Rainbow në fingertips tuaj


 • Manikyr francez
 • Art piktura
 • Aquarium Projektimi
 • Nail Depërtues
 • Surround Projektimi

 • Manikyr francez

  Zakonisht procedurë gozhdë përfshin synimet e tyre, kështu që është art më mirë gozhdë duket se zgjerimin në thonjtë. Dizajn klasik opsion - manikyr francez, i cili u bë modë disa vjet më parë dhe është ende urgjente. Ndoshta Përparësia më e rëndësishme është universaliteti i saj: xhaketë shkon me një kostum absolutisht çdo stil. Teknologji përfshin veshja këshilla frëngjisht manikyr thonjtë e bardhë pikturuar dhe pjatë gozhdë - transparent, ngjyrë bezhë ose i zbehtë rozë.  Xhaketë Aplikimi dy mënyra - me dorë ose duke përdorur një template (ju mund të blejnë pothuajse çdo dyqan kozmetike). Në të dy rastet, ju duhet të mbulojë bazën gozhdë për bojë, dhe pastaj - fiksues per llak.

  Version modës e manikyr francez bardhë i pikturuar mbuluar jo vetëm majën e gozhdë, por semilunar në bazën e pjatë gozhdë. Semicircles tilla simetrik bardhë duket i zoti dhe elegant.


  Art piktura

  Versioni i thjeshte e gozhdë të projektimit - piktura të artit. Figura është aplikuar për gozhdë ngjyra ujore akrilik, duke përdorur brushat të veçantë, lopatochok dhe hala.


  Model mund të jetë çdo gjë - me lule, etnike, gjeografike, abstrakt. Për të krijuar modelin më të ndërlikuar dhe zbukurime ju mund të përdorni fletë metalike, pluhur shkëlqim, dantella, rërë me ngjyra, etj

  Brilliant është variant thatë pluhur i konvencional llak temin margaritar. Ajo bie poshtë në llak thonjsh veshura transparent. Pas tharje shtresë të panevojshme ", nuk pranohet" lahen larg pluhur me një furçë të butë që ju nevojitet. Përveç kësaj, gozhdë vezullim dekoratë të jetë e mundur në të ndërtojë-up, për këtë ata duhet të jenë të përziera me akrilik pluhur apo xhel.

  Fletë metalike dekorative gjithashtu aplikohet në llak transparent ose zam dhe të shpërndahen në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen e gozhdë me një shkop të hollë.

  Nuk janë përkthyer edhe ngjitës letër varaku në bazë të: ajo shkopinj strips janë tharë në bojë. Ari i zbukuruar apo manikyr argjendi petë - ideale për mbrëmje gala ose pushime.


  Aquarium Projektimi

  Lloji i dytë i kompleksitetit ornament gozhdë - dizajn akuariumi. Ajo përfshin aplikuar një model në gozhdë në ndërtesë. Master krijon një foto me ngjyra pluhur akrilik, zbukuruar me sequins ose rhinestones ajo, dhe pastaj e vë në shtresë akrilik gozhdë, grinds dhe polishes, duke e lënë atë të butë është e njëjtë si pa dizajn gozhdë. Kryesor design plus Akuariumi në stabilitetin e saj dhe qëndrueshmëri.

  Model duket si një ndërtuar në strukturën e gozhdë, kështu që veshja mund të hiqet pa ndonjë dëmtim të foto.

  Fashion sot kristale që imitojnë gemstones të vogla janë përdorur gjerësisht në dizajn gozhdë. Ata janë bërë e materialeve të ndryshme - xhami, qelqi, metalike dhe plastike. Zbukurim Kristal manikyr - megjithëse proces i mundimshëm, por ajo nuk është e komplikuar. Së pari, një pikë hollë furçë thonjsh attachment shënuar Kristal - akrilik, xhel, ngjitës ose llak të qartë. Pastaj të përdorin Kristal gjilpërë ngjitur fort në gozhdë. Për forcën e gozhdë është përbërja e mbuluar fiksues, shtresë transparente llak e xhel ose akrilik.


  Nail Depërtues

  Ju nuk mund vetëm birë thonjsh (pas projektimit Akuariumi është gjë tjetër veçse një tatuazhet ngjashmërinë) por edhe dekoroj pezullimin elegant reale-depërtues ose i zoti "studs" të shkëlqyer.
  Zakonisht shpues gozhdë është bërë duke përdorur stërvitje të veçanta: përsëri e gozhdë në të shpuar një vrimë të vogël, e cila është futur pastaj në dekorimin. Stërvitja mund të zëvendësohet me një gjilpërë të kuqe të nxehtë. Në të dy rastet, procedura është krejtësisht pa dhimbje, kështu pjatë gozhdë bri ka mbaresa nervore. Për lehtësi të dekoroj thonjtë e mprehtë pak gisht apo gisht unazë.


  Surround Projektimi

  Së fundi, më procedurë ha kohë design art gozhdë është tre-dimensional, i cili është kryer në të përfunduar të përllogaritur apo natyrore thonjtë me ngjyrë pluhur akrilik apo xhel. Për të vënë në pjatë gozhdë ose zbatimin konveks vizatim, shpesh në formën e luleve dhe fluturat. Shpesh e përdorur materiale natyrore - bimët e thata, petals e tyre dhe madje edhe farat. Këto gozhdë tre-dimensionale harton përshtatshme për festimet madhështore, të tilla si dasma. Dizajni Surround është shumë e bukur dhe elegante, por për shkak të bulkiness tyre e mban vetëm dy ose tre ditë.