Ah, ato curls


 • Kozmetikë me frigorifer
 • Shampoos natyrore
 • Mask - Gloss dhe Shëndeti
 • Conditioners Wonder
 • Do të thotë para se të larë kokën
 • Hair Beauty nga brenda

 • Megjithatë, ajo gjithmonë e justifikuar koston e kozmetikës të tilla? Ajo është gjithmonë mjete të dobishëm që mund të shkaktojë flokët tuaj në mënyrë që. Ju vetëm duhet të përdorin ato. Këtu janë disa recetave shtëpi që përmirësojnë ndjeshëm strukturën e flokëve, i bëjnë ato të shëndetshme, të bindur dhe me shkëlqim.


  Kozmetikë me frigorifer

 • Pas shampooing, shpëlarje e flokëve kamomil ekstrakt, fshij pak i ndonjë vaj perimesh. Kamomil infuzion: 1 lugë gjelle lule kamomil derdh një gotë me ujë të valë dhe të mbajë për 30 minuta.

 • Pavarësisht tipit flokëve është i dobishëm shpëlarje me ujë me shtimin e uthull (1 tbsp. L. 1 l. E ujit). Lani flokët disa herë me ujë dhe uthull (ju mund të merrni acid limoni). Së fundi shpëlarje flokët me ujë të ftohtë. Kjo metodë ndihmon për të rivendosur mjedisin natyror acid të shëndetshme të lëkurës. Hair shkëlqejë më shumë se kurrë! Nga rruga, në vend të uthull dhe acid limoni mund të përdoret lëng të freskët grejpfrut në raport: lëng i një grejpfrut 1,5 litra ujë.
 • Një tjetër mënyrë për të dhënë të shkëlqejë e flokëve - shpëlarje e flokëve çaj brewed. Kjo recetë është më i përshtatshëm për zonjat me flokë të errët.


  Përgatitja e supë, 2 lugë. l. çaj pour 1 litër ujë dhe vlim disa minuta. Flokët e shurdhër çaj shumë shumë i mirë i fortë me nenexhik. Përdorin atë si një shpëlarje e fundit. Ajo duhet të jetë i ftohtë, veçanërisht në qoftë se flokët është shkëlqim.

 • Shampoos natyrore

  Një nga recetat më të vjetra: Beat 2 yolks vezë me një gotë me ujë, tendosje dhe të aplikoni në flokë. Dërgo për një orë, pastaj pije me të ngrohtë (jo të nxehtë) ujë. Çfarë bën vezë yolks flokët tona? Ajo është e dobishme në atë që ajo përmban jo floke në rrenjet e substancave yndyrore - kolesterolit dhe lecithin dhe vitaminë A.

  Mix 1 tbsp.

  l. ndonjë shampo, 1 veze dhe 1 tbsp. l. pluhur xhelatinë. Ngadalë lëvizje për të shmangur gunga. Aplikoni për të lagur flokët dhe të mbajë për 5-10 minuta, pastaj pije flokët mirë. Kjo strukturë përmban shumë proteina, dhe flokët është e bukur dhe të trasha.

  Merrni 2 yolks vezë, përzierje e tyre me lëng të gjysmë limoni dhe të shtoni disa pika të ndonjë raki. Rezultuar fshij përzierje në rrënjët e flokëve. Pas 30 minutave, flokët duhet të shpëlarë tërësisht me ujë të ngrohtë.


  Mask - Gloss dhe Shëndeti

 • Për shampooing të dobishme për të bërë një orë e gjysmë gjalpë përfundojë. Fshij vaj pluhur lëkurë e kokës dhe një vezë e verdhë veze, kreu përfundojë me garzë dhe përfundoi një peshqir mbi krye.

  Kur flokët e thatë e dobishme për të shkëmbyer maska ​​të tilla.
 • Por kjo maskë është e dobishme kundër humbjes së flokëve. Blerje në tretësirë ​​të farmacisë e speca spec i kuq të nxehtë dhe vaj ekstrakt rodhe nga buds plep. Shkrihet 2 lugë në një tas. l. gjalpë dhe 1 tbsp. l. tinctures. Llokoçis. Përhapjen zonat e problemit të flokëve, duke shmangur kontaktin me sy, Përfundojë kokën me një peshqir. Hold orë. Pastaj lani flokët tuaj me shampo dhe pije balsam. A keni nevojë për një maskë 2 herë në javë.
 • Për llojin shpejtë përmirësimit të flokëve dhe duke u dhënë atyre të shkëlqejë Mix 1 vezë, 2 tbsp. l. vaj ricini, 1 lugë. l. uthull dhe 1 lugë. l. glicerinë.

  Vazhdimisht duke trokitur është aplikuar, fërkim kokës. Cover kokë peshqir tuaj të ngrohtë, ndërsa mbajtjen në avull, pastaj del me të larë. Hair pas kësaj procedure janë të trasha, me shkëlqim, e butë, më mirë të arsyeshme.
 • Nëse flokët tuaj duhet të marrë 1 tbsp. l. këna, shtoni 1 tbsp. l. ujë të vluar dhe kos, pres një karafil të hudhër, përzierje 1 lugë lugë pivchaynoyi me mjaltë dhe kakao. Mix gjithçka, shtoni vezë dhe përzierje përsëri. Aplikoni për flokët, të mbuluar me shall plastike kokë. Pas 1,5 orë për të hequr, lani flokët tuaj, shpëlarje ndonjë bimor.

 • Conditioners Wonder

 • Bluaj thata gjethe daisies. 2-4 shekuj.

  l. lule të thata derdh 0,5-1,5 litra. ujë të vluar, vlim për ngrohje të ulët për 5-10 minuta dhe do të lejojë që të qëndrojnë. Rezultuar ekstrakt mund të shtohet në ujë për pije flokët e thatë. Në blondes dhe flokët dritë shatenok si rezultat bëhet një ngjyrë të bukur të artë.
 • Përgatitja e një zierje e majdanoz 50 g majdanoz pour 0,5 litra. ujë, vlim për 15 minuta, cool, pastaj tendosje.
 • Për të bërë flokët butë dhe të butë flokët tuaj të arsyeshme pije me lëng të freskët të drogës aloe apo aloe farmaceutike.
 • Do të japë flokëve një shndrit mëndafshtë dhe ujë limoni. Në ujë të vluar për shpëlarje, shtoni lëng limoni në shkallën prej 1 tbsp.

  l. për 1 litër lëng. ujit.

 • Do të thotë para se të larë kokën

  1 pjesë gjethe delli bari i thatë, 1 pjesë gjethe urtë, 1 pjesë hithër, 1 pjesë barishte rigon. Një lugë gjelle e përzierje të thatë, derdh një gotë me ujë të zier, 1 orë, përfundoi një peshqir. Potsidyty. Shto për nxjerrjen tul buke të zezë për të marrë slurry. Ngrohtë përzierje të fshij në lëkurë e kokës, të përfundojë një peshqir për 2 orë. Pastaj lani me ujë të ngrohtë pa shampon.

  Për të forcuar flokët mund të përdorni vaj lajthi (lajthi) të përzier me vezë e verdhë veze në pjesë të barabarta. Mbajeni për 15 minuta, pastaj lani flokët tuaj.

  Nëse ju doni flokët tuaj të bëhet i butë, shkëlqim natyral të shëndetshëm blihen, përdorni krunde bajame.

  Hidh 2 tbsp. l. gotë bajame krunde e ujit, shtoni një lugë gjelle qumësht, llokoçis mirë, të sjellë një çiban, hiqni nga të nxehtit, cool. Ftohur infuzion bollëk njomet flokët, të përfundojë ato në një peshqir, të lënë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Pas 2-3 procedurat e tilla flokët tuaj do të duken thjesht mahnitëse.

  Për të përmirësuar gjendjen e flokëve për shekuj të përdorura vaj pluhur. Ajo duhet të rubbed në lëkurë e kokës gjatë natës, lidhin një shall të bërë nga leckë pambuku, dhe lani flokët tuaj në mëngjes. Procedura duhet të bëhet të paktën 2 herë në javë deri sa flokët nuk është përmirësuar.

  Pastaj të bëjë aplikacionet e mjaftueshme 1 herë në muaj. Nëse ju dëshironi të keni eyelashes dhe vetullat të gjatë luksin, 3 herë në javë lyej qerpikët dhe vetullat pluhur naftës gjatë natës.

  Sigurisht, të gjithë flokët receta bukuri kërkon pak kohë. Silleni veten jashtë dhe të kujdeset për flokët tuaj. Ata gjithashtu duhet të kënaq!


  Hair Beauty nga brenda


  Flokët mund të jetë i ngadaltë për shkak të faktit se ata mungon ushqyesve që vijnë nga ushqimi. Në fund të fundit, e vetmja fuqi që flokët të merrni gjatë zhvillimit të tyre, vjen atyre përmes gjëndër e flokëve. Dieta duhet të jetë e pranishme ushqime të pasura me proteina: mish pa dhjamë, shpezëve, peshk, kërpudha dhe djathë.

  Flokët duhet vitaminë C në trupin e tij merr të mjaftueshme, të hani një ditë të paktën 600 gram fruta.

  Është shumë e rëndësishme për flokët dhe vitaminë C, kështu që të jetë i sigurt për të përfshirë në dietën e përditshme të bollgur, hikërror dhe makarona, rrisin konsumimin e drithërave. Ju gjithashtu mund të blej një shtojce dietetike me vitaminë C.

  Nëse ju dëshironi që të ketë një flokë të bukur dhe me shkëlqim, nuk duan të modës dietat. Promovua sot ushqim i veçantë - jo zgjidhja, sepse një herë trupi nuk është në gjendje të rigrupohen. Ndërsa disa nga teoria e furnizimit me energji të veçantë objektivisht e vërtetë. Për shembull, proteina duhet të konsumohen me perime dhe barëra - kështu që ata janë të zhytur plotësisht dhe lehtësisht të eliminohen nga trupi.

  Mish duhet të hahet me qepë, sepse ajo neutralizon toksina që rezultojnë nga asimilimin e mishit. Por patate, bukë dhe makarona me mish nuk ka, si ngadalësuar tretjen. Dëmshme dhe të shpejtë të ushqimit: hamburger, qentë e nxehtë, pies, pasties. Ky ushqim është një çrregullim metabolik që ndikon në gjendjen e flokut.