Gjinjtë absolutisht e përsosur


 • Arsyet për ndryshim në formën e gjirit
 • Metodat e korrigjimit

 • Arsyet për ndryshim në formën e gjirit

  Procesi natyror i ptosis gjirit prek kaq shumë gra dhe përfundimisht mund të çojë në pasiguri të tyre.

  Prandaj, në qoftë se një ptosis gji ju ndjeheni pakëndshëm, ju doni për të ndryshuar pamjen tuaj dhe të ndjehen më të dëshirueshme, të konsultoheni me një specialist. Në të vërtetë, në këtë situatë, ju mund të ndihmojë të merren me forcimin e gjirit.

  Numri i grave zemrat e të cilëve nuk janë ndryshime shumë me kalimin e kohës në rangun e 5-10%. Një më tej 70% e grave të humbasin zemrat shkëlqimin e tyre për shkak të lindjes dhe ushqyerjes me gji të mëvonshëm.

  Po, gjinjtë gratë e lindi jo vetëm ul nga volumit bazë, por sags. Një gjendje në të cilën ka mosveprimi i gjëndrrat e qumështit, i quajtur gjithashtu mastoptozom. Në lindjen e fëmijës dhe mosha, gjendja e gjirit femra është e ndikuar nga shumë faktorë të tjerë. Shënim disa shkaqeve më të zakonshme të ptosis gjirit.

  Ndër arsyet:

 • ndikojnë në hormonet e indeve në formë të gjëndrrave;
 • efektet në gjoksin e gravitetit;
 • luhatjet e mundshme në peshë trupore të grave;
 • humbja e elasticitetit të lëkurës dhe kancerit të indeve.

 • Metodat e korrigjimit


  Në varësi të kompleksitetit dhe shkakton deformim i gjirit merr metodën e dëshiruar korrigjim.


  Shpesh, për të bërë shtrëngimin e gjirit, mjekët kryejnë ngulitur ose silikoni implantet, duke e konsideruar atë rrugën e vetme më efektive për të rivendosur formën e humbur.

  Kjo procedurë kirurgjike është quajtur Mastopeksy. Mastopeksy bërë për të ndryshuar formën e gjinjve, në mënyrë që të heqë gjoks. Për shembull, gjatë një vysikayutsya specifik operativ zakonisht vetëm të lëkurës të panevojshme. Gjatë gjirit kirurgji dhe areola (lëkurë pigmentuar përreth dalë) përmblodhi. Gjithashtu gjatë operacionit mund të zvogëlojë madhësinë e shumicën e fushave.

  Mosveprimi i gjirit ndodh në peshën e gjirit, dhe humbje e elasticitetit lëkurës.

  Operacionet me gji shtrëngimi si një marrëveshje për të zvogëluar atë. I vetmi ndryshim është se kur ashensor gji heq lëkurës dhe disa yndyrë - kështu që shkon prerë të shkurtër, dhe në ulje të gjirit ind i gjëndrave është hequr.

  Kur shtrëngimi thithi i gjirit duhet të lëvizë lart. Prandaj, operacioni është planifikuar me kujdes. Kryer gjoks paraprak matjes, faqosje saj.

  Brenda një muaji pas grua kirurgji duhet të veshin një sytjena të veçantë për gjoksin e sigurt për të ruajtur.

  Pas operacionit për gjoksin shtrëngimit efektet e mundshme anësore. Në mesin e tyre:

 • ul apo rrit ndjeshmërinë e dalë;
 • reduktuar madhësinë soskovo-areolyarnoho kompleks;
 • ënjtje të indeve dhe lidhur me këtë, zemrat asimetrike.

 • siklet apo dhimbje gjatë lëvizjes;
 • reduktuar ndjeshmërinë e disa të lëkurës;
 • Ashensor gjirit mund të kryhet në mënyra të ndryshme (rreth areola, me prerje horizontale dhe vertikale). Metoda e zbatimi të gjirit plastike ashensor kirurg zgjedh dhe është e rëndësishme që ajo ishte një specialist, i cili do të keni besim. Prandaj, duke vendosur për të përmirësuar pamjen e gjinjve të tyre, dhe kështu pamjen e saj në përgjithësi, të kujdeset për zgjedhjen e një specialisti.

  Qendra Kombëtare për Riprodhimi Njeriut dhe Planifikimit Familjar. Telefon në Moskë (495) 942-51-54

  Diskutoj
  Numri i bashkësive:

 • Cosmetology: Të Ndryshme
 • Implants gjirit