Pro Anti-celulitin brendshme dhe të këqijat


 • Familjaritet me simpatik pantallona anti-celulitin
 • Eksperimenti i rëndë
 • E vërteta rreth antytsellyulytnuyu oduzhdu
 • Të jenë të kujdesshëm!

 • Familjaritet me simpatik pantallona anti-celulitin

  Ata që duan të përpiqen për të kapërcyer të urrejtëshme
  celulitin duke përdorur veshje, ofroi një përzgjedhje mjaft.
  Më efektive - por më e vështirë për t'u përdorur - është konsideruar
  rroba tre-shtresa. "Formula Suksesi" i pantallona të shkurtra anti-celulitit,
  disa pantallona, ​​pantallona dhe triko - është e stilastik, latex dhe pambuk. Tre shtresë
  masazh të lëkurës, duke krijuar një "efekt sauna", hiqni lëngshme tepërt.

  Në tualetin e dytë pretendojnë në
  të cilat përfshijnë përbërës të veçantë aktiv - acetat

  theophylline. Prodhuesit vazhdimisht pohojnë se ajo shkatërron
  celuliti. Shkencëtarët kanë qëndrim pauzë teatrale: mrekullinë
  pasuria e kësaj substance nuk ka qenë ende provuar bindshëm.

  Në radhë të tretë të nderit - një shtresë e rrobave
  efekt masazh. Anti-Cellulite mund të quhet me një shumë të madhe
  zgjas, këto pantallona të vështira dhe triko vetëm masazh këmbët. Por dhe
  Ata janë të lira, që do të thotë se në rast të dështimit, ju nuk do të humbasë
  për shkak të parave të shpenzuara kot.


  Eksperimenti i rëndë

  Sigurisht, ne nuk mund të themi se të gjitha gratë e pëlqejnë këtë
  dikur besonin designers dhe nxituan për të blerë këtë specifik dhe jo


  Waist veshje shumë të rehatshme. "Dallëndyshja e parë" ishin
  Italisht - 100 shpirti i fortë i seksit më të drejtë që
  vendosur për të vënë eksperimentin mbi trupin e tij. Amviset trima
  (Mosha mesatare -37 vjet) për 2 muaj i bllokuar në tre mjekësor
  Qendrat Gjenova, Milano dhe Brindisi. Çdo palë e lëshuar në duart e
  (Më saktësisht, në këmbë), pesë palë elastik kilota anti-celulitit, dhe
  Fundi i marrjes rok organizuan marrjen në pyetje.

  Ajo u gjet se të gjitha zonjat e para 3 ditëve testuar
  vështirësi duke tërhequr pantallona të veçanta. Hulumtuesit kanë
  Përfundim: Për të vënë një veshje të "zgjuar", duhet disa aftësi. 28%

  Pjesëmarrësit ishin të pakënaqur me pamje estetike veshje anti-celulitit
  - Ata gjetën se një kohë të gjatë. 62% e grave ndjerë kur ecin,
  si ind masazh këmbët e tyre (kjo, në fakt, kërkonin
  krijuesit). Megjithatë, vetëm 24% e zonjat dakord që për 2 muaj
  kilota destinuara përdorin lëkurën e tyre u bënë më të butë dhe
  elastike.

  Ky test është shumë domethënëse. Me një "por":
  Hulumtuesit nuk na tregoni se ndjen një grua që të jetë
  celulitin pantallona, ​​xhinse, pantallona të shkurtra ose pantallona. Dhe sipas
  prodhuesit, ky fustan është treni po aq të rehatshme dhe të
  shkoni gjatë ditës.

  "Trajnimi në këto pantallona tejet të pakëndshme,

  - Tha Irina Guseva, mjek klub palestër "Orange Fitness". - Ju djerse,
  namokayut ata shpejt dhe të bëhet shumë e rëndë. Pak minuta
  ushtrime aktive dhe ecin në to, është e vështirë, e lëre marrëveshje
  Sport ".

  Por pas vuajtjes në dhomë mund të jetë të paktën
  të marrë një dush dhe të ndryshojë rrobat. Në zyrë (dhe pastaj zonat tuaja me probleme,
  paketuara në spetsbilyznu, djersën pak më pak!) që të përballojë
  luks e jo. Me këtë ju mund të mbani mbi pantallona
  6-8 orë rekomanduar nga prodhuesi - në qoftë se ju papritmas keni
  qëndrojnë për një natë apo negociata. Në dimër ju
  frikë nga hipotermi në verë - temperatura, përveç anti-celulitit

  lino fasha e barkut, ju gjithmonë ndjehen atë, por ajo nuk është e
  shumë i mirë dhe i shëndetshëm dhe jo shumë e dobishme. Pantallona veshur në
  Gjatë gjithë ditës i jep vetëm një avantazh të madh: ata vizualisht të pakta
  dhe "tërheq" figurë - bien dakord, gjë të dobishëm për ata "i rrallë"
  Momente when'd të doja të shikojmë pohudevshey.


  E vërteta rreth antytsellyulytnuyu oduzhdu

  Ekspertët këmbëngulin antytsellyulytnuyu veshje
  nuk mbajnë pronarët e dëmtimit të ndryshme të lëkurës -
  pezmatim i lëkurës, mëngjes, shkurtime, gërvishtje, dhe zonjat me lartë
  presion, probleme gjinekologjike dhe variçe venat.
  Të gjithë të tjerët përdorin seksin drejtë

  mrekulli e veshjeve të mundshme. Por "shpëtuar" A është e shqetësuar ata nga celulitit?

  Të dashur prodhuesit e veshjeve anti-celulitit -
  Donna Caran, L'Vezë dhe Hannes - shkruar në paketa që janë më shumë ose më pak të
  Efekti i dukshëm mund të shfaqen pas 2 muaj veshur me pantallona të shkurtra dhe pantallona
  (Për sa kohë që ju të veshin atyre të paktën pesë herë në javë).
  Krijuesit e ri të linjës anti-celulitit 60 Mis pretendojnë se rrobat e tyre
  shumë më efektive dhe rezultatet pozitive mund të shihet shumë
  para. Prodhuesit shpjegojë këtë duke thënë se funde, xhinse dhe pantallona
  microcapsules përmbajnë të veçantë që forcojnë lëkurën dhe në mënyrë efektive
  luftuar me yndyrë trupit.

  Dhe me veshje quajtur këto "kapsulë magjike" nuk është larë jashtë dhe madje edhe pas 40 washings të mbajë 40%
  veprimtaria e tyre. E pra, një vlerësim i pavarur ekspert i
  pantallona mrekulli - është e ardhmja e afërt.

  Gjinekolog, endokrinolog Catherine Buharini tha: "të brendshme Anti-celulitin në parim mjaft efektive - natyrisht,
  të kombinuara me ushqimin e duhur dhe aktivitet fizik. Por, para se të
  filloni duke e përdorur atë, një grua duhet gjithmonë të konsultoheni
  një gjinekolog.

  Dhe unë e di nga përvoja se kjo ndihmon të brendshme
  vetëm të lirshme dhe të vërtetë të plotë të grave - ata me celulitin
  që përfshin një shkelje të rrjedhjes së lëngjeve.

  Hudyshkam (veçanërisht e preferuar)
  të cilët gjithashtu shpesh vuajnë nga "portokalli zhvishem", por ajo
  nuk do të të ndihmojë. "

  "Sipas mendimit tim, me të veshur e vazhdueshme e
  Veshje mund të arrihet efekt vetëm kozmetike - shënime
  palestër mjek Irina Guseva. - Prodhuesit premtojnë: kur të lëvizë,
  porositë e veçanta indeve fushat me probleme, stimulon
  qarkullimi dhe heq puffiness. Por muskujt nuk punojnë! Ata
  tërheq si një korse ... "

  Pra, ju mund të veshin anti-celulitit brendshme? Ju mund të - në qoftë se ju nuk e keni këtë contraindications mjekësore.

  A do ndjenja e tij? Kjo varet nga cilësia e liri dhe karakteristikat e celulitit tuaj.

  Por prisni "Wonderland madhe të brendshme" nuk ka kuptim:
  Suksesi në luftën kundër celulitit siguruar masa të vetëm dhe gjithëpërfshirës
  mënyrë jetese të shëndetshme!


  Të jenë të kujdesshëm!

  I trashë dhe elastike në të prekur, antitsellyu verë
  Tualetin në të vërtetë shumë e tenderit dhe kapriçoze, të kërkojë shumë
  trajtim i kujdesshëm dhe i ndjeshëm. Nuk ka takuar këtë kuptim, ata
  në çast thyer poshtë.

 • Veshin pantallona, ​​kilota, pantallona të shkurtra hequr me kujdes nga duart e të gjithë
  bizhuteri - ata mund të zeroja artikuj çuditshëm. A nuk e bëjnë të mprehtë
  Lëvizjet. Paramendoni se ju jeni në duart e mëndafshi mirën, dhe si ju
  Vajza minimum sheik arab.
 • celuliti veshje mund të lahen në ujë të nxehtë dhe të zbardhet.


  Lahen papastërtitë e saj më të mirë me dorë duke përdorur një sapun të butë apo
  pastrues lavanderi. Në qoftë se ju vendosni të përdorni një larje
  makinë për herët rënie pantallona e tij në një qese apo triko për larje
  të paktën në jastëk. Install pëlhura delikate larëse
  dhe shkëputje nxjerrjen.
 • Në asnjë rast rroba të tilla të heq kapakun dhe ul receptorin e telefonit në
  bateri! Më të thatë atë në një peshqir, në mënyrë të barabartë duke e vendosur në
  sipërfaqe e lëmuar.