Gërshërë nxehtë dhe flokët


 • Glitter flokeve
 • Gërshërë nxehtë
 • Brisk rroje

 • Problemi i mbaron ndarë kishte ndoshta të gjithë, veçanërisht e vështirë për të ndarë qime të fillojë në fund të verës apo pas një pushimi në vende të nxehta. Flokët e thatë është veçanërisht i brishtë. Perm, ngjyrosje të flokëve, styling tharëse flokësh gjithashtu të sjellë përfitime për flokë.
  Vetmja mënyrë e sigurt - të shkurtojë fundin. Disa hairdressers janë këshilluar për të trajtuar flokët me gërshërë prerë "e nxehtë", por ka kundërshtarët e kësaj metode.

  E vetmja mënyrë për të trajtuar flokët - të prerë ato. Balms të ndryshme, pavarësisht nga reklamat, vetëm përkohësisht "zam" flokët përfundon, por ky efekt zgjat për lavazh parë!

  Nëse, për shembull, ju thyhet një gozhdë - kjo sigurisht mund të jetë ngjitur, por herët a vonë ajo do të vazhdojë të bie. Pra, shumë më mirë shtresuar trim e flokëve, dhe maska ​​pastaj trajtohen.

  Haircuts Metoda gërshërë nxehtë bukuri filluan të shërbejnë gratë në kohën e Egjiptit të lashtë. Kleopatra e përdorur atë vazhdimisht kur ju bukuri, ajo arriti vetëm gjobë. Procedura teknologji e lashtë ishte si vijon: gërshërë thikë ushqyer vazhdimisht nga skllevër dhe mjeshtër bëri flokëve gërshërë për bukurinë e nxehtë të lartë atë kohë. Sigurisht, në ditët e sotme askush nuk është i ndezur, ai e bën të energjisë elektrike, por parimi dhe efekti i qethur gërshërë nxehtë mbetur të njëjta.
  Minicomputer është përgjegjës për përzgjedhjen e temperaturës optimale gërshërë nxehtë për flokët tuaj. Ajo mund të arrijë deri në 180 gradë e cila, megjithatë, nuk cenon ndonjë rrezik ose floktar ose një klient të stilit tuaj. Vetëm gërshërë nxehtë prerja sipërfaqe dhe pjesa tjetër e tyre është pak më i ngrohtë.

  Efekt pas prerjes gërshërë nxehtë i dukshëm pas procedurës së parë, thonë ekspertët. Kjo haircuts teknologjisë Seal prerë çdo flokët, dhe në këtë mënyrë e lagështi dhe të vlefshme substanca - aminoacidet, proteinat, vitamina - mbesin brenda bosht e flokëve, duke forcuar atë dhe e mbrojtur atë nga faktorët e jashtëm për dy muaj.

  Gjatë kësaj kohe, është e rigjenerim të zgjeruara dhe flokët e restauruar.


  Shndrit qime

  "Flokët rritet nga follicles si në qoftë se në një kapsulë - thotë Miranda Barber Jonsson. Tip i saj është i mbyllur dhe i mbrojtur nga rreziqet mjedisore. Lidhësi, e cila është brenda flokëve mbush hapësirën ndërmjet fibrave përgjatë të gjithë gjatësisë së flokëve, shkallët fort ngjitur me njëri tjetrin. Flokët elastike dhe me shkëlqim. Top shtresa - një shtresë me luspa. Pastaj vjen shtresë fijor. Dhe thelbi. Gjatë gërshërë normale të prerë, veçanërisht në qoftë se swifts teknikë "rrëshqitje prerë" peshë flokët keratin ekspozuar, duke krijuar kontakte me mjedisin.

  Pas kësaj prerë depërtojnë acidet pambrojtur, alkalet, kripëra me ujë dhe ajër, ata që shkatërrojnë dhe flokët e thatë. "

  Zakonisht rekomandohet që t'i nënshtrohen 2-3 seanca të haircuts gërshërë nxehtë për të hequr qafe e problemit të ndarë dhe ndarje mbaron. Pas trajtimit të flokëve të parë është i ndritur, i fortë, fleksibël, dhe ju lejon për të ruajtur më mirë formën e hairstyle ri. Vëllimi Hair rritur me 2 herë, sepse flokët është i njëjtë me trashësi nga rrënja deri te maja. Nëse rregullisht përdorni gërshërë nxehtë, flokët ndalesa jashtë në rënie, duke u bërë më të fortë dhe të trashë, kjo procedurë mjekësore përshpejton rritjen e flokëve.


  Gërshërë nxehtë

  Flokët Normal grooming këshilla të reja, por lë hapur prerë flokët, duke i ekspozuar të gjithë strukturën e brendshme e flokëve. Përfundon nervoz shpejt absorbuar ndotjen e mjedisit, si prerje zakonisht vetëm zgjidh problemin për një kohë, por kjo nuk ka kurë flokët, përfundon ndarë shfaqet brenda 2-4 muajve pas prerjes.


  Brisk rroje

  Metoda Hot rroje përdorur për të bërë haircuts krijuese mbi flokët e thatë. Duke performancës Razor nxehtë është gërshërë jo inferiore nxehtë. Nënshkruajnë Pritini maja e flokëve, e cila pengon substanca të dëmshme dhe parandalon humbjen lagështi.  Shumica e vajzave janë të frikësuar për të prerë flokët, duke vlerësuar çdo pëllëmbë të flokëve të tij, besoj se në qoftë se do të merrni një prerje flokësh çdo gjashtë muaj, ajo kurrë nuk do të rriten flokët. Ajo ka kohë që janë vërtetuar se në qoftë se flokët nuk është e prerë, rritja e tyre ngadalësohet. Edhe flokët të shëndetshëm, për të mos përmendur ndarjen, trim duhet të jetë të paktën dy herë në vit.

  Disa hairdressers nuk gjeni haircuts metodë gërshërë nxehtë efektive, duke shpjeguar se temperaturat e larta janë traumatike për gërshërë flokëve. Megjithatë, metodë shumë hairdressers refuzuar për shkak se ata nuk arritën të zotëruar. Ai u shfaq kohët e fundit.

  Përveç kësaj, shumë më e dobishme për të shitur master bandë të konsumatorëve të kavanoza dhe sklyanochek për trajtimin e flokëve, duke premtuar se ndarje flokët më të gjatë se të zgjidhë problemin me pak thekse të rroje nxehtë.

  Informacion nga artikullin "" gërshërë Hot "trajtojnë dobësuar, flokë të ndarë"