Shpikje e flokeve


 • Tharje dhe styling
 • Simpatik "gishtat" për shumën përrallore
 • Një dhuratë e mrekullueshme masazh në cloud flokët
 • "Stacking" - koncept të lirshme
 • Zbutja e curls hundëgjatë
 • Pse joneve tharëse
 • Feng Feng satelit apo stilist

 • Gruaja moderne të armatosur me përparimet e fundit në teknologji dhe shumë të rrezikshme për meshkujt! Para se të charms e saj të vështirë për të rezistuar edhe Masher më me përvojë. Sidomos kur sigurisht është shpikje fenomenale është e aftë për disa minuta për të dhënë flokëve një vëllim mahnitëse apo kthejnë ato në flokët magjike, shpjegoj curls i keq dhe të bëjë të shkëlqejë e flokëve të saj.


  Ky magjistar pak, në gjendje të vijnë në shpëtim në çdo moment - flokët normal që po bëhet gjithnjë e më e pazakontë përmirësohet me çdo model.

  Le të shohim që një është e drejtë për ju.  Tharje dhe styling

  Pyetja kryesore që duhet të pyesni veten kur zgjedh - qëllimi kryesor i pajisjes. Nëse ju jeni fituesi me fat gjatë bishtalec flokët e saj dhe preferojnë trarëve elegante, tharëse klasik të arsyeshme pa mjete të posaçme dhe veçori të përparuara.
  Kapaciteti i saj nuk i kalon 1200 W, me vetëm dy temperaturave dhe një përqendrimet shtojcën e rrjedhës së ajrit.

  Kjo pajisje vetëm flokët para-thatë, ju do të hyjë në to veten tuaj për simpati tuaj. Ai do të jetë shkop magjik për zonjat që preferojnë haircuts shkurtër dhe styling për një minimum prej përpjekje.


  Megjithatë, i qeverisur nga sundimi i "flokët e përsosur - për çdo ditë", të gatshëm për të mbajtur pasqyrë të paktën një orë çdo ditë, problemi i zgjedhjes është shumë më serioze.


  Prodhuesit moderne, duke prodhuar gjithnjë e më shumë modele të reja dhe duke shpikur ndonjëherë karakteristika më të sofistikuar duket se kanë hyrë në një konspiracion të gjithë botën, duke u përpjekur për ta kthyer aplikim blerë një mister të vërtetë. Disa premtues mbrojtje maksimale nga të thatë agresive e flokëve, të tjerët - straightening fantastike, dhe të tjerët - një vëllim të pabesueshme, i katërt - shndrit diamant, e pesta - Vizita sallon efekt. Për të shmangur konfuzionin në premtimet dhe nuk bien për truket reklamat zgjidhni për veten e tyre në cilësinë e nevojshme themelore - duke krijuar volum të formë curls ose drejtimi.  Simpatik "gishtat" për shumën përrallore

  Nëse flokët e lëmuar të gjatë ju preferoni vëllim luksoze në gjatësi të shkurtër apo të mesme, pa diffuser është e nevojshme. Në vend të krehër të shpeshta dhe qeth, splutuyetsya dhe flokët traumatik, kjo është një mrekulli, mund të krijojë re magjike në kokë për disa çaste. Diffuser hundë klasik është e fiksuar me flokë "gishtat" ashensor në rrënjët dhe fiksimin sasinë e marra. Ai copes me një kokë drejtë e flokëve dhe i jep formë curls pabindur. Për ta bërë këtë, të aplikojnë për të lagur shkumë styling flokët, furçë fillesa, ul kokën e tij dhe të marr flokët duke përdorur një diffuser e këshilla, shtypur hundë për rrënjët.

  Pastaj thatë atyre në çdo fije floku në mënyrë të kursyer deri thatë. Së fundi - një çift i minuta e shtënë Online. Curls bukura e garantuar!


  Me lehtësinë e përdorimit dhe rezultat luksoze diffuser ishte një nga këshilla më të njohura në botë dhe është e përfshirë me shumicën e versioneve. Kur zgjedh kini parasysh madhësinë dhe materiale "gishtat". Gjatësia e tyre duhet të jenë të ndryshme, mesatar - pak më pak jashtë, përndryshe ata nuk do të prekin kokës në të njëjtën kohë, dhe nga ana tjetër, i cili është i papërshtatshëm dhe i paefektshëm. "Fingers", e bërë tërësisht prej plastike, mund të zeroja e lëkurës dhe të formojnë një antipati të qëndrueshme për këtë lloj të instalimit.

  Më të mirë këshilla të buta gome - delikate "gishtat" të bërë festën e procedurës dhe flokët dhe lëkurën.  Një dhuratë e mrekullueshme masazh në cloud flokët

  Megjithatë, prodhuesit nuk ndalet dhe që është duke vazhduar për të përmirësuar shpikje të mrekullueshme. Kështu, në disa pajisje moderne ishin të grykë e butë duke lëvizur "gishtat". Ata jo vetëm të japë vëllim, por një kokë të këndshme masazh, zakonisht procesi i lodhshëm për të bërë një kënaqësi të vërtetë me përfitimet shëndetësore të paçmuar. Sepse masazh rrit rrjedhjen e gjakut dhe oksigjenin, duke promovuar rritjen e flokëve, dhe është një parandalim i madh kundër humbjen e tyre, por gjithashtu, pastron kokës të peshore vdekur.

  Ndërsa ajo rrit aktivitetin e gjëndra dhjamor, veçanërisht të dobishme për flokët e thatë. Por pronarët e yndyror admiroj fillesat duke diffuser nuk është e nevojshme, përndryshe efekti i stacking është i pashpresë humbje llastuar e freski dhe pastërti. Ju gjithashtu duhet të përmbahen nga duke bërë diçka të ngjashme me shenjat e para të baldness si një barrë të panevojshme mbi flokët tashmë të brishtë do të çojë në rezultatin e kundërt, përveç nëse humbja nuk është i lidhur me stresin, kequshqyerja apo lodhje - atëherë masazh do të jetë një kurë e vërtetë dhe rivendosjen e shëndetit I detyruar. Në krye të efektit shtesë në përfundim menjëherë pas gjel nxit absorbimin më të mirë të komponentëve të dobishme të maska ​​mjekësore dhe balms.

  Pra, mos humbasë mundësinë për të bërë flokët e tyre më të bukur dhe të shëndetshme trajtojnë ato me mjete të posaçme.  "Stacking" - koncept të lirshme

  Ndërsa pryamovolosye zonjat chakluyuchy mbi volumin, curlers përdorimit dhe elektro, flokët fitues me onde priren të kthehet në një të trazirave curls padisiplinuar rrjedhin mëndafshi fillesat e qetë. Më popullor, por mënyra më e lehtë - duke tërhequr furçë flokësh dhe goditje-thatë. Flokët Pre ndarë në fillesat, atëherë secili rradhazi plagë në furçë, nxjerrë dhe të thata nga rrënja deri te maja. Për të rregulluar flokët e saj, pajisja ndizet në "ftohtë" mode, e cila mbyllet shkallët e flokëve dhe të fiksuar flokët e saj të qetë dhe madje.

  Për një pajisje styling do të kërkojë dual-modë në furnizimin e ajrit, grykë standarde për rrjedhjen e ajrit dhe furçë flokësh të përqendrimit, mundësisht me shpohet natyrore.


  Avionët përqendrimet janë të përfshira me pothuajse të gjitha tharëse flokësh moderne, me përjashtim të rrugës, dhe të ndryshojnë nga njëri-tjetri vetëm në qendër gjerësi. Çfarë e bën atë më të vogla, e duhur, do të jetë styling. Për këtë arsye, shpërndarës mirën (6-8 mm) - modele profesionale e përdorur në sallonet e bukurisë. Në shtëpi, përfundim i shpeshtë i këtij tharëse duhet të alternuar me një tharje të butë sepse përqendrimi i lartë i rrjedhës së ajrit të nxehtë pa mëshirë heq ujët flokët, ata bëhen të brishtë dhe e shurdhër.

  Të proces ishte më pak traumatik, është që të marr ndihmën e mjeteve të veçanta - shampoos teploaktivnyh, balms dhe shkume, dhe jet të përpunuara më në fund e flokëve të ajrit të ftohtë. Ajo do të rregulluar flokët e saj dhe të mbyllë shkallët e flokëve, duke e bërë sipërfaqe më të butë dhe duke i dhënë shndrit.  Zbutja e curls hundëgjatë

  Megjithatë, në straightening progres nuk qëndrojnë ende.
  Një shembull i mrekullueshëm - dalja e mjeteve të projektuar për pronarët me onde flokët. Ato përbëhen nga pjata të veçanta dhe fiston kombinuara në mënyrë që të arrijë drejtimi spektakolare pa dëme. Në procesin e hedhjen curls kapni dhe tërhiqni përmes katër radhë shpohet butë që ofron veprim i butë, i dërgoi pastaj në pjatë të nxehtë, e cila është clamped dhe thatë e tyre të sheshtë dhe të qetë.

  Çdokush që ka shpjegoj kurrë tharëse flokësh dhe furçë, e di se sa e vështirë për të hyrë në fillesat në pjesën e prapme. Prandaj hundë kombinon furçë dhe tharëse flokësh, dhe ju lehtë mund të përdorni pajisjen me një dorë, dhe flokët është mbyllur në mënyrë të përkryer nga të gjitha anët. Megjithatë, edhe kjo procedurë nuk duhet të abuzojë, sepse kontakti i rregullt me ​​curls e ajrit të nxehtë në mënyrë të pashmangshme të ndikojnë në shëndetin dhe bukurinë e këtij të fundit. Herë pas here, le ta pushoni dhe të vijë i drejtë për të ndryshuar qendër hundë.  Pse joneve tharëse

  Në përgjithësi, prodhuesit kanë tendencë të papritur klientëve me karakteristika unike - një lloj i një bonus bukur përveç avantazhet kryesore.

  Kjo mund të jetë një sistem reduktim zhurmë për më komoditetin gjatë tharjes, kontrollit automatik të temperaturës që mbron flokët nga tharje button, e cila rrit shpejtësinë e ajrit gjysmë-hapësh ose teknologji ionization. Nëse i parë është pak a shumë i qartë, nevojat fundit nuk ka komente. Hovering rreth nesh shumë jonet pozitive, mënyra më e dëmshme ndikojnë në flokët tona, që mbante atyre poshtër, blozë, pluhuri, dhe një shumë të substancave të dëmshme. Në përgjigje, kreu i flokëve fillon të veprojë deri, elektryzuvatysya humbet famë, bëhet e thatë dhe i brishtë. Modelet aktuale ionization sistem i projektuar për të luftuar efektet negative të joneve pozitive rrjedhin nasylayuchy tyre negative, neutralizimin e tyre, dhe së bashku lagështi vtrymuyuchy.

  Duke u kthyer butonin ionization në përfundim të lehtësuar punën tuaj dhe të jetë në gjendje për të shtuar të shkëlqejë e flokëve shtesë, për shkak se jonet negative peshore të qetë dhe të zvogëlojë nivelin e energjisë elektrike statike.  Feng Feng satelit apo stilist

  Nga funksionalitetin e pajisjes varet nga karakteristikat e tjera - peshë, formë, kapacitetit, shpejtësi dhe temperaturës. Mjet i domosdoshëm në rrugën do të jetë tharëse të lehta dhe kompakt e flokëve? Satellite me foldable dorezë. Rëndë në formën e një tharëse pistoletë? Stilist jap flokë të mirë dhe humor të mirë. Zgjedhja e një version të madhësisë së vogël, duhet të jetojnë me më pak fuqi dhe, rrjedhimisht, me një tharje më të gjatë.


  Shumica e modeleve janë të dizajnuara për përdorim të përditshëm në shtëpi, ka një kapacitet prej 1200-2000 W Energjetik Professional - 2000 watts dhe më lart, sepse floktar është e rëndësishme për të shpejt të përfunduar punën dhe për të marrë një tjetër klient. Kur të blesh një njësi shumë të fortë, vini re praninë e mënyrë të butë, ndryshe përdorimi i përditshëm i rrjedhës së ajrit djegur do të shkaktojë dëme të pariparueshme për flokët tuaj, pa marrë parasysh sa të shëndetshëm, të fortë dhe të trashë se ata ishin fillimisht.


  Një tjetër detaj i rëndësishëm kur zgjedh - shpejtësinë dhe ngrohje. Tharëse flokësh të mirë të ketë 2-4 airflow dhe dy ose tre prej ngrohje, të përbërë duzinë kombinime individuale.

  Më shumë opsione, aq më e lehtë është që të zgjidhni mënyrën optimale. Nga shpejtësia varet nga tharja dhe temperatura jane perzgjedhur parasysh llojin flokësh dhe rezultatin e dëshiruar. Niveli më i fuqishëm i ngrohjes është i domosdoshëm për përfundim, më i dobët i projektuar për fillesat e thatë dhe të dëmtuara të hollë dhe të mesme të përdorur tradicionalisht për flokë normal. Tharëse Modern stacking i pamundur pa butonin Best shtënë - kjo është pothuajse të gjitha versionet. Në këtë mënyrë, ngrohje është fikur, dhe rrjedha e ajrit të ftohtë ju lejon për të rregulluar flokët e saj, fiksimin e flokëve dhe fillesat vijë i drejtë. Kur të blesh të paguajnë vëmendje të veçantë për punën e butonave në cilësinë e kushteve të temperaturës pajisjes duhet të fiken shpejt.

  Për instrument shërbyer gjatë, filtër i lëvizshëm duhet të jetë i mbrojtur nga thyerje për shkak të rënie e flokëve dhe pluhur. Herë pas here ajo duhet të pastrohen nga ndotesve.


  Dhe nëse papritmas Feng papritmas i heshtur dhe nuk pranojnë të punojnë, nuk nxitojnë për të kryer atë në për riparim. Personal tuaj "stilist" pak overheated, dhe u bashkua me mbrojtje të veçantë. T'i jepte një pushim të vogël dhe disa minuta më vonë ai përsëri zadzyzhchyt në fuqi të plotë, duke i dhënë bukurinë e flokëve, madhështi dhe formën mahnitëse!