13 gabimet Pjesa parfum për meshkuj 2


 • Menu parfume
 • Opera sapuni
 • Në çdo rast një erë të veçantë
 • Në vend!
 • A nuk e teproj!
 • Shkak kohor orë argëtim
 • Mbi të gjitha

 • Menu parfume

  Burim i papritur dhe frustrimit mund të bëhet përzgjedhje shumë të madhe të produkteve e një markë, deodorant, ujë tualet,
  Cologne, solucion pas rrojes ... Çfarë duhet të zgjedh? Nuk është e nevojshme
  gëzojnë të gjitha që ju ofrojnë prodhuesit annoying (e plotë
  Gamma mund të përfshijnë edhe sapun, dush xhel, shampo dhe
  ... edhe qirinj për dhomë salcë të!).

  Zgjidh kursin
  ju, por mbani në mend se në përmbajtjen e ujit tualet së aromatike
  komponentet është 8-20%, kështu që ajo erë e fortë se

  Cologne, ku ka vetëm 2-8%. Por kolonja në formë te pa hapur
  mbahen të paktën pesë vjet, ndërsa uji banjo jo më shumë se katër
  të qëndrojë. Dhe në të qartë, ata mbahen të njëjtat të: dy vjet pa
  më shumë.

  Sa për solucion pas rrojes dhe deodorant, pastaj
  para se të bleni ato, me kujdes kontrolloni se ata nuk shkaktojnë
  reaksion alergjik, nuk e ngarkuar ose lëkurë.


  Opera sapuni

  A e dini se kohët e lumtura e Louis XIV nuk u larë
  i pranuar? Nivelet më të larta të shoqërisë kanë bërë këtë disa herë në vit, dhe pastaj
  fshehurazi; dhe më të ulët - dhe edhe më pak. Prandaj, colognes, aromatike
  pluhur dhe kripërat nuhatje nuk ishin një luks, por një domosdoshmëri mizor.  Befasi, parfume shitur në litra - atëherë
  i bukur dhe i bukur sinqerisht erë e keqe. Megjithatë, asnjë insekt
  aromë nuk është ruajtur, kështu që ishin në shkopinj të veçanta,
  inlaid me gurë të çmuar: ata do të mund gjatë laik
  Biseda gracefully dhe natyrisht e para kafshuar nga pleshtat mbrapa ...

  Frikë nga? Lo. Në këtë moshë të qytetërimit, të kanalizimeve dhe furnizimit me ujë
  shoku përreth shëndetshme erë djerse mashkull vetëm
  pahijshme. Dhe kjo është absolutisht qesharake që të përpiqen për të "përsosin" e tij të dyfishtë
  pjesë "Triple": trajnuar erë femër shumë shpejt ekspozojë
  Ju neglizhuar dush. Hundë Cute në neveri zmorschytsya.

  Kjo është
  për një kohë të gjatë, atëherë shkoni të provojë se ju nuk jeni një deve, që nuk është hryaznulya!

  Ky rregull i thjeshtë: Aplikoni deodorant, Cologne dhe zachuyu
  parfume duhet vetëm lëkurën Num-Thuja. Me fjalë të tjera:
  vytersya larë - hiç, hiç (në këtë dhe vetëm kjo
  Sekuenca).

  Në çdo rast një erë të veçantë

  Mjeku, berber, rrobaqepës, balerin, kombinuar bukur,
  profesion fisnik? Por, çfarë nëse ju zgjodhi një prej tyre, ju
  në detyrë duhet të përputhen me partnerin e klientit-pacient
  më afër se një metër, dhe ndonjëherë prek ato. Kjo do të thotë se
  Zgjedhja e aromë ju duhet të trajtojnë me delikatesë të madhe.  Për fat të keq, të gjitha të mprehta, pikante, të rënda, scents të ngopura erotike
  për ju - tabu. Ju mund të përballojë vetëm një agrume të lehta
  kolonja në sasi minimale. Kërkesat më të rrepta
  kërkesat për gatuan dhe kamerierë, erë të pronës "mbërthyer" në ushqim si punëtorë të pan dhe
  tabaka të përdorni kozmetike në përgjithësi nuk është i rekomanduar.

  Por kjo është në punë! Në kohën e tij të lirë ju keni të drejtë ligjore për të argëtohem në mënyrë të plotë.

  Në vend!

  Pyetja është për çka. E pra, locion pas rrojës është e qartë: se
  lakuriq, pastaj të ujitur. Me probleme deodorant edhe të lindin.

  Por
  ajo që për Këln dhe tualet ujit, disa prej të cilave?

  As
  asnjë rast për veshje: ajo mund të qëndrojë spote jondjellës.
  Aromë duhet të aplikohen direkt për muskuloz e tij të bukur
  trup në mënyrë që ajo të mund zridnytysya erë natyrale e lëkurës tuaj. Online
  asgjë në të vërtetë turp për të marrë hua një gratë të dobishme
  mashtrim: erë është mbajtur më mirë ku pulsing gjak, kështu që ajo
  duhet të aplikohet në qafë, dore, bends bërryl dhe ...

  Dhe
  që nuk është e mendoi. Ka vetëm nuk mund të jetë në çdo rast: Parfum
  produktet që përmbajnë alkool dhe në kontakt me të mukozës shkaqe
  djegia dhe parehati të ndryshme të tjera.

  Por, për më solemn
  Drives Th mund pobryzha në gjunjë në qoftë se dikush dëshiron
  e bëj këmbët tuaja, që ju të merrni një kënaqësi shtesë.

  A nuk e teproj!

  Sigurisht, era e pronës të zhduket me kalimin e kohës. Por atë
  mos me makinë në izbryzhivat mëngjes mbi pivflakona ", që ishte e mjaftueshme për këtë ditë." Përkundrazi, mbrëmje aromë ende
  nuk e bëjnë atë, por Gjendja e kolegët tuaj do të jetë tërësisht
  prishur që nga fillimi i ditës. Push imagjinatën tuaj dhe
  Paramendoni se parfum tuaj - një cigare të ndezur, ata që janë
  me ju në të njëjtën dhomë, do s'do, janë "pasiv
  duhanpirësit ".

  Për grimcat parfum shpërndarë në një moment
  ajër disa metra rreth (në fakt, kjo është ajo që ne e
  vlerësojmë!).
  Kështu që të tjerët vetëm duhet të ndjehen të parfum tuaj. Më mirë
  në qoftë se ajo nuk është e bezdisshme.

  Nëse keni mbrëmje
  Takimi i rëndësishëm dhe keni frikë se shije kishte tashmë kohë për
  zhduket, atëherë thjesht kap një shishe prej tij dhe kur
  është e nevojshme, Merrni një freskuese do t'i zhytë në tualet. Nga rruga, pothuajse çdo
  kolonja mund të blej një paketë të vogël "provë" (10-30 ml),
  që të përkryer i përshtatet në xhepin tuaj.

  Shkak kohor kohë fun

  Para se të zgjedhin Cologne bëni, mendoni se si ju do të

  e përdorin atë. A do të vijë në atë në punë ku ju
  ulen ballë për ballë me kokë? Në festimet e familjes, të tilla si
  Pancakes Teschin? Peshkimi në pecked më mirë? Ose kur të doni
  duke përdorur shije të përshtatshme të vrarë një stripper në një klub nate?

  Unë do të sipërmarrje që në të vërtetë ju ëndërr e universal
  erë si një magnet, tërhoqi të gjithë popullsinë e grave
  brenda një rreze prej një kilometri dhe gjithashtu ka kontribuar në promovimin
  gradat. Për fat të keq, kështu që nuk ka gjasa të ketë sukses. Innocently
  supozojmë se e njëjta erë të nxitur suksesin
  çdo situatë. Është si me rroba, pajtohen se kravatë,

  ku do të shkoni në teatër, duken krejtësisht në vendin e vet në
  palestër dhe veçanërisht në shtrat!

  Program minimal duhet
  përfshijnë dy flavors: njëri rëndë - për të punuar, një tjetër, më shumë
  sexy - për jetën private. Përndryshe, diçka do të duhet të sakrifikojë, dhe
  sepse nuk duan të!

  Mbi të gjitha

  Në fund të fundit, nuk ka rregulla pa përjashtime. Nëse ju ndjeni një thirrje, ju
  mund të provojë ekstravagancën ekstreme dhe parfum
  lehtë shkelin të gjithë kanunet, për shembull, të vijnë në dyqan me një zihet fryma
  hundë, të blerë një pasuri më të mirë se Këln të parë,
  blahouhayuschyy pule i tymosur, derdh përmbajtjen veten në këpucë dhe

  bollëk pronë e tyre në korridor - në rregull, që nuk ndodh.

  Por nuk është një gjë e vetme që nuk është e rekomanduar
  kurrë, jo në të gjitha, në asnjë rrethanë, për asnjë para.
  Too pasojat e rënda mund të jenë (deri në trupor
  dëm).

  Lexoni fillim