Karakteristika të dallueshme grim të përhershme


 • Buzët e bukura
 • Vetullat habitur pak
 • Sytë ekspresive
 • Holding procedurave

 • Dhe edhe përbërjen më ideal dhe i mirë lehtësisht të shkatërrojë kushtet e motit: borë, shi, erë e fortë dhe e diellit të ndritshme, duke shkaktuar sytë e përlotur. Sigurisht, ju mund të bleni grim i papërshkueshëm nga uji dhe të vazhdojnë të shpenzojnë kohë të çmuar në kozmetikë apo jo pikturuar në të gjitha. Por ne duam të shikojmë në 100% kudo dhe në të gjitha rrethanat. Nuk është një tjetër mënyrë - për të parë një specialist dhe të bëjë grim të përhershme - ju duket absolutisht i përsosur gjatë gjithë ditës dhe nuk humbim kohë për këtë. Grim i përhershëm - ideal për ata që ëndërrojnë ditë e natë duken të përsosur, duke harruar që një vetullat përafërt ose të pabarabartë shkaktuar kontur e buzëve "ngrënë" të kuq buzësh.

  Grim i përhershëm - një procedurë kozmetike gjatë të cilit shtresa e lartë e pigment nënlëkurës injektuar depozituara atje nga 3 në 7 vjet. Ka dy lloje të përhershme make-up natyral: - afërta me formë natyrore dhe ngjyra dhe dekorative - ka efektin e veshur personi grim. Grim i përhershëm është bërë në nivelin e epidermë, duke e bërë procedurë e sigurt dhe jo traumatike. Për t'u ngjyrosur pigment përdorur në minerale natyrore, është e padëmshme për trupin tonë.

  Buzët e bukura


  Jeni të lodhur disa herë një bojë ditë buzët joshëse, pastaj buzët e përhershëm grim është ajo që ju duhet.


  Specialist do të zgjidhni një hije që duket e natyrshme dhe organike pa aplikuar kuq buzësh. Para fillimit prorysuet mjeshtër skemë (përmbledhur) buzët e. Tjetra, i bie një hije, ajo mund të jetë një kontakt i kuq, e kuqe, e kuqe, terrakota, etj Gjëja kryesore për të kërkuar buzët si natyrore. Gjithashtu, ajo është po aq e rëndësishme për të zgjedhur një magjistar profesional, për shkak të aftësive të tij dhe talentin e tij make-up varet rezultatin - buzët e tua të bukura.

  Vetullat habitur pak

  Ju gjithashtu mund të përmirësojë formën e vetullave. Vetullat e përhershme janë të ndarë në dy lloje kryesore - vizatim linjë vizatim (efekti i vetullave të majme) dhe mundësi më të natyrshme, në të cilin rast mjeshtër "domalovuye" qimeve individuale që mund të përmirësojë formën e vetullave, e bëjnë të errët dhe të rritet dendësia.


  Sytë ekspresive

  Bëni atë shekull të përhershëm në mënyrë që të mos dështojë çdo ditë "shigjeta" të jetë i sigurt se hijet nuk razmazhutsya kthehet në folds e qepallave në dell pakuptimtë. Ka dy opsione: natyrore (kur kontur linja zonë sy ndikon vetëm shekull resnychnuyu dhe jo përtej qoshe e jashtme të syrit) dhe zbukuruese (e linjës sytë eyeliner mund të shkoni në lëkurë e qepallë e sipërme mbi zonën ciliar shtrihen përtej qoshe e jashtme të syrit dhe për të ndryshuar formën e saj) .

  Holding procedurave

  Së pari, magjistar duket - nuk ka contraindications, në të cilat ju nuk mund të kryejnë grim të përhershme:

 • diabet;
 • çarje dhe "do të quajnë" mbi buzët e tij;
 • sensibilitet për plagët keloid;
 • shtet pasi kohët e fundit duke kaluar një temperaturë mbi buzët.
 • Nëse contraindications u gjetën, të zotëruar vizatim të veçantë shënues në skemë tuaj fytyrë (një linjë të re të vetullat, buzët, etj). Vetëm pas miratimit nga klienti fillon procedurën skemë të njëjtë. Ngjyrat e zgjedhura të pigment. Në varësi të procedurës së pragut dhimbje e klientit mund të kryhet me anestezi dhe pa të dy. Trajtimi kohë orë e gjysmë. Pigment është futur duke përdorur microinjections në mënyrë të barabartë në një thellësi (0,3-0,5 mm). Procedura kryhet dy ose tri herë në intervale prej disa javësh.

  Pas procedurës, një ose dy ditë do të mbahet skuqje, ënjtje ndonjëherë të jetë e mundur.

  Këshillimi individual është në dispozicion nga një specialist në Qendrën izraelite për cosmetology hardware "Batsheba".

  Diskutoni komuniteteve:

 • Makeup Përhershëm
 • Cosmetology: Të Ndryshme