Polish Pushime


 • Problemet me thonjtë
 • Nëse thonjtë kanë ndryshuar ngjyrën

 • Problemet me thonjtë

  Problemet gozhdë pislyavidpusknym mund të ndahen në katër grupe:

  Sun. Nail rrezet e diellit të dobishme, por
  doza të moderuara. Nën ndikimin e diellit avullohet nga sipërfaqja e gozhdë
  lagësht, sepse ata sharuyutsya dhe pushim. Përveç një të fortë dhe
  DC thonjtë rrezatimit diellor mund pozhovtity në ditët e para
  pushime dhe gozhdë llak - ashtu si shpejt humbasin ngjyrën e saj ... Për
  Për më tepër, nën ndikimin e diellit si nga një thonjtë të fortë të ftohtë
  Kimi bërë skrap.


  Prandaj, duke shkuar në vendpushimin, mos harroni të vënë në thonjtë tuaj mbrojtëse

  Veshje top me filtra diellore. Nëse keni realizuar,
  Thonjtë akrilik, të jetë i sigurt për të përdorur Veshje të lartë me
  stabilizant ngjyra dhe frenuesit UV (Amortizatore UV).
  Sigurisht, këto masa nuk do të çlirojë thonjtë tuaj nga ekspozimi i diellit në 100%
  por një vonesë të "plakjes" material akrilik.

  Ujit. Besohet se uji i detit është shumë i
  i dobishëm për thonjtë për shkak të përmbajtjes në të pothuajse të gjithë tryezë
  Mendeleev. Megjithatë, në qoftë se keni shpenzuar shumë kohë në ujin e detit,
  Thonjtë mund të vuajnë në masë të madhe. Uji i detit është shumë kaustike nga
  kripëra të tretura në të, të cilat përfundimisht do të lajnë jashtë edhe thonjtë


  kalcium! Prandaj, në bregdet duhet të jetë intensive
  kujdesen për duart, thonjtë dhe cuticles. Thonjtë pas notit
  të jetë i sigurt për të fshirë të naftës të veçantë, atëherë vihet në
  gishtat ushqyes krem.

  Sand. Kokrra të vogla të rërës janë bllokuar shpesh nga
  edge pa gozhdë, por ata lehtë mund të larë nën thonjtë. Tjetër
  e drejtë - baltë. Në këtë rast, ju do të ndihmojë furçë dhëmbësh të vjetër ...

  Ball. Kjo është një armik i tmerrshëm. Lojra me një top në plazh
  praktikisht e pamundur me thonjtë të gjata që ndahen menjëherë.
  Ne do të duhet të zgjedhin: ose volejboll plazhi, ose gjatë extension,
  ose të dy plus thonjtë gjymtuar ... Prandaj dashnor

  kohën e lirë para se të festës për të menduar për thonjtë të gjata,
  optimale për rehati. Dhe të jetë i sigurt për të sjellë
  Nail dhe vaj cuticle. Nëse keni thonjtë artificiale,
  mjaftueshme për të bërë ato një korrigjim për disa ditë para nisjes me gjithë
  dëshirat tuaja.


  Nëse thonjtë kanë ndryshuar ngjyrë ...

  Para së gjithash, duke parë thonjtë e verdhë, cosmetologist të kontaktit,
  për të përjashtuar mundësinë e sëmundjeve kërpudhore. Nëse ngjyra e thonjve
  ndryshuar për shkak të llak të dobët, kjo do të jetë e mjaftueshme për të
  polish dhe pastaj paint polish gozhdë e parë transparent dhe
  top aplikoni tonin themelor. Është e këshilluar shpesh për të fshirë zotërinjve

  thonjtë me peroksid hidrogjeni. Të jenë të kujdesshëm - një efekt i mundshëm anësor
  si thonjtë tepërta brishtë, në të cilat vetëm mund të ndihmojë
  "receta gjyshe" me banjot limon. Edhe gjërat më të vështira me të
  thonjtë artificialë. Shumica e problemeve me ndryshimin e ngjyrës
  që rrjedhin nga rritja e akrilik (thonjtë xhel zakonisht nuk janë
  verdhë). Edhe pse Acryls moderne shumë më e përkryer e tyre
  "Shokët e Lartë" mjeshtrave ende përballen yellowing
  material edhe kur duke përdorur UV pardesy mbrojtëse.

  Për akrilik thonjve "nuk vytsvitaly" Dielli është zhvilluar
  disa lloje të pallto të lartë, e cila pjesërisht reflekton

  Rrezet UV. Edhe më shumë mbrojtje thonjtë akrilik merrni nëse nga lart tyre
  veshura me një shtresë të hollë të xhel me photoinitiator ulët (per
  material polimerizim rrezet UV). Mbulesë tradicionale top për
  llak për thonjtë akrilik nuk shkaktojnë, sepse ata nuk mund të mbrojë
  thonjtë, vetëm për t'u dhënë atyre një shkëlqim.

  Thonjtë natyrore për të lënë në përgjithësi më mirë të mos për të pikturuar. Le ta
  "Breathe" pushim. Kontrolloni cilësinë e bazës është e lehtë. Nëse bazës
  cilësi, pas aplikimit thonjtë polish errëta natyrore nuk janë të
  pozhovknut.