Ashensor jo-kirurgjikale fytyrë


 • Ndërrojë pamjen
 • Elektroterapi
 • radioliftinha

 • Ndërrojë pamjen
  Në TV ekranet duken invitingly bukuritë e Hollivudit, ndoshta e bëri më shumë se një kirurgji kozmetike, dhe ju të përjetojnë një thirrje papërmbajtshëm të ndjekin shembullin, "Face është kaq e natyrshme," - ju mendoni. Megjithatë, nuk nxitojnë për të shkuar nën thikë kirurg.

  Për shekuj me radhë, gratë kanë përdorur të gjitha llojet e mashtrimeve që ndihmuan ata të mbajtur lëkurën e tyre të rinj dhe të shëndetshëm. Shekulli i njëzetë ka sjellë një shumë të arsenalin e bukurisë femërore të gjitha zgjidhjet e mundshme për këtë problem të ndërlikuar, duke filluar me një masazh të veçantë, duke përfunduar me bottoksom famshëm.

  Sigurisht, duke pasur parasysh edhe se teknika të ngjashme më të sigurta se operacioni, nuk e harrojmë për contraindications, veçanërisht në qoftë se ju vuani nga tensioni i lartë ose janë duke përjetuar probleme me koagulimit të gjakut. Ky njeri ka sëmundje të rënda kanë tendencë të tolerojë manipulimit të tillë më të lehtë dhe të rikthehet më shpejt.


  Elektroterapi

  Duke përdorur një aplikim të veçantë që dërgon microcurrents të qelizave të lëkurës dhe në këtë mënyrë stimulon muskujt e fytyrës dhe qafës, mjekët janë duke bërë rigjenerimin e shpejtë të qelizave, duke rritur prodhimin e kolagjenit dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut, e cila nga ana e ndihmon për të përmirësuar gjendjen e përgjithshme të lëkurës.


  Duke përdorur fijeve të veçanta, të njohura si "fije ari Kleopatra", zbatuar nga lëkura dhe të ndihmojë të ruajtur strukturën e saj, duke parandaluar dryahlenie. Në mënyrë tipike, një procedurë e tillë është e dobishme për njerëzit jo të prirur për thinness tepruar apo plotesine, dhe futur në filamente të lëkurës mund të hiqet në çdo kohë.


  radioliftinha

  Duke përdorur një ThermaCool të veçantë të sistemit emitting valët e radios stimulon prodhimin e kolagjenit (një substancë që heq rrudhat dhe forcon lëkurën) ndërsa ftohjes veshje e guaskës. Metoda është e përkryer për ata që mendonin shenjat e para të plakjes, ajo nuk kërkon anestezi dhe është 2-5 mijë dollarë.

  Masazh tradicionale të fytyrës për të stimuluar qarkullimin e gjakut dhe përmirëson shëndetin e përgjithshëm është ende më e sigurtë mjet ndërrojë pamjen për miliona gra, si dhe Facials, krem ​​anti-rrudhë, produkteve me kolagjenit shtuar dhe një humor të mirë, e cila ju ndihmon të shmangur stresin dhe kështu ndaluar pensionimin afërt.