Elos-përtëritje


 • Çfarë ELOS-përtëritje
 • Holding procedurave

 • Çfarë ELOS-përtëritje

  Get shpëtoj e spote moshës, venat merimangë dhe skuqje, puçrra fytyre dhe, natyrisht, rrudhat do të ELOS-përtëritje.

  ELOS-përtëritje - Deri tani teknikë më të butë përtëritje që lejon për një proces jo vetëm dritë, por edhe lëkurën shumë tanned. Procedura është pa dhimbje, nuk shkakton siklet dhe kërkon një periudhë të gjatë rehabilitimi. Edhe pas një seancë shihen ndryshime pozitive, dhe procedurat e rregullta të sigurojë cilësi të lartë dhe rezultatet afat-gjatë.

  Pas kursit ELOS-përtëritje (3-5 seanca) pacientë të bëhet rrezatues, i pastër dhe elastike të lëkurës.

  Lëkurës dhe indet janë elastike, dinjitoz, moisturized. Normalizuar metabolizmin. Ajo eliminon shkakun e rrudhave. Pas procedurës Elos Përtëritje rrit elasticitetit të lëkurës, cilësi dhe ngjyra të theksuara, zvogëlon thellësinë e rrudhave, ngushtim poret, personi bëhet homogjen, ngjyrë të shëndetshme. Pacientët që kanë pësuar Elos përtëritje, shikoni 10-15 vjet më të rinj.

  Emri teknologjisë Elos do të thotë elektro-optik kombinim (kombinim i IPL / diodë lazer / infra të kuqe dhe të energjisë RF). Active ftohje sipërfaqen trajtohet ndihmon për të shmangur mbinxehje shtresa e lartë e lëkurës, efektet anësore në këtë mënyrë janë të minimizohet.


  Makinë SR Elight ™ / SRA është projektuar për të stimuluar formimin e mishit të tij dhe të kolagjenit dhe elastin në ind lidhës, dhe trajtimin e lezioneve pigment dhe enëve të gjakut. Për shkak të ELOS unike e teknologjisë të gjithë energji lirohet plotësisht në shtresën papilare, duke anashkaluar në sipërfaqe. Procedura është absolutisht pa dhimbje, nuk kërkon anestezi, nuk shkakton skuqje dhe djegie. Procedura, natyrisht, nuk ka efekt të heqë kirurgjikale fytyrë, por ajo do të shtyjë kohën e gjatë të trajtimit të kirurgut.

  Skin përtëritje kryhet në disa mënyra:

 • Arritja e tensionit dhe konfirmohen, heqjen;
 • Getting shpëtoj i defekteve të dukshme vaskulare dhe skuqje të lëkurës;
 • Hiq pigmentim të çdo lloji;
 • Rezultati përfundimtar: rrezatues, lëkurë të pastër dhe elastike.  Hardware sistem defekt korrigjim lightens lëkurës, zbut parregullsi, pigmentim, normalizojë kuq pak kafe dhe fusha të zbardhur, zbut rrudhat dhe parregullsitë textural, zvogëlojnë poret dhe i japin lëkurës një qëndrueshmëri të madhe dhe elasticitet. Kthimi Aparatet lëkurës reflektimi i saj, si në vitet e tij të rinj. Shpesh, pacientët trajtohen tha: "Pas trajtimit lëkura është bërë shumë më të lehta, si në qoftë se duke qëndruar në qendër të vëmendjes."


  Holding procedurave

  Procedura transportohen qetë dhe nuk kërkon anestezi, nuk shkakton skuqje dhe djegie (pacientët mund menjëherë të kthehet në rutinën e tyre të përditshme).

  Në lëkurën të pastër aplikuar projektuar posaçërisht xhel me vaj aloe vera. Ajo siguron hidratues të thellë dhe zbutjen tonin e saj. Nga lëkura me kusht rritet butë temperaturës aplikues ndodh flash (në këtë pikë ju mund të ndjeni në dorë si shpim të lehtë).
  Kështu, inç nga inç trajtuar tërë sipërfaqen e lëkurës. Aparat SR Elight ™ / SRA ju lejon të kontrollit parametrat kryesore të dritës, temperaturës, përcaktimin e efektivitetit të ndikimit. Parametrat Pulse janë zgjedhur individualisht për çdo pacient në varësi të gjendjen e lëkurës dhe probleme estetike të zgjidhura.

  Për shkak të qasjes individuale teknologji ELOS mund të zgjidhin disa probleme.

  Procedura e fytyrës përtëritje zgjat mesatarisht rreth 45 minuta. Ajo duhet të jetë 3-5 trajtime herë në çdo 3-4 javë. Intervali midis trajtimeve në 3 javë është shumë e rëndësishme për procesin e inflamacion të lëkurës përfunduar dhe solli rezultatet e dëshiruara, një grumbull i ri e kolagjenit tuaj dhe elastin. Pas 2-3 trajtime vetë e kolagjenit dhe elastin tip 1 është e mjaftueshme për atë për të gjetur një fytyrë të re.

  Rezultatet e trajtimit të mijëra pacientëve jo vetëm në Rusi, por edhe në mbarë botën flasin për veten e tyre:

 • Rrudhat - Përmirësimi me një mesatare prej 65%.
 • Eritemë dhe telangiektazisë - Një përmirësim i 50-75%.
 • dyshromiya ose hyperpigmentation - Një përmirësim i 50-75%.
 • Plakjen e lëkurës fytyrës - Një përmirësim i 50-75%.
 • Plakjen e lëkurës, qafë, gjoks dhe trup - Një përmirësim i 50-75%.
 • Reduktimi i madhësisë pore - Përmirësimi i 50-60%.
 • Parregullsi shtrirjes textural - Përmirësimi i 50-60%.
 • Trajtimi bllokim e venave dhe njollë në qepallë më të ulët - Përmirësimi i 40-50%.
 • Trajtimi i dhëmbëza puçrra fytyre dhe post-inflamatore defekte - Përmirësimi i 40-50%.
 • Trajtim Prompt e scars post-kirurgjikale apo post-traumatike - Përmirësimi i 40-50%.

 • Diskutoni komuniteteve:

 • Cosmetology: Të Ndryshme
 • Rrudhat
 • Plagët, plagët