Llojet depërtues


 • Gjërat për të kujtuar
 • Llojet depërtues
 • Ylli pazakonta

 • Pierce përmes?
  ? indeve të buta dhe të vendosur në vrimat e formuar disa artikuj mund të jetë nga një sërë arsyesh: unazave romakët, për shembull, e përdorur mjaft praktikisht në thithat e saj të shtrirë për të rregulluar rrobat e tyre. Një i famshëm "avant-gardës" Prince Albert, emri i të cilit është një nga opsionet më të njohura sot mprehtë gjenital mashkullor, shpuar vetë dikur penis glans në mënyrë që të "lidhjen e lart" të k fundit. .. Kofshë, kërkohet me stilin e tij të preferuar pantallona të ngushta, "konflikt" me karakteristikat anatomike të personit mbretërore.

  Shumë më abstrakte motivet udhëzuar popujt që banojnë Afrika dhe Australi-Oqeani - kanunet e tyre estetike janë të rrënjosura në thellësitë e kohës, që nuk e ëndërrojnë tifozët evropiane të artit trupit.


  Megjithatë, arti i shpues i trupit është duke përjetuar një rilindje është në Perëndim. Falë përpjekjeve të disa mjeshtrave me ndikim të "modës së lartë" (Jean-Paul Gaultier, për shembull), ajo gradualisht migruan nga "otvyaznoy" stil punk në kategorinë mjaft tipit modë e ornament trupit, shërbimeve pirseriv turistik ishin njerëz nuk vuan nga ikje nga realiteti joproduktiv dhe të mirë përshtatur me realitetin.


  Është e qartë se metalike, pikturuar në pupah shpuar, krahët e hundë, veshët dhe curls gjuhëve pop yjet dhe figura tjera fetare, nuk mund të mbetet indiferent për gjeneratat e reja të Earthlings - dhe popullariteti i shpues i trupit ishte shpejt fitojë vrullin.


  Nga një ana mjekësore, procedura e mprehtë - kjo është absolutisht jo e vështirë teknikisht. Sigurisht - nëse në kryerjen e njohurive dhe aftësive relevante. Megjithatë, vështirësitë në zbatimin e procedurës është i sigurt edhe specialist më me përvojë në shpues i trupit. Çdo klient ka karakteristikat unike anatomike e qarkullimit, dhe prandaj parashikojnë se si të ngjarë të rrezikshme gjakderdhje pothuajse e pamundur - veçanërisht kur është fjala për të birë zonë "e pasur" e enëve të gjakut.
  Më shumë "grackat" fshehur në klientët reagimi imunitar. Inflamacion, ënjtje, reaksion alergjik dhe parallerhicheskie në "përkujdesjes" periudhë mund të arrijnë nivele të konsiderueshme - ndonjëherë kërcënuese për jetën.


  Për shembull, ënjtje e theksuar dhe i shpejtë i gjuhës shpuar mund të shkaktojë vështirësi të konsiderueshme në frymëmarrje. Përveç kësaj, progresive në infeksion me gojë zgavër (të keqe në vetvete) mund të rezultojë në një shumë pasoja të tmerrshme - deri në zhvillimin e shokut infektive dhe toksike dhe sepsë (helmimi i gjakut). Defektet stil i të folurit, aftësia për të "thyer" dhëmbët për "dekorim" shansi i fundit i goditur rrugët e frymëmarrjes - të gjitha pikat e mësipërme së bashku dha të rritet në të rënda mprehtë Gjuha kritikë të Shoqatës Britanike të dentistëve.  Gjërat për të kujtuar

  Në asnjë rast nuk duhet besim birë miqtë tuaj, edhe në qoftë se ata kanë një diplomë të arsimit mjekësor, ose të bëjë mprehtë veten.


  Ju nuk mund të trajtojë substancat birë alkoolike, me përjashtim ku kujdesi i tillë është i rekomanduar specialist (shumë të rralla për përpunimin e kërthizë, hundë, vetullat rekomandoj alkool levomitsitinovyy dhe peroksid hidrogjeni).


  Para se të vizituar sallon mprehtë e rekomanduar për të ngrënë, çfarë për të shmangur marramendje dhe dobësi, por në çdo rast jo edhe të pini pije alkoolike.


  Ushtrimi shpues duhet vetëm kushte "zyrtare" - Salons licencuara art trup (nuk vlen për të shpëtuar, duke iu referuar "profesionistë në shtëpi")  Vjen të zotit nuk ka dëm për të pyes - si ai sterilizon instrumentet e tij (para se ajo ka MATYS, të paktën autoclave - se ky lloj i sterilizimit praktikon anëtarësimin Asociimit mprehtë profesionistë).


  Sigurohuni që dekoratë që së shpejti do të zhvillohet në lëkurë dhe indet e tjera të buta të bëra nga metalet e biologjikisht inerte - ar, platin, titan apo çeliku kirurgjikale (këtu, gjithashtu, nuk duhet të "shpëtuar").


  Dekore duhet gjithashtu të sterilizuar. Pyrser do të ofrojë të gjitha këshillat e nevojshme për të "kryer" si "para operacionit" dhe "postoperative" periudha të - duke përfshirë një shpjegim të "pro" dhe "kundër" shpon çdo pjesë të trupit, dhe karakteristika të kujdesit higjenik.
  Pyrser duhet të jetë e lehtë "në dispozicion" për trajtim të mëtutjeshëm - në qoftë se manipulimi është kryer defekt, apo ka pasur ndonjë pretendime të tjera.


  Dhe, sigurisht, mos harroni se në qoftë se papritmas diçka shkon mjaft mirë, ose edhe aspak të qetë - duhet të paraqitet mjekut. Është më mirë për të bërë atë sa më shpejt të jetë e mundur - në këtë situatë mund të jetë i rëndësishëm edhe një orë të vetme.  Llojet depërtues

  Ndoshta tashmë lënë pikë në trupin e njeriut, ku ai vizitoi gjilpërë apo vathë. Diskutoni të gjitha llojet e shpues i trupit ka asnjë kuptim, ajo do të duhet për të përshkruar qindra apo edhe mijëra të ndryshme, ndonjëherë të izoluara, raste.

  Mundohuni të mbulojnë vetëm ato më të njohura:


  Vesh


  Ear depërtues shumë Piercings as nuk e konsiderojnë - kështu që është e përhapur dhe tradicionale. Por ylli veshit modern është mjaft e ndryshme - nga lobe birë (dhe është në mesin e tifozëve "të avancuara" lob depërtues në të modës cilindra trashë paste me një diametër deri në 3 inç) në grupin e palë vathë në kërc dhe madje trahusi (fryrje e vogël në lirimin e kanalit të veshit) .


  Ear mprehtë është shërim të shpejtë të mjaftueshme. Nëse lobes birë - është 1-2 javë, dhe në qoftë se birë u bëra në kërc, pastaj dy muaj, por nganjëherë më të gjatë.
  Nëse sallon ofron bërë me ndonjë birë pistoletë, nuk do të vendosen - të gjitha llojet e mprehtë të veçantë gjilpërë bërë.
  Kërthizë


  Piercing kërthizë - tani një nga llojet më të popullarizuara të mprehtë trupit. Fashionistas moderne janë të pamendueshme pa dekorimin shkëlqyer në qendër bark, veçanërisht bukuri belly meriton të vënë atë off. Model të modës, këngëtar pop, aktorja - ata të gjithë e mori gjatë këtë "chip" modë. Birë kërthizë nuk është shumë e ndryshme, por ende, ata që duan të shkëlqejnë, Salons moderne mund të ofrojë jo vetëm vrima vertikale bananchikov dhe unaza, por dopio, punctures trefishtë. Për më tepër, ylli kërthizë zakonisht nuk shkakton prindërit shoku edhe fashionistas apo të afërmit të moshuar.
  Por jo çdo gjë është rozë - ilaç i njohur rasti ku kërthizë depërtues komplikime pothuajse të shkaktuara në vajzë 13-vjeçare me sëmundje të lindura të zemrës. Shpues specialist nuk pyeti nëse lindja e vajzës apo sëmundje kronike, dhe birë pas ajo e zhvilluar endokardit infektiv - një kusht që kërcënon jetën. Zakonisht për të shmangur komplikime të tilla, njerëzit me të meta të lindura të zemrës në vend të shkojnë kurs profilaktik të antibiotikëve, pasi ata bëjnë një birë. Kërthizë shëron deri në 4-5 muaj, pas kësaj ju mund të futni dhe të hiqni unazë sa herë që ju dëshironi. Por mos harroni se stërvitje, veçanërisht ritëm shtyp, kundërindikuar në mënyrë rigoroze gjatë shërimit.
  Hundë


  Fut një unazë hundë është tani gjithashtu shumë popullor. Vrimë më popullor romantike në hundë. Mjaft e vështirë mprehtë birë mur ndarës është - se ju nuk e birë ndonjë sallon - kjo kërkon disa aftësi për të zotëruar.


  Pyetja kryesore që i interesuar në të vajzave të cilët kanë vendosur për të marrë dekoratë të tillë të parëndësishëm - ose do të ndërhyjnë me grim vëth. Në të vërtetë, sipas atyre që e kanë bërë tashmë një hundë të mprehtë, disa vështirësi duke përdorur pluhur dhe krem ​​janë veçanërisht në fillim, kur për të shmangur ndotjen e birë të freskëta.

  Prandaj, ata që nuk mund ta imagjinoj veten pa grim të plotë, ky lloj i mprehtë është i kundërindikuar.


  Ballë


  Brow mprehtë objekt bëhet më pak të shpeshta. Birë të tilla zakonisht nuk bën fillestare, dhe ata që nuk kanë një birë 2-3. Dhe një vrimë rrallë ndalesa. Vetullat ylli shpejt shëron (1 muaj), por mjaft të dhimbshme dhe shumë e vështirë, shumë e ndalon atë. Ndoshta sepse ky lloj i mprehtë është shumë më popullor në mesin e njerëzve.


  Gjuha dhe buzët


  Në pirseriv fantazi gojë zbulua me shumicë dërrmuese. Lips shpuar pothuajse rreth perimetrit, dhe një bizhuteri gjuhë futur në disa mënyra.

  Këto punctures shëruar shpejt (1-2 muaj), por ka një gjë: në 10-15 ditët e para të keni mjaft probleme serioze me të ngrënit dhe të folurit.

  Përveç kësaj, në këtë kohë ju nuk mund të hani të nxehtë, të ftohtë, me aromë, e ëmbël, thartë, e vështirë, pini alkool, hani vetëm të pakëndshme. Përkohësisht, në 3-4 ditë pas gjuhës birë stil i të folurit ose cik ndryshuar pak.


  Ndërsa të mirat kanë, zakonisht njerëz që i kanë bërë të mprehtë e gjuhës ose buzëve, në dy javët e para pas datës së birë humbin peshë 1-2 kg, duke ngrënë vetëm kos dhe fruta.


  Thith


  Nipples më të fundit shpuar kryesisht burra - është konsideruar si një shenjë e guximit dhe forcë.

  Tani të bëjë atë për qëllime të tjera. Nuk është verifikuar besoj se në këtë mënyrë mund të rritur ndjenjat seksuale. Përveç kësaj, pasi thith dështimi bëhet disi më e madhe, problemi zhduket "zapalist" thithi nëse ajo ekzistonte. Nëse ju do në të ardhmen të bëhet një nënë që ushqen, thith depërtues nuk ndikon prodhimin e qumeshtit. Depërtues do të shëroj 1-3 muaj.


  Organe gjenitale


  Gratë që vendosin të mprehtë gjenital, përgjithësisht priren të theksoj ndjenjat e tyre seksuale. Kjo është zakonisht shpuar clit ose dele mbi të. Qëllimi - stimulimi i zonave erotik që nuk janë në sipërfaqe gjatë raportit seksual dhe në situata të tjera.

  Gjithashtu, nganjëherë Labia depërtues bërë, por ai ishte funksioni më shumë dekorative. Birë shërojnë një pak më të gjatë - rreth një muaj. Seks derisa ata janë shëruar marrëveshje kundërindikuar.


  Shpues intime për meshkuj është shumë më e larmishme, lafshë e penisit shpuar, penis glans (ka një vertikale, horizontale mprehtë dhe depërtues "Princin Albert" kur vathë shkon përmes uretrës), fre dhe testikujt. Shërimi është e njëjtë si në mprehtë intime për femra. Qëllimi - për të krijuar ndjenja të veçanta seksuale në partner.  Ylli pazakonta

  Futur pllaka metalike nën lëkurë (implantimi), birë indet e buta të kafkës, në mënyrë që të stimulohet të trurit (truri-mprehtë), stolitë mëdha në hundë.

  Kjo mund të quhet Piercings pazakonta përveç të rrezikshme për jetën ose shëndetin. Këto punctures nuk janë praktikuar në dyqane konvencionale, dhe në listën e çmimeve ju nuk do të gjeni. Ata të kushtojë mjaft të shtrenjta, por të jenë të kujdesshëm - shpojnë kokën tuaj për disa qindra dollarë, shumë, dakord pak, por pastaj ju do të trajtohet. Pra, nëse ju ende vendosin për një hap të tillë të rrezikshme - jo tepër dembel për të gjetur një mjeshtër të vërtetë.