Hair ka nevojë për mbrojtje nga dielli


 • Cancel pushime
 • Përgatitja flokët tuaj paraprakisht
 • Ne mbulojnë kokën
 • Përdor mjete të posaçme
 • Dashuria Hairpins
 • Ujë të freskët!
 • Zgjidhni shampon e duhur
 • Harrojeni termoukladku
 • Hani flokët
 • Pini ujë!
 • Krehër
 • Çfarë duhet të bëni me flokët me ngjyrë?


 • Cancel pushime

  Në fakt, sigurisht, e vetmja mënyrë për të mbrojtur flokët tuaj - mos shfaqet në diell. Por të lumtur për të punuar pa pushim dhe jo për të shkuar në
  det tingëllon absurd dhe çnjerëzore. Prandaj, ne nuk do të ndjekë atë.


  Përgatitja flokët tuaj
  që më parë


  Nja dy javë para festës fillojnë të bëjnë Moisturizing Mask
  Hair.

  Në përgjithësi, do të ishte mirë për të shpenzuar trajtime hidratues
  Flokët jo vetëm para se të shihen dhe festave, por gjatë gjithë vitit. Por kurrë
  shumë vonë për të filluar duke bërë atë. Pra, receta e gjyshes së tij janë të përgatitur me një dyqan maskë
  Procedurat kozmetike ose profesionale sallon - zgjidhni dhe të fillojnë
  të kujdeset për flokët tuaj.

  Një mundësi
  hidratues maskë flokët:

  Mix 1 e verdhë veze veze, 1
  mjaltë lugë çaji, 1 lugë çaji i këna, 1 lugë gjelle çdo perime
  vaj dhe 1 lugë çaji e raki. Aplikoni përzierje në flokët tuaj. Lani maskë përmes
  30-40 minuta.


  Ne mbulojnë kokën

  Headwear - zgjidhje e përkryer për plazh.


  Hat,
  Panama, headbands koket, shawls dhe shalle, që mbulon flokët - zgjedhje
  i konsiderueshëm, dhe flokët e mbrojtur nga rrezatimi ultravjollcë.


  Përdorim
  mjete të posaçme

  Ju përdorni krem ​​për duart, këmbët dhe fytyrën? Miratojë një
  Road llak kozmetike vaj për flokë. Aplikoni atë në flokët tuaj çdo mëngjes
  para se të shkojnë jashtë. Kjo do të thotë moisturize flokët, dhe përveç kësaj mbrojtur ata nga
  Rrezatimi UV.


  Dashuria Hairpins

  Ideale do të ishte mirë të mos vë në dukje ndikimin e flokëve detar
  ujit. Kripë Deti është shumë e dëmshme për flokë. Ajo penetron thellë në flokë dhe
  shkatërruar atë nga brenda. Filloni flokët ngjit zakon kur banje.


  Ujë të freskët!

  Në qoftë se ju nuk mund të mbani të thatë flokët tuaj, të jetë i sigurt për pije
  kripë deti me ujë të freskët.


  Zgjidhni të drejtën
  shampo

  Zgjidhni një shampo dhe kondicioner me filtër UV.


  Harroj
  termoukladku

  Në diell të nxehtë djegur dhe era flokët tuaj shpejt
  humbasin lagështi. Pra, të lënë curlers, tharëse flokësh dhe hekurosje në shtëpi. Jepni flokët tuaj
  Pushime!

  Nëse ju keni një program të tillë kulturor që
  nënkupton mbrëmje jashtë dhe shtrimin me kujdes, ju lutem të jetë mjet për
  përmbyllëse të përmbajë mbrojtjen termike.


  Hani flokët

  Dietë ideale që jo vetëm të mbajtur figura tuaj, por edhe
  Hair - mesdhetare.

  Peshk, produkte qumështi, fruta të freskëta dhe shumë
  fruta, bukë me krunde dhe pak e verë të thatë e kuqe ... Kjo ushqim
  flokët tuaj do të jetë i ndritur dhe i fortë.


  Pini ujë!

  Mos harroni për Veting brenda. Pini ujë të pastër.


  Krehër

  Fillimi zakonin e krehje furçë të gjatë e flokëve apo krehër me materiale natyrore. Flokët tuaj do të ju falenderoj të shkëlqejë.


  Çfarë të bëjë me
  flokët me ngjyrë?

  A e dini se pigment të kuq mund të ndikohet
  dielli të zbehet shëmtuar? Tani ju e dini. Nëse ju bojë flokët
  hues të kuqe dhe vjollcë, mendoj për mbrojtjen më të plotë nga koka

  dielli.

  Në përgjithësi, flokët ngjyrë me pushime duhet të dyfishtë
  kujdesit. Përdorni hidratues dhe ushqyes serums dhe mbrojtje.