Botox Wrinkle


 • Botox Injections
 • Kundërindikimet për përdorimin e Botox
 • Holding procedurave
 • Rekomandimet posleprotsedurnoy

 • Botox Injections

  Injections e Botox (toksina botulinum) është përdorur në shumë vende për largimin e përkohshëm të rrudhave të fytyrës personi. Botox - një droge të bazuar lloj toksina botulicheskoho A, e cila përfshin një proteine ​​të veçantë, zbutës muskujt dhe duke bllokuar lëvizjen e tyre. Për shkak të tkurrjes së vazhdueshme të pavullnetshme të muskujve të rrudhave të fytyrës shfaqet. Këto rrudha shpesh shfaqen në moshë të re si rezultat i predispozicion gjenetik dhe tendosje emocionale.

  Në paralizën intramuskular të drogës (immobilizes) muskujt aktiv imitator e fytyrës, mos i lejuar ata të lëkurës nenexhik.

  Droga më e zakonshme e përdorur për korrigjimin e rrudhave në ballin, hundë dhe sy e "rreze". Botox mund të ndihmojë në përmirësimin qafën dhe ngre cepat e goja e tij ra. Falë toksina botulinum sot ishte një brez i tërë i grave "gjithmonë i ri".

  Efekti i procedurës është kryesisht i varur nga aftësitë dhe përvojën e një cosmetologist. Për të përballuar nuk duket si një maskë, dhe jo shprehje e pësuara fytyrës, doza nuk duhet të jetë shumë i madh. Shumë e rëndësishme është zgjedhja e duhur në vendin e injektimit, ju duhet të dini në mënyrë të qartë vendndodhjen e nervave në fytyrë.

  Kundërindikimet për përdorimin e Botox


 • Moshës më të rinj se 12-13 vjet
 • Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
 • Koagulimit të gjakut
 • Mbindjeshmëri të tipit toksina botulinum A
 • GRAVIS myasthenia, syndromes myasthenic dhe miastenopodobnye
 • Proces inflamator ose infektive në injektimin e parashikueshme
 • Marrja e ilaçeve të caktuara
 • Sëmundja kronike obstruktive pulmonare

 • Holding procedurave

  Çdo procedurë fillon me këshilla e mjekut. Ju diskutoni me mjekun tuaj injeksion qëllimi, rezultatet e pritura dhe Kundërindikimet mundshme, komplikime dhe contraindications. Para procedurës, ju duhet të bëni një injeksion provë, kështu që nuk është një përqindje e vogël e njerëzve të pandjeshëm për toksina botulinum.

  Faza tjetër - futja e procedurës Botox. Pacienti shtrihet në një karrige të rehatshme. Mjeku trajton fushë operativ 0,5% solucion alkool kryen duke shënuar linjat e administratës, mban një krem ​​anestetik lokal. Me injeksione pak kryera me hala hollë, toksina injektohet direkt në muskujt e fytyrës. Procedura zgjat disa minuta.

  Injections janë kryer si pacientët e jashtëm. Aktiviteti i përditshëm normal nuk është prekur, pacienti mban funksionalitetin e plotë.
  Pas procedurën për 3-6 muaj, ndërsa ka Botox, ju nuk mund të hedh një sy, vrenjt dhe ballin rrudha, për të mbledhur atë në "harmonikë".

  Në këtë rast ju nuk do të formojnë rrudhave të reja dhe të vjetra do të bëhet më pak e theksuar, por për fat të keq plotësisht zhduket. Pas kësaj periudhe, drogës mund të futen përsëri.

  Rekomandimet posleprotsedurnoy

 • Ju nuk mund të masazh faqen injeksion të injektimit
 • Ajo duhet të jetë 4 orë pas procedurë të jetë i drejtë
 • Është e rekomanduar për të gjithmonë "hrymasuye" - muskujt e fytyrës tendosje brenda ditëve pas injektimit
 • Rekomandohet të mos pini alkool brenda 7 - 10 ditë pas procedurës
 • Trajtim të ngrohjes Limit (dush të nxehtë, dush, sauna) brenda 7 - 10 ditë pas procedurës
 • Komplikimet të hyjë "Botox" dhe disa shumë të rralla.

  Kur administrata e tepërt e drogës mund të ulen cep të gojës ose qepallë. Megjithatë, duke pasur parasysh qarkullim prej neurotoxin veprimit, madje edhe në rast të "efekteve anësore" rivendosur vështrim është 1-2 muaj. Siguruar nga ndodhja e komplikimeve duke zgjedhur një profesionist i kualifikuar i cili punon në një klinikë me një reputacion të mirë.

  Këshillimi individual është në dispozicion të specialistëve në Qendrën izraelite për cosmetology hardware "Batsheba".

  Diskutoni komuniteteve:

 • Cosmetology: Të Ndryshme
 • Rrudhat