Hair whipped


 • Këshillë
 • Kyç për bukurinë dhe shëndetin e flokëve

 • Flokët rritet dhe kur ata arrijnë një gjatësi të caktuar të shtresës mbrojtëse të flokëve, cuticle është shkatërruar, strukturën e rrjedhin (fibrave) e shtresës së brendshme të flokëve (shtresa cortical dhe palcë) shtresuar. Më të prekur flokët përfundon, por flokët mund të ndarë dhe të gjatë.
  Në mënyrë tipike, ndarje mbaron arritur 2-3 cm, përveç kësaj, ata janë më të lehta se flokët tjetër.


  Sichutsya fund - rezultat i të dyja flokëve fizike ose kimike të stresit.  Këshillë

  Disa këshilla për t'ju ndihmuar të shmangur ose të paktën të vonojë shfaqjen e ndarë përfundon:

 • Përdorni një tharëse flokësh me një efekt të ftohtë.

  Tharëse flokësh me rrjedhjen e ajrit të nxehtë e tharë flokët, duke e bërë atë më të brishtë dhe të hollë.
 • Pini shumë ujë. Uji mbështet trupin dhe flokët tonë tonin dhe moisturize ato brenda.
 • më pak krehër. Shpeshta krehje cuticle flokët dëmtojë ata.
 • Asnjëherë mos lahen flokët me lagështi ose lagur si ju drejtuar rrezikun e flokëve për të shtrihet dhe në këtë mënyrë të dobësojnë ato. Në qoftë se flokët është e lyer me bojë mat, atëherë thyejnë ato në fillesat më të vogla dhe butësisht të përpiqet të zgjidhë ato me gishtat tuaj, duke filluar me skajet dhe duke shkuar deri në rrënjë. Përdorni një krehër ose një krehër me dhëmbë disa në vend të një furçë me dhëmbë metalike.


  E mirë për të përdorur dru dhe furçë.
 • Ruaj veten dhe flokët tuaj nga këmbët me skajet e pabarabartë (ose i përafërt). Këto kunjat mund të dëmtojë apo edhe pushim me heqjen e tyre e flokëve.
 • Mbylle flokët nga dielli. Ekspozimi i tepruar në diell pa një kapelë dries flokët, si dhe curlers ndryshme, tharëse flokësh, shufër hekuri termike, etj Mos harroni se kapelë origjinal - këtë gjë në modë, dhe mbrojtje e mirë nga dielli.
 • Në sezonin e ftohtë dhe gjatë motit të keq duhet të mbledhë flokët e gjatë dhe të rrinë. Kjo duhet të bëhet në mënyrë që të mbrohen ata nga elektrifikimin në kontakt me rroba leshi ose gjëra të bëra nga fibra artificiale, si dhe rreziqet mjedisore (të ftohtë, shi dhe erës).

 • Asnjëherë mos shkurtojë flokët me gërshërë me thumba sepse ata vetëm të keqësojë gjendjen e flokëve.
 • A nuk e rregullojmë mjetet e saj të flokëve (këto përfshijnë ngjyra, gels, Mousses, NDRYSHME) dhe shampoos që përmbajnë alkool. Alkooli dries flokët, dhe ata bëhen më të brishtë.
 • Rregullisht shkurtojë në skajet e flokëve (çdo 2 muaj).
 • Me kujdes marr shampo dhe kondicioner bazuar në llojin tuaj të flokëve dhe kushtëzojnë ato.
 • Më pak bojë flokët tuaj. Paint, çfarëdo cilësi dhe mënyrën se si ajo është, ende dries flokët, duke e bërë atë më të brishtë.


 • Kyç për bukurinë dhe shëndetin e flokëve

  Kyç për bukurinë dhe shëndetin e flokëve - një hidratues ato!
  Hair fillon të delaminate sepse ajo i mungon lagështi, ajo humbet vajra saj natyrore (sebum). Sebum - është një vaj yndyror natyrshme që ushqen flokët. Duke përdorur moisturizer fuqishme herë në muaj, ju ruani bukurinë e flokëve tuaj.


  Dhe në qoftë se ju jeni ballafaquar me problemin e qimeve të ndarë, e vetmja mënyrë për të dalë nga kjo situatë - është për të prerë mbaron ndarë (dhe do të vazhdojë të bëjë kështu çdo 6-8 javë) për të marr të produkteve të kujdesit mjekësore flokëve whipped.

  Informacion nga Helena artikull Bull "Thuaj" jo "përfundon whipped!"