Llojet e Liposuction


 • Llojet e Liposuction
 • Pas Liposuction
 • Indikacionet për Liposuction
 • Kundërindikimet për Liposuction

 • Sot në arsenalin e kirurgjisë plastike është një armë e fuqishme që lufton trashje dhe korrigjon shifër. Kjo Liposuction - armik i celulitit dhe yndyrë nënlëkurës. Procedura Liposuction jep efekt lokal në yndyrë.
  Ka zona në trupin tonë ku operacioni është pothuajse e padobishme. Është e mollaqe, këmbët, legen, mbrapa, hips, vetëm vendet ku shpesh atje është celuliti. Por problemi i Liposuction celulitit nuk mund të përballojë, por të reduktuar peshën ajo ndihmon vetëm një operacion.


  Trupi ynë është rezervë yndyrë. Kjo është shtresa yndyrore më problematike.

  Ajo sjell stërvitje të madhe, dietat uria. I ndodhur "rezervat" tona në këmbë, në bark të ulët, mollaqe. Mos harroni, ky vend me të vërtetë të humbasin peshë më e vështirë. Liposakitsya një shpëtim për njerëzit që vuajnë nga një prapa Zhirkov  Llojet e Liposuction

  Liposuction standarde ju lejon të hiqni nënlëkurës yndyrë duke përdorur një pipëz - një tub me disa vrima dhe vakum. Tub është futur në lëkurë përmes shkurtimeve në pëlhura dhe lëvizin atë mbrapa dhe me radhë. Prerje janë nga 5 në 7 mm. Pra yndyrë është shkatërruar, dhe vakum tërheq atë nëpër vrima në pipëz. Pas personi standarde Liposuction mund të jetë në spital tre ditë.

  Liposuction tumescent konsideruar të jetë më efektive dhe të sigurt. Së pari nën-lëkurë koktej të veçantë që përmban kripur, lidocaine dhe epinephrine. Ai kontribuon në lëngëzimin e yndyrë, atëherë yndyrë "thithur" në një vakum. Në një çaj vogël në lëkurën e njëjtë tubit është futur - një pipëz holle nepermjet cila yndyrë është hequr. Duhet të theksohet se Liposuction shkak tumestsentnoy, gjatë dhe pas procedurës nuk ka gjakderdhje e rëndë, nervat nuk dëmtuara dhe ind lidhës. Probabiliteti i shfaqjes pas kirurgji bruising dhe hematomas, dhëmbëza shqiptuar është reduktuar në zero.

  Procedura kryhet nën anestezi lokale. Brenda pak orësh pacienti mund të shkojë në shtëpi, dhe një javë më vonë do të gëzojnë pamjen e saj dhe të harrojmë për operacionin.


  Liposuction tejzanor shkatërron valët shtresa yndyrore tejzanor. Por, para se ajo është injektuar në zgjidhjen e zonës problem i veçantë dhe pastaj ka ndikim të ultrazërit. Emulsion yndyrë është konvertuar në prodhim dhe vakum metodë. Birë lëkurën për ta bërë atë më pak se dy milimetra. Lloji Liposuction tejzanor është përdorur shumë rrallë. Fakti se me ultratinguj është shpesh ndikon jo vetëm yndyrë, por edhe organet e brendshme.

  Ndonjëherë ajo çon në përçarje të trupit dhe të vdekjes.  Soft-lipmodel
  - A është Liposuction, e cila ndikon në yndyrë duke përdorur shkarkesë elektrike aktuale. Technique i procedurës tejzanor Liposuction është e ngjashme, por në vend të duke përdorur lazer aktuale. Pas procedurës, pacienti është rreth tre ditë në spital, pastaj dy javë tregoi të veshur me një fashë.  Pas Liposuction

  Pas Liposuction për një muaj duhet të veshin të brendshme të shtrënguar elastike. Që nuk është një rritje e indeve të lëkurës. Ajo duhet të reduktohet në madhësinë e kërkuar. Nëse jo, të bëjë prerje e lëkurës të tepërta.

  Pas Liposuction mund të jetë ethe, dobësi, vulë nën lëkurë, ënjtje. Një muaj më vonë, të gjitha efektet zhduken. Numri i yndyrës që është hequr nga Liposuction nuk kthehen për 5 vjet. Gjithashtu vënë re se pas peshës Liposuction e personit vazhdon të bjerë për disa kohë.  Indikacionet për Liposuction

  Liposuction është treguar për njerëzit me një akumulimin vendor të elasticitetit yndyrë dhe të shkëlqyer të lëkurës. Që lëkura pas operacionit duhet të reduktohet. Pesha e pacientit, të jetë pak normat më i qetë. Në një Liposuction procedurës mund të hiqni më shumë se tre yndyrë killohrmov, ajo mund të dëmtojë rëndë në trup.

  Liposuction mëposhtme mund të kryhet vetëm një muaj pasi ai i mëparshmi. Kështu, maksimumi i lejuar pesë liposaktsiy bëjë. Megjithatë, më shumë se një Liposuction nuk e këshilluar. Kjo procedurë nuk eliminon çështjen e trashje, si dhe jo të kuruar trashje, celulitin dhe shtrirje shenja në lëkurë.  Kundërindikimet për Liposuction

  Mos përdorni mundësinë e Liposuction. Nëse vuani nga sëmundje të zemrës, veshkave dhe mushkërive, si dhe në qoftë se ju keni gjetur koagulimit të dobët të gjakut.


  Liposuction mund të aplikohet edhe për gratë shtatzëna dhe nënat gji, por para se të marrë një vendim të përgjegjshëm dhe të kërkojë një kirurg plastik, mendoj, ose kështu që ju duhet të le i vogël, por operacioni është trupi?