fusha të tilla të ndjeshme si zona
  bikini, underarms, cik e sipërme. Temperatura e dylli të ngrohtë pothuajse
  barabartë me temperaturën e trupit, dhe shpesh ajo përdoret për trajtimin e duarve dhe
  këmbët.

  Mjet i ri për depilim është sukar. Kjo
  dylli tepër, por përbërja e tij është i ndryshëm nga prania tradicionale sheqerna,
  cilat pengojne rritjen e bakterieve në lëkurë dhe janë origjinal

  antiseptik.

  Pas depilim lëkurës bëhet e butë dhe
  mbetet kështu për një muaj, dhe nganjëherë më të gjatë. Kjo është lehtësuar
  karakteristika të veçanta që të ngadalësojë rritjen e flokëve të përdorura në
  procedurë, dhe pastaj në kujdesin në shtëpi.

  Depilim -
  një nga llojet më të lira të heqjes së flokëve, në varësi të zonës trajtimit
  Kostoja e procedurës ndryshon 160-600 rubla.
  Tjetër
  avantazh i rëndësishëm: me flokë të rregullt të trajtimit fillon të rritet
  të relaksuar, më i zbehtë dhe i hollë, dhe për të hequr ato nga njëri-
  vetëm duhet të bëjë përpjekje më pak. Nëse e dëshiruar, depilim dylli
  mund të kombinohet me bikini-design: hiqni klishe e flokëve dhe madje

  stolis ato.

  Elektrolizë

  Elektrolizë
  cosmetologists përdorura për gati gjysmë shekulli. Pajisje moderne
  ju lejojnë të marr një program llojin e duhur të lëkurës dhe klientit
  qime cilësi mbi trupin e tij. Përveç kësaj, elektrike aktuale bën
  Dallimi në mes dritës dhe lëkurë tanned, të errët dhe flokët të lehta,
  ai mund të shkatërrojë të gjithë që, megjithatë, ajo merr kohë.

  Esencë
  Procedura është se gjëndër e flokëve është futur hollë
  ari, ose elektrodë gjilpërë Teflon. Impulset elektrike
  shkatërron pjesën më të rëndësishme të gjëndër që është përgjegjës për
  Restaurimi i rritjes së flokëve.

  Ndjesi të pakëndshme ndërsa
  ekzistojnë, por ata janë të fortë, dhe shkalla e mjekut varet kryesisht
  prandaj dendësia e flokëve. Një mesatare prej një orë e
  Wizard kushton rreth 500 rubla.

  Laser flokeve Shkarkimi

  Heqja
  flokët, rreze lazer nuk e dëmton strukturën e lëkurës, dhe kështu nuk
  lë asnjë gjurmë në të. Gjatë procedurës, tip instrument
  nuk zbatohet në lëkurë, i cili eliminon mundësinë e infeksionit.

  Lazer
  ka veti të shkëlqyera vetëm të ndikojnë në qelizat,
  përmbajnë një sasi të konsiderueshme të pigment, që qelizat e flokëve
  bulbs. Temperatura në këtë zonë është rritur me shpejtësi, por vetëm

  për një ndarje të dytë, dhe pastaj vetëm si shpejt ftohjes.
  Nuk ka të
  i dhimbjes pacienti nuk ekziston, ajo ndihet
  vetëm një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë dhe ngrohtësi.

  Deri kohët e fundit, rreze lazer
  ishte i pafuqishëm para flokët flokëverdhë dhe i paefektshëm në lëkurë të errët.
  Poor nënshtruar heqjen e flokëve gri dhe të kuqe.

  Megjithatë
  Pajisje moderne heqjen e flokëve lazer lirë e këtij metë. E tyre
  vlen vetëm për të follicles flokët dhe oschyu tyre mitraloz
  Ju mund të shpëtoj prej çdo lloj të flokëve, edhe nëse lëkura
  ka podzahoret tashmë.

  Ndryshe nga elektrolizë, ku çdo

  flokët kërkon një "qasje personal" rreze lazer njëkohësisht
  shkatërron follicles flokët në një sipërfaqe prej rreth 1 metër. cm,
  lejon një seancë për të përpunuar një zonë të madhe.

  Photoepilation

  Kjo
  Një nga metodat më të reja dhe në modë të heqjes së flokëve. Metoda bazohet në
  se gjëndër e flokëve ka tendencë për të absorbuar fotone e dritës,
  qitjes brenda. Kjo ndodh shumë shpejt dhe të sigurisë
  Ndjenjat nuk shkaktojnë kohë. Por zona trajtim është rreth
  12 sq. cm. Për të hequr qimet e fytyrës duke përdorur hundë të ndryshme
  ju lejon për të hequr flokët mbi 2-2,5 metra katrore. cm.

  Shkatërrimi i flokëve

  është tashmë e dukshme në procedurën, por është foto-depilim
  e vështirë për të përballuar me flokët flokëverdhë, e cila kishte melaninës
  absorbon dritën. Hequr flokët kjo metodë nuk rekomandohet menjëherë
  pas mbërritjes nga pushime,
  kryer në vendet jugore, ose pas një kurs intensiv në diell
  Solarium, melanina shfaqet jo vetëm në follicles flokët, por në
  qelizat e lëkurës që lehtë mund të merrni djegur.

  Ashtu si llojet e tjera të
  heqja e flokëve, efekt dritë duhet të përsëritet, dhe për të plotë
  heqja e flokëve merr rreth 5-6 seanca me një interval prej 1,5-2
  muaj. Kostoja e foto-depilim llogaritet në varësi të zonës

  përpunimit, të tilla si zonën bikini përpunimit është rreth 1000 rubla. dhe
  hequr flokët nga këmbët, sepse një zonë të madhe, të kushtojë rreth 6.000
  fshij.