Trinity - tri dëshirat grua


 • SR / SRA për të eliminuar defektet
 • ST për heqjen lëkurën
 • IRTM Matrix për korrigjimin e rrudhave

 • Të rinj, lëkurë të bukur, të ndriçuara nga brenda - kjo është në rregull. Por jeta vazhdon dhe gjërat ndryshojnë lëkura jonë është, për fat të keq, jo për të mirë. Gravitetit Tokës, plakjes natyrore, mjedisi i varfër, rrezet e diellit agresive, stresi dhe shumë faktorë të tjerë që ndikojnë në lëkurë, duke çuar në humbjen e ton, sagging, rrudhat, venat merimangë dhe pika të moshës.

  Koha për të ndaluar nuk është e mundur, por ju mund update lëkurën.

  Program TRINITY ofron rinovimin e plotë të lëkurës. Eliminimi i defekteve, përmirësimin cilësi të lëkurës, heqjen, korrigjim të rrudhave, e bën lëkurën të butë, ofron një ripërtëritje të plotë të qelizave të lëkurës.  Teknologji të reja për përtëritje të lëkurës duke përdorur platformë multi teknologji Emax ELOS (një kombinim i lazer apo bashkëpunim të lehta të energjisë me energji bipolar të radiofrekuencave).

  Në varësi të rezultatit të dëshiruar duke përdorur applicators e ndryshme.


  SR / SRA për të eliminuar defektet

  Gjatë procedurës prekur të dy enëve të gjakut dhe shtresat pigmented lëkurës (ekspozim thellësi në 3 mm.). Anijet apo spote duke u shënjestër, thithin nxehtësi, duke rritur temperaturën e synuar indeve.

  Pastaj rrjedha e energjisë RF Ndizet rajonin dhe ngre temperaturën në nivelin e kërkuar për trajtim efektiv dhe përgjithësisht përmirëson cilësi të lëkurës.
  Pas procedurës, zbehtë neto të enëve të gjakut, spote errët errësojë dhe zhvishem për 14 ditë.

  Rezultati: Trajtimi i telangiektazisë, heqjen pigmentim, venat merimangë, përmirësimin ngjyra e lëkurës.


  ST për heqjen lëkurën

  Si sasia e kolagjenit dhe elastin, lëkura humb volumin dhe bëhet i butë dhe i tendosur. Procedurat duke ST aplikues stimulon procesin sintezë kolagjenit, kështu kondensuar fibrave kolagjenit ekzistuese, duke siguruar efekt të shpejtë heqjen.

  Procedura është kryer duke përdorur rrezatimin infra të kuqe (valë të sigurtë gjatësi vale 700-2000NM) dhe bipolar energji të radiofrekuencave (RF), e cila siguron ngrohje dermis në një thellësi prej 4-5 mm.  Rezultati: Fillimisht u larguan shpejt fibrave kolagjenit ekzistuese, atëherë lëkurën e ballin, faqet dhe qafën shtrënguar, si fillon prodhimin e kolagjenit.


  IRTM Matrix për korrigjimin e rrudhave

  Aplikues është përdorur në nivel lokal për korrigjimin e rrudhave. Skin plakjes është e karakterizuar nga një rënie në fibrave elastike dhe kolagjenit të dermis, duke rezultuar në lëkurë humbet formën e saj, pamjen manifestuar e rrudhave dhe sagging lëkurës. Energjia lazer emetohet në formën e mikro-rrezeve dhe gjeneron matricë nxehtësisë.

  Rezultati: ngrohjes hyjnë indet kolagjenit, stimulon kolagjenit reduktim i çastit reagim, e ndjekur nga një procesi të gjatë remodulirovaniya kolagjenit, një proces të lehtësohet ind i paprekur.

  Mjekimi me MATRIX aplikues IRTM çon në më pak rrudha në fytyrë dhe qafë (përmirësimin e pamjes).

  Për më shumë informacion dhe këshilla në dispozicion nga hardware specialist qendra cosmetology e Izraelit "Bath-Sheba".

  Diskutoni komuniteteve:

 • Cosmetology: Të Ndryshme
 • Rrudhat
 • Chloasma (hyperpigmentation, spote moshës)