15 mënyra për të mashtrojnë moshën e vjetër pa kirurgji plastike


 • E drejta për të fjetur dhe të zgjohem
 • Kujdesi për fytyrën
 • Pikturuar me mençuri
 • Ndiqni flokeve

 • E drejta për të fjetur dhe të zgjohem

  Jastëk. Për ata që duan të fle në barkun tuaj, duhet të heqin dorë nga ky zakon i keq për pamjen. Fakti është se në qoftë se ju jeni duke fjetur, fshehur fytyrën në jastëk, ju nuk mund të ndihmojë të shkurtuar furnizimit me gjak në këtë fushë. Nëse duke bërë këtë rregullisht, rreziku për të bërë rrudhave dhe folds paraprakisht. Përveç kësaj, pëlhurë fërkim plagosë në lëkurë, kështu që zgjidhni një raste të butë jastëk - saten ose mëndafshi.

  Krem. Ka pak sekret bukuria është në gjendje për rinovimin ju brenda natës.

  Para se të krevat, aplikoni në fytyrë krem ​​nate, pastrimin, dhe të vënë një shtresë e hollë në krye të çdo maskë krem ​​- një që ngrin film i hollë dhe pastaj hiqen në mëngjes. Pastrimi do të jetë më efikas dhe do të forcojë posvizhiye lëkurës.

  Një tjetër tip për pronarët e shënim të lëkurës të thatë: para se të aplikoni ndonjë produkt - nëse kjo është krem ​​anti-rrudhë ose anti-celulitit xhel - rrëshqitje mbi lëkurë me duar të lagura, pastaj i tij mjet mazhtes mrekulli. Ky krem ​​pranim më të shpejtë dhe më të mirë të zhytur në shtresat e thella të lëkurës.

  Lagështi. Nëse jeni të dua e krem, ata mund të zëvendësojë mjeteve të tjera nekosmetychni.


  Për shembull ... një peshqir thjeshtë. Fort njomet atë dhe vendin e saj në natën e baterisë dhe për të marrë një humidifier shtëpi do të ndihmojë lëkurën tuaj të shërohen më mirë gjatë gjumit. Nëse bateria nuk është duke punuar (jashtë sezonit), humidifier elektrike mund të blihen në çdo dyqan hardware.

  Dush. Përdorni sfungjer të veçantë, loofah çdo mëngjes. Lëvizjet e thjeshta të ndihmuar stimulimin e fluksit të gjakut në të gjithë trupin dhe për të hequr shtresa e lartë e qelizave të lëkurës vdekur. Një tjetër tip - mos përzihen në mëngjes dhe nuk ka ujë të nxehtë për spërkatje në dush shumë të gjatë. Pas këtyre trajtimeve të ujit ju do të ndiheni të përgjumur gjatë gjithë ditës, dhe lëkura do të thahet shpejt se zakonisht.


  Për efekt të mirë, të shkurtojë qëndrimin e tyre në dush për 7 minuta dhe le të vodichku poprohladnee.


  Kujdesi për fytyrën

  Ënjtje nën sytë mund të hiqet duke përdorur dy lugë metalike. Vënë ato në frigorifer për 10 minuta dhe pastaj të bashkëngjitni ënjtje dhe dolichit 60.

  Rrudhat mbi ballin ka nga ata që shpesh frowns. Nëse vëreni një zakon, të përpiqet të refuzojë atë dhe për të shprehur pakënaqësinë e tyre ndryshe. Nëse plotësisht të relaksoheni muskujt e fytyrës dështon, pak promassiruyte ato brenda disa minutave.

  Lips. Për këtë pjesë të fytyrës tuaj gjithmonë shikuar të rinj dhe atraktiv, ajo duhet të jetë me bollëk njomet.

  Çfarë? Sigurisht, chapstick. Zgjidhni një që përmban vaj ose dylli, por nuk ka shije artificiale! Të kuq buzësh me një shije frute erë ju do të duan të bëj - dhe këtë vetëm buzët e thata dhe moshë më të shpejtë.


  Pikturuar me mençuri

  Për të filluar me. Në 5-10 minuta para nafarbuvatysya, të jetë i sigurt për të përdorur një krem ​​hidratues. Kjo minimizon ndikimin negativ të grim dhe i japin lëkurës një vështrim të shëndetshme.

  Pikëpamja e saktë. Kur aplikoni grim duhet të mbani mend se ju farbuyetesya shtëpi në dritën e zbehtë artificiale, por do të shikojmë në ju në rrugë - në mes të ditës.

  Pra kur farbuyetesya, ulen para një dritare në një dhomë të ndriçuara mirë dhe të përdorin pasqyrë më. Përndryshe, rreziku i shumë të ndritshme make-up ose, anasjelltas, shumë të zbehtë.

  Paint sytë. Nëse ju nuk bëni si grim të ndritshme me ngjyrë, të marrë një hije jar perla e ngjyra e lëkurës. Ata duhet të vendosë në mes të qepallë e sipërme rëna drejtë jashtë, dhe sytë tuaj do të duken më të gjerë dhe qerpikët - të ndritshme.

  ndreq vetullat. Me moshën, qepallë e sipërme mund të jetë pak obvysnuty, dhe kjo i jep fytyrën tuaj një pamje të lodhur dhe të fryrë. Për të fshehur këtë problem, ju duhet të duhet të rregulluar formën e vetullave të tyre pak "poddernuv" ato.

  Vetëm mos teproj me piskatore - vetullat shumë të hollë do të ju jap vetëm pesë vjet.


  Ndiqni flokeve

  Për të shkëlqejë e flokëve pas larjes për një rënie e horizontit të dytë kokën nën ujë të ftohtë. Nga kjo "surprizë" peshore tuaj flokët mbyllur, sipërfaqja e flokëve do të jetë e qetë dhe të shkëlqejë drita.

  Mbani ngjyra e flokëve lejon struktura e tyre i pranishëm në pigmentit melanin. Për të ruajtur numrin e saj në nivelin e duhur, ushqimi juaj duhet të jetë një bakrit. Ajo është gjetur në oysters, gaforret, arra dhe fara luledielli. Nëse jeni ende të mbërthyer me gri, fsheh ajo do të përshkruaj vetëm.

  Për të bërë flokët tuaj të duken më të natyrshme, nuk do të përpiqet për të pikturuar ato në ish-ngjyra juaj natyrale - zgjidhni një hije të lehta në ton.

  Natën gjithmonë të shpërndarë flokët dhe asnjëherë të bashkohen me ta në një bisht ose simite. Si në qoftë se në ëndërr ju vorochatysya në një shtrat, të jetë i sigurt për të dëmtuar flokët dhe të lënë atë në shtratin e një pjesë të mirë të saj.