Trajtim flokësh


 • Rritja e vëllimit
 • Ne ofrojmë të shkëlqejë
 • Përmirëson cilësi
 • Pozita ndryshim
 • Forcimi ngjyra

 • Flokët tuaj i mungon shndrit dhe vitalitet, vëllim? Flokët e shurdhër pa jetë - kjo nuk është një dënim për jetë; disa ndryshime të thjeshta dhe një vëmendje pak më shumë për pamjen e tyre, dhe kur u takuar shokët nuk do të shqyrtojë në mënyrë kritike ju, dhe me entuziazëm dush komplimente! Vendos një përpjekje të vogël për të transformuar flokët në flokët e mrekullueshëm e ëndrrave tuaja!  Rritja e vëllimit

  Rritja e curls e pajetë mund të ndryshojë rrënjësisht pamjen tuaj, dhe për këtë ju duhet vetëm një çift të aseteve fikse.

  Larë flokët tuaj, aplikoni kondicioner rritje e vëllimit.

  Filloni një mjet për të aplikuar nga flokët mesi, gradualisht duke lëvizur deri në skajet.

  "Vëllimi i rrënjët e flokëve - kjo është çelësi për të krijuar një harlisur Shev natyrore?
  ? Lyury e ëndrrës suaj, kështu që nuk zbatohen kondicioner për të kokës dhe tërësisht shpëlarje "- këshillon Danilo, stilist physique, në mesin e klientëve të saj shumë të famshëm, duke përfshirë Gwen Stefani dhe Julia Roberts.


  Sipas Danilo, të mjeteve kryesore të rritjes - për styling mus. "Duke marrë një dush, aplikoni një sasi të vogël të rrënjët mus styling, e cila rrit volumin. Fshij duart tuaja dhe mus në mënyrë të barabartë në të gjithë gjatësinë e flokëve - vazhdon Danilo.


  - Pastaj, kur thatë tharëse flokësh, gishtat shkundur flokët, duke krijuar volum ". Tani vënë tharëse flokësh dhe admiroj kokën e tij madhështore të flokëve!  Ne ofrojmë të shkëlqejë

  "Para së gjithash, për të rritur shndrit natyrore të flokëve, ju keni nevojë për të blerë një furçë profesionale e flokëve me shpohet natyrore - thotë Anthony Linzalone, New York sallon stilist Pierre Michel. - Shpohet natyrore shpërndan vajra natyrore përgjatë bosht e flokëve në majë të saj, kështu që flokët bëhet shndrit natyrore ". Përveç kësaj, Anthony Linzalone këshillon larëse flokët çdo procedurë shpëlarje të plotë me ujë të ftohtë - pastaj flokët bosht "mbyllur", pse është e qetë dhe me shkëlqim.

  Për të dhënë shndrit e flokëve dhe për të ndihmuar serum dhe flokët straighteners veçanta për tharje tharëse flokësh. Këto teknika të ndihmojë për të rregulloj flokët, flokët e drejtë të reflektojnë më mirë dritën, dhe për këtë arsye më shumë të shkëlqejë. Dorën e fundit? Aplikoni një sasi të vogël të flokëve përforcues shkëlqim të flokëve - dhe mane juaj i mrekullueshëm nuk do të shkojë pa u vënë re!  Përmirëson cilësi

  Një shenjë e sigurt e bukur dhe të shëndetshme flokët - cilësi, plot vitalitet. A e dini se cilësi e flokëve mund të ndikojnë dhe të përmirësojë atë edhe para se flokët rriten? "Provoni masazh kokës - masazh përmirëson qarkullimin dhe stimulon rritjen e flokëve - ofron Christo, pronar sallon Christo Fifth Avenue në Manhattan dhe prodhues i linjës kujdes flokët Curlisto.

  - Brenda 5-10 minuta butësisht masazh kokës me lëvizje të vogla rrethore, nga kurorë në qafë, butësisht nadavlyuyuchy. Ky masazh jo vetëm që stimulon rritjen e flokëve të shëndetshme, por parandalon dhimbjet e kokës dhe është një teknikë e madhe relaksim. " Ju janë marrë parasysh?  Pozita ndryshim

  Nëse ju doni të xhufkë të duket i shëndetshëm dhe i trashë, në çdo rast nuk nxjerr në tharëse poshtë në flokë. Pas kësaj tharje flokët do të varet jo vetëm i butë apo gënjeshtër flatwise por mbeten të kokës e tharë.


  Në vend të kësaj, anim kokën përpara dhe të drejtpërdrejtë të ajrit të nxehtë të rrjedhin drejtpërdrejt në rrënjët - jo në lëkurën e kokës - ndërsa ndarë periodikisht fillesat me gishtat tuaj dhe duke tundur kokën.

  Tharë flokët rrokullisje flokët mbrapa dhe kreh flokët tuaj apo krehër me dhëmbë Spaced gjerësisht, por nuk lajnë flokët tuaj nga rrënjët të mos prishin sasi themeluar. Aplikoni një sasi të vogël të llak për styling, dhe rezultati është i qartë - shuma dyfishuar!  Forcimi ngjyra

  Me luksoze platin bjonde ju do të kthehet gradualisht në një mouse shtëpiak gri? Ose në vend të një herë flokët e zjarrtë në pasqyrë ju shoh diçka të pista verdhë? Është e mundur që ju vetëm duhet një pije .... Kjo zgjidhje e thjeshtë erdhi në mendje Cynthia Morey, stilist, koloristike nga Hollywood me 16 vjet përvojë.

  Pra, Cynthia Morey rekomandon blondes përgatisin çaj i ftohtë (shumë të dobët, dritë-colored) dhe i derdhni mbi flokët e thatë para se të larë flokët (për 10 minuta). Vajza Auburn për të forcuar ngjyra e flokëve Cynthia rekomandon të njëjtën procedurë me lëng panxhar - ajo do të japë flokëve një ngjyrë të pasur rubin.


  Për të ruajtur nadovshe hije dhe shndrit flokët me ngjyrë, Cynthia këshillon: "Gjithmonë kërkoni stilist pas pikturë (ose deri sa të thahen në tharëse) për të rregulluar xhel ngjyra transparente ose dylli. Wax ose xhel si një "vulë" cuticle, duke e bërë atë më mirë mban pigmente okrashyvayuschye dhe flokët më të shkëlqejë. "

  Një përparësi tjetër: pasi kjo procedurë është tepër i butë flokët!

  Informacion nga neni "Secrets Bukuri. Flokët »