Eksitim Cellulite


 • Privilegj Grave
 • Ky njeri është defekt i panjohur
 • Për të trajtuar ose jo për të trajtuar?
 • Krem Anti-Cellulite
 • Bankat, fshesë me korrent, thahet.
  ..
 • Përfundimtar premtues

 • Privilegj Grave

  Bëjnë të vështirë për mjedis të keq, "piecewise" ushqim, cigare,
  alkool, kafe, stresi, duke marrë disa, duke përfshirë kontraceptiv
  droga dhe, natyrisht, mungesa e ushtrimit.

  Rezultati: flanks,
  mollaqe, këmbët në krye të yndyrë akumuluar. Ata janë duke shpërthyer dhe
  prandaj të hollë, të bëhet muret më depërtueshëm të gjakut
  nga gjykatat, zhvillimin ashtuquajturin fenomenin e ruajtjes se ujit,
  atje janë ënjtje dhe forcim i indeve përreth qelizave yndyrë.

  Me moshë
  bëhet më e lehtë, situata vetëm merr më keq.


  Ky njeri është defekt i panjohur

  Struktura e veçantë e yndyrë
  inde (zaschiplenii të lëkurës në të grimcave të tyre - lobuly - Rritja presion
  veshje e guaskës dhe manifestohet famëkeq "lëvozhgë portokalli)
  Natyra dhuruar vetëm gratë, në rast të mungesës së ushqimit
  lehtësuar akumulimin e yndyrës të nevojshme për lindje. Në mes
  Ndryshimet e njëjta hormonale (puberteti, shtatzënia, menopauza) ose
  ka një rritje të mprehtë në peshë është e njëjtë celulitin.  Për të trajtuar ose jo për të trajtuar?

  Shumë gra janë të gatshëm për të vënë jetën në mënyrën se si të merren me
  celuliti. Por sot ka nga ata për të cilët duken si


  Rubens bukuritë - një tjetër provë të privilegjit të tij femërore.
  Megjithatë, pa marrë parasysh se si ju ndjeheni për të gjithë që,
  mori "lëvozhgë portokalli" apo edhe "rrush" në
  shtresë nënlëkurës, të jetë i sigurt që të konsultoheni
  endocrinologist specialist. Por për ata që nuk kanë ndërmend të tolerojnë "atë
  zemërim, "tani ka shumë mënyra për t'u marrë me të. E rëndësishmja
  Mos harroni gjëja kryesore: për të trajtuar përmirësimin shifra nuk duhet të jetë tre
  ditë para udhëtimit në det.

  Lufta kundër celulitit gjatë, të mundimshme, dhe
  nat nachy ajo duhet të jetë në shenjë e parë e telashe. Copë Kaluar
  lëkurës mbi gishtin e madh kofshë dhe gisht tregues.

  Edhe në qoftë se një pak
  theu smoothness e saj - është koha për të fillojë të punojë! Arma juaj kryesore -
  dietë e arsyeshme dhe ushtrime. Dhe akoma - krem, masazhet, përfundon,
  Metodat e hardware.

  Krem Anti-Cellulite

  Kjo është një profilaktik i mirë, DAI në trajtim ajo mund të jetë
  shumë efektive ajo kur qelizat ruhet performancën normale.
  Në mënyrë tipike, këto krema që përmbajnë ekstrakte të dredhkë AcianOaauaaicoa,
  gështenjë kali, kasap, bar tigër, xhinko biloba, mate
  (Pemë çaj Paraguai), algat, plus kripë Deti i Vdekur,
  caffeine, neotsiolit, vitaminë A, AHA-acidet, enzimat prishen yndyrë.

  Ka edhe fonde me grimca magnetike dhe drogës

  që përmban jonet pozitivisht dhe negativisht akuzuar se punojnë për
  Parimi i osmozë dhe shpërndarjes. Gjithashtu pjesë e mjeteve të reja të futur
  substanca që mbajnë ekuilibrin ndërmjet formimin dhe ndarjen e yndyrave
  në trup duke përdorur enzima të veçanta të quajtura i ngadalshëm
  akumulimi dhe depozitimi i yndyrës. Por në qoftë se celuliti është tashmë në fuqi dhe
  celulare poret bllokohen, ju kanë gjasa të jenë edhe me drogë
  aminophylline - një substancë që ndihmon lirimin e yndyrë
  qelizat yndyrë. Mos e humbni kohën tuaj, para dhe nerva, të shkojnë në
  spital kozmetike.

  Bankat, fshesë me korrent, thahet ...

  Mënyra për të luftuar celulitin Hardware nuk llogaritet.

  Ekspertët thonë
  ajo është e mirë për të përdorur ato së bashku, por ajo është shumë e shtrenjtë
  - Dhe në kushtet materiale, dhe kërkon kohë. Prandaj, duke pasur parasysh juaj
  personalitet, vrachkosmetoloh ofertë më të mirë
  alternativë kundër "lëvozhgë portokalli".

  Vakum masazh.
  Ajo nuk ndryshon dorën normale, por në mënyrë të konsiderueshme rrit aktivitetin e saj.
  Një nga teknikat - kavanoza kozmetike, shumë të ngjashme me ato që ju
  vënë një fëmijë përmes kollitjes. Prisasyvayas për të bashkë njëjtën bankë menjëherë
  siguron rrjedhjen e gjakut në zonën masazhin dhe forcon
  kullimit limfatik. Ajo stimulon metabolizmin, ndihmon djegur
  qelizat e yndyrës, zvogëlon sasinë e pjesës trajtuar trupit.

  Cons kanaçe, ajo është e lehtë për të teproj, dhe të vënë 2-3 minuta jo
  për të gjithë test të lëkurës lehtë. Përveç kësaj, Banka ka të qëndrueshme
  bruises - kush pëlqen kjo? Një modern progresiv
  vibromas automatizuar vakum pashë thellësi rul veçantë.

  Dermotoniya
  (Refleksoterapevticheskoe dermis e trajtimit) - fjala e fundit në zhvillimin
  masazh vakum. Kjo pajisje punon në parimin e gjitha një mik
  Lëndë drusore Sosa, por në vend të "pluhuri" tradicionale sucks llojet
  Pabarazia kozhi.Esli ofron sverhsovremen ing këtë procedurë nuk është
  habitur se ajo fillon me: duart e mjekut. Ai me kujdes në proydetsya

  trupi juaj në mënyrë metodike palpiruya çdo pëllëmbë të saj. Së pari, përdorimi
  reflexology i vendosur "për vdekje" zonës, dhe pastaj përzgjedhur
  janë të nevojshme (ka 500!) variante të ndikuar në frekuencën
  pulses.

  Pas ngjitjes (topa të veçanta teflon) janë kaluar
  së pari në buds, dhe pastaj me refleks në holovnoymozh,
  hapjen e një devijim i bllokuar Cro sistem venosnoy. Si rezultat i kësaj,
  qarkullimi normal i gjakut, kullimit limfatik, stimulon funksionin
  limfatike nyjet. Highlight: në thellësitë e trupit fillojnë të
  forcë e tmerrshme ", jini frytdhënës dhe shumëzohuni" qeliza të reja rreshtim
  Lëkura - trupi është i hollë, e "pantallonat" dhe pika të tjera të përafërt dhe

  gjurmë mbetet.

  Hidroforteterapiya. Nëpërmjet
  Kjo mënyrë krejtësisht të re në indin dhjamor (në një thellësi prej 10 cm)
  të dorëzojë një xhel të veçantë që komponentët stimuluar qelizë
  metabolizmi, normalizimin e qarkullimit të gjakut dhe të kullimit limfatik dhe vrarë nga
  celuliti.

  Efekti Pulse.

  Duke vendosur duke përdorur vlerën kompjuter diagnostike dhe yndyra
  indet e muskujve në një program të pacientit përbëhet pulses ndikim
  aktuale dhe frekuenca e një formë të "rajonit kritike e trupit.
  Reduktim Fuqia e fibrave muskulore përshpejton limfatike dhe të gjakut rrjedhën,
  aktivizon rezorbimit të vulave nënlëkurës dhe "lëvozhgë portokalli"

  zhduket.

  Kullimit limfatik. Pajisja lejon
  eleminuar pezëm limfatik - një nga pjesëmarrësit më të rëndësishëm në shkëmbimin
  substanca. Si rezultat i të ushqyerit të mirë të indeve të trupit aktive
  toksina që rrjedhin. Kjo metodë ka praktikisht nuk ka contraindications.
  Ultratinguj pulsoterapiya - efektive dhe metodë pa dhimbje
  diçka ngjan një të përdorur në heqjen e gurit.

  Rezultatet pozitive mund të shihet pas 3-4 seanca. Për 6
  Seancat (ata duhet të përsëritet pas 3 ditësh) shumën e zonës që ka pësuar
  Trajtimi mund të ulet me 4-5 cm. Pah kryesore e metodës është
  që kur të ekspozuar ndaj fushat me probleme valëve tejzanor lartë

  Frekuenca e shkatërruar jo vetëm qelizat yndyrë, por dhëmbëza nënlëkurës,
  deformimeve lëkurën. Në mënyrë ideale, e mirë për të kombinuar këtë metodë me special
  masazh manual që përmirëson rrjedhën limfatike.

  Ozonit. Ozoni,
  cila është injektuar duke përdorur një shiringë me një gjilpërë të shkurtër në mes të nënlëkurës
  shtresa yndyrë, edhe ajo stimulon proceset trofike rritje
  qarkullimi i gjakut dhe rrjedhën e limfatike, "urdhëroi", për të dhënë eritrocitet
  më shumë qelizat dhe indet e oksigjenit, ushqyes ato. Megjithatë, propozoi
  Shkalla (10-20 injeksione dy herë në javë) nuk është pa bruising vazhdueshme. Në
  Për më tepër, ata që kanë pasur hepatit ose vuajtje kardiovaskulare
  dështim, terapi të tilla anti-celulitit është i kundërindikuar.

  Elektrolipoliz.
  Fushat nënlëkurore problemeve elektrike duke përdorur
  Elektroda të veçanta çon në djegien yndyrë, stimulon
  metabolizmin brendaqelizor dhe aktivizon qarkullimin e gjakut, por
  shkatërron shenjat karakteristike celulitit nënlëkurës. Është e këshillueshme
  përdoret në kombinim me masazh manuale. Nëse pacienti nuk ka frikë
  gjatë (15 cm) hala që zbatohen në çifte në një distancë prej 4-5 cm
  përveç në zonën e trajtuar lëkurës vlefshme.

  Mbështjellëse . Ndoshta kjo është kujdesi më i lashtë organ metodë, e cila sot
  humbur në mesin e shumë pajisje të sofistikuara, por në vend të gjetur

  Reputacioni procedurë të rehatshme dhe efektive. Në sallon bukurie
  ofron një listë të madhe të përfundon: lidhurit ngushtë të
  duke përdorur fasho, "e nxehtë", "ftohtë", helevoplenochnye i plotë dhe
  Share: shumëllojshmëri e barnave që janë përdorur në këtë rast,
  ju lejon të zgjidhni atë që është e nevojshme për të zgjidhur problemin tuaj.
  Për shembull, jod koncentruar, të vendosura në alga deti,
  ndihmon për të aktivizuar procesin e yndyrë djegie, Fucus përshpejton
  Procesi i nxjerrje e produkteve fund të metabolizmit,
  caffeine i përfshirë drejtpërdrejt në lipolysis:

  Nëse ju
  përfundojë sugjeruar, pyesni nëse i kryer në këtë kabinë

  pretreatment e lëkurës me ultrazërit. I ashtuquajtur
  tejzanor phonophoresis jo vetëm përmirëson depërtimin e aktiv
  substanca në lëkurë dhe kontribuon në fragmentimin e indit dhjamor, por
  e bën atë "LP" - të luftuar celulitin
  vazhdon pas procedurës. Pajtohem, në qoftë se ka diçka
  bëni, nuk do të ndalemi në gjysmë të rrugës!

  Nga rruga, të marrë
  vini re: duke i dhënë dhe të kërkojë që një i plotë
  takim shëndetin ekspertëve të pacientit, dhe e nxehtë - veçanërisht. Ata
  kundërindikuar kategorikisht për njerëzit me venat me variçe dhe
  dështim kardiovaskular.

  Liposuction.

  Sigurisht, dëgjuar të gjithë për të. Ky operacion, në të cilën në vend
  kirurg bisturi përdor një shiringë të veçantë. Metodë është shumë e
  të përbashkët dhe efektive kur të doni për të hequr depozitave yndyrore vetëm
  në disa vende. Nëse shtresa e yndyrë shpërndarë në mënyrë të barabartë të gjithë
  kofshët, mollaqe, bark, ideja e "gdhendur" formë e shkëlqyer
  më mirë të refuzojë të gjithë.
  Megjithatë, të kualifikuar dhe kompetent
  kirurg plastik dhe ai do të ndërmarrë për këtë. Mundohuni të zgjidhni (edhe
  në qoftë se ajo është vetëm në konsultimet) i profesionistëve të tilla për
  atëherë ka pasur excruciatingly dhimbshme nga komplikimet e plagët dhe plagët që
  shtrembërojnë trupin shumë më tepër se "kilota" në hips.  Përfundimtar premtues

  Duke vënë aq shumë përpjekje në luftën kundër celulitit, ju më kujdes
  sa të qëndrueshme përpjekje. Mund të ju lutem: Parashikimi
  pozitiv. Shkencëtarët thonë se pas 40 vjetësh, qelizat tona yndyrë
  kanë aftësi të kufizuar për të luajtur. Ne thjesht nuk e bëjmë
  mos harroni të mbajtur të arsyeshme.