Orange lëkure


 • Pastrim
 • Shtëpi dhe sallon procedurat
 • Zakonet e mira

 • secili në mënyrën e vet, celuliti ndodh edhe në të ligët janë gra.
  Dhe ndikojnë në pamjen e saj nuk mund të përshtatshme për llojin tuaj të dietës, hormoneve dhe madje edhe kushtet klimatike. Në çdo rast, është e nevojshme të dinë metodat e largimit, dhe mos harroni se shpejt verë! Gjithashtu, shkaku i lëvozhgë portokalli konsiderohet dembelizmi ynë.

  Një metodë kryesore e eliminimit spastrim sistematik të trupit dhe ushtrim. Konsideroni opsione faza e rimëkëmbjes dhe të privuar lëkurën e saj nga ngjashmëri e portokalli.


  Pastrim

  Ju mund të jetë fillimi i dëshirës për të hequr qafe celulitin dhe dëshirën për të përmirësuar.

  Një hap i parë pastrimit përgatitore dhe sekretim i yndyrë akumuluar.

  Në rast se ju jeni gati për ndryshim:

 • Shkruani në ushqimet tuaja dietë të tilla si spinaq, brokoli, domate dhe portokall. Po! Po! Është ky lloj i agrumeve është një nga më të fuqishëm antioksidantë dhe kështu ajo nuk mund të jetë vetëm sipërfaqësisht e ngjashme me problemin tuaj, por edhe të ndihmojë për të rregulluar ato. Këto produkte të ndihmojë për të pastruar qelizat dhe përmirësimin e qarkullimit;
 • Hani yndyrna të cilësisë (ulliri, vaj canola);
 • mos harrojmë për proteina dhe micronutrients. Përmirësuar Fundit metabolizmin e lëkurës;
 • përveç ndihmave ushqimore në marrjen e shpëtoj të drogës celulitit mund të prishen yndyrna dhe bllokimin akumulimin e trupit yndyrë dhe lëvizje mekanike të lëkurës.


 • Një nga komponentët kryesorë të çdo programi anti-celulitit është masazh. Por më efektive janë ato komplekset si përzierje Trupi, SPM dhe endermology (kullimit).

  Mos harroni gjithashtu për konsum fluide. Mjaft e ujit është i pastër trupi dhe të bëhet një asistent në luftën kundër celulitit. Në rast se uji i pijshëm është jo vetëm në fuqinë tuaj për të shpengojë saj lëngje, fruta, ujë mineral dhe çaj (e zezë, e gjelbër, bimor, i kuq)

  Shtëpi dhe sallon procedurat

  Si për të marrë punën e bërë në qoftë se kohë duke vizituar institute bukurie atje? Dhe a është e mundur për të kryer në programin e celulitit shtëpi.

  Sigurisht ju mund të! Një mjet i shkëlqyer në luftën kundër celulitit, është baltë dhe mjaltë përfundojë, lavazheve vagjinore dhe vetë-masazh.

  Gjithashtu mund të ndihmojë celulitit gels dhe balms hidratues të lëkurës. Nuk ka kohët e fundit Trupi locion për rrezitje efekt jo vetëm të ndihmojë në restaurimin e lëkurës, por edhe vizualisht reduktuar problemin.

  Një grup i ushtrimeve projektuar për të eliminuar celulitin, përveç qëllimit gjithashtu të forcojë trupin, duke e bërë atë më elastike dhe tërheqës.

  Procedurat më efektive dhe të shkurtër kohë-sallon përfshijnë:

 • VacuStep - imitues vakum që djeg yndyrë padëshiruar në bark dhe kofshët
 • Chocolate Body Wrap - fasule kakao janë mega agjent antioxidant, dhe për këtë arsye kjo procedurë gjithmonë të çojë në efektin e dëshiruar
 • Procedurat e PS - të bëra duke përdorur përfundon alga deti natyrore dhe masazhet që gjithashtu të çojnë në rezultate të shkëlqyera
 • Parafine dhe algat - aplikimi i këtyre dy komponentëve në trup ka efektin e sauna dhe ushqen lëkurën kur gjendeni micronutrients thelbësore.


 • Zakonet e mira

  Ashtu mënyrën si duhet të dalluar jetën tuaj pa celulitit nga ajo në të cilën ai ishte.

  Dhe kështu nga rruga për lëkurë të bukur mos harroni:

 • Filloni ditën me një gotë me ujë të tretur aty fibra;
 • Preferojnë kafe produkteve - sheqer, oriz, bukë, drithëra, çokollatë;
 • Secili vakt për të ngrënë 7-8 arra (arrat inde, bajame)
 • Zgjidhni për të ngrënë perime të gjelbër - spinaq, majdanoz, kopër;
 • Ushtrimi jo, duke mohuar veten e tyre për mungesën e kohës dhe për të gjetur mundësi për të kombinuar punën dhe ushtrim.
 • Për shembull, për të marrë në vendin e punës në këmbë ose me biçikletë, dhe në fundjavë vallëzimi ose not.