13 gabimet Pjesa parfum për meshkuj 1


 • A nuk e shqetësojnë!
 • Parfume puzomeryanie
 • Made në Odessa, Malaya arnautskaya rrugë
 • Ne jemi miq me të, kudo që ai është - dhe atje unë
 • I vështirë, por i besueshëm
 • "Çfarë është unisex?! Çfarë bëni ju aludojnë?! »

 • A nuk e shqetësojnë!

  Ju tashmë e dini se pijet e përziera
  nuk rekomandohet? Excellent. Tani ajo duhet të eksploruar
  Në mënyrë tipike, vetëm për parfume. Nëse ju lara sqetullat
  deodorant parfum i detit, patted veten në faqet e pishave
  locion dhe Cologne përfunduar higjienike "shipr", atëherë
  asgjë e mirë do të vijë prej tij, aromat shoqërohem dhe të bëhet një
  bela i paqartë.

  Ky problem është zgjidhur në dy mënyra:

  Së pari, ju mund të përdorni deodorant unscented (100%
  aromë të lirë), duke shtuar disa produkt aromatike - por
  vetëm një. Mundësia e dytë - për të bombarduar vetëm disa
  produkteve parfume markë e tyre të preferuar.

  Parfume puzomeryanie

  Detyrat për novoruskoho klasën e tretë të shkollës "Vovan blerë Cologne për
  uyev njëqind. Pyetja është, sa kolonja blej Kolyan? ... "

  Parfum - një gjë e mahnitshme: ndryshe nga makina, shtëpi
  teknikat dhe sallonet masazh sundojë "më shumë - më mirë" nuk është
  punon. Fakti që shtrenjta, shije të veçantë - është diçka
  si një vepër arti; Rezultati i fluturimit të lirë të dashuroj


  parfumiere avant-gardës.

  Sepse ata erë, për të thënë butë,
  fillimisht shembull, pluhur të bllokuar në llambë të lehta,
  benzinë ​​ose të lëngshme për të pastruar shtypi. Dhe nëse jo -
  poshtër të freskëta rural. A doni që të rrethojnë mendim
  në qoftë se ju mori vetëm nga një hendek në anë të rrugës? ..

  Pra, kini kujdes nëse ai i përshtatet erë për pamjen tuaj dhe të jetesës, dhe të holla atëherë rozluchaytesya.

  Made në Odessa, Malaya arnautskaya rrugë

  Jo, për fat të keq, nuk do të shkruaj në paketim. Një keqardhje! Pastaj të shohim për
  të paktën e dinte se çfarë të shkojnë. Mbani në mend se i sigurt

  Prodhuesit parfum ndalojnë shitjen e produkteve të saj kudo
  ishte, përveç dyqane të markës dhe dyqane. Prandaj, shumë
  nga ajo që ju shihni në tregjet, kioska dhe subways në
  Për fat të keq - të rreme qartë.

  Ndonjëherë dalluar rreme
  i lehtë: ju duhet të konsiderojnë me kujdes pakon dhe nëse ajo është
  i lëngshëm apo emri ka të paktën një gabim drejtshkrimi, nga
  Blerjet duhet të braktiset. Nga rruga, ajo do të ishte mirë për të kryer rreth
  një çift i fjalorëve, ose të paktën të mësojnë nga spelling Kryesore
  Kushtet parfum (Eau de tualet, Ujë Kolonje, pasi rruhem
  locion, deodorant) dhe qytete (Paris, Milano, Nju Jork, Romë, Tokio).  Ju duhet të lajmërojnë dhe "fantastike ulët" çmim, sepse parfume - kjo është ende një artikull luksi.

  Mbani në mend se ka imitations cilësi shumë të lartë të famshëm
  flavors. Një erë mund të jetë shumë e shumë si origjinali. Por
  Ai do të veshin shpejtësinë e dritës. Ajo është gjithashtu e
  reaksion alergjik.

  Përfundimi është i thjeshtë: blej aromatike
  produkte në dyqane që frymëzojnë besimin. Më mirë që të ketë një shishe
  ujë i vërtetë tualet se një duzinë shishet e panjohur
  Origjina e lëngshme, e cila i ngjan një mjet për të penguar
  mushkonja.

  Ne jemi miq me të, kudo që ai është - dhe atje unë

  Mashkull miqësi - është e shenjtë, nuk ka dyshim.

  Por besnikëria ndaj parimeve të tij
  jo budalla përfshin kopjimi gjitha Buddies shprehitë tuaja.
  Nëse ju blini Cologne vetëm sepse njëjtë në të mirë tuaj
  tjetër, në muzg të vajzës tuaj të partisë dhe ju mund të përzierje up!

  Sinqerisht, tualetin diskutojë me shokët vështirë se kurrë të përshtatshme.
  E pra, jo biseda e këtij njeriu, dhe kjo është ajo. Nuk kuptojnë. Kush bëjë të njëjtën gjë
  konsultoni? Prindërit, natyrisht, gjithashtu nuk ndihmonte fare: ato
  Konservatorizmi i qenësishëm i njohur, kështu që ndoshta ata nuk e dinë
  flavors tani janë në modë. Por në qoftë se ju keni një motër, atë
  një sukses i madh, është e mundshme që ai është i vetëdijshëm për të gjitha tendencat parfum

  dhe gjithashtu i mirë imagjinoni karakterin tuaj dhe të jetesës.

  Megjithatë, shumë më të mirë për të marrë demin nga brirët, të shkojnë në
  dyqan parfum, zgjidhni asistent më të bukur dyqan i zgjuar
  sytë dhe me guxim t'ju kërkojë të konsultohet. Mbi të gjitha, mos hezitoni të
  provoni shije të ndryshme (jo menjëherë), pas dy ose tre
  vizitoni ndjenjën tuaj të erë intensifikon, dhe ju do të kuptoni më mirë
  një erë.

  I vështirë, por i besueshëm

  Edhe në një dyqan të mirë parfum ju në rrezik.

  Së pari, ju kurrë nuk duhet të takohet një parfum të ri, nuhatës "fyt" e tij: hundë avujt e alkoolit shibanut, dhe të ndjehen të atyre erë

  ju nuk mund. Ndonjëherë shitëse paskrupullt shoved nën hundën tuaj
  kapak blerës, por ajo është edhe e pakuptimtë. Pyetni për ju nga larg
  disa "blotterov" - këto janë strips veçanta letre për
  mostra. Nëse dyqan nuk do të kenë ato, atëherë ai nuk është se e mirë!
  Në një rast ekstrem, ju keni të drejtë për të përdorur si
  blotterov kartat e biznesit.

  Së dyti, nuk
  gjëra për të provoni: mos përpiqen për një vizitë
  perenyuhat të gjithë që qëndron në dritare. Pretty së shpejti hundë tuaj, nuk
  mësuar me ngarkesa të tilla, thjesht refuzojnë të perceptojnë odors.

  Së treti, para se të blej një Cologne preferuar, sigurisht

  Aplikoni atë në lëkurën e dore. Dhe nuk nxitojnë në përfundime: aromë
  kanë tendencë të ndryshojë me kalimin e kohës. Vetëm pak ju Orari
  të jetë në gjendje për të vlerësuar stabilitetin e tij dhe për të kuptuar nëse doni të joshë atë
  po. Nëse ju doni të? Atëherë blej! (Nëse dembelizmi përsëri të arrijnë në dyqan
  parfum i preferuar mund të urdhërojë online ose me telefon.)

  « Çfarë është unisex?! Çfarë bëni ju aludojnë?! »

  Paragjykimet shumë budalla është se flavors "unisex"
  projektuar për lesbiket dhe meshkujt homoseksualë. Deklarata të tilla
  vidrekomenduyut ju si të errët njeriu, injorante, nuk është e
  ditur në modës dhe kozmetikës. Gjithashtu, kapitulim

  paragjykimet, ju do të ruani veten shumë shije të mrekullueshme që mund të
  do të keni vend të jetë një person, colognes "unisex" është më i mirë
  të përshtatshme për përdorim në verë dhe në ambiente të mbyllura, të ndryshme
  butësi të veçantë dhe freski.

  Për informacionin tuaj,
  aromat Ndarja për burrat dhe gratë - jo më shumë se
  konventë: në kohët e lashta besonin çdo kalorës fisnik
  një çështje e nderit të erë të njëjtin parfum si zonjë e zemrës së tij. Vetëm në
  n?
  ? Shekulli Chale XIX, Napoleon Bonaparte urdhëruan burrat nënshtruar "erë sapun vetëm thjeshtë" kat të fortë që ndalon të gjithë atje
  tsvetoch, nuk ka sondazhe, shumë të dashur ish-sunduesit francezë.  Kështu Napoleoni, kaq të çuditshme të mjaftueshme, kishte koleksionin më të mirë në Evropë
  flavors. Dhe një pasion të veçantë për të ushqyer famshme "Cologne Ujit"
  dhe e cila mbante fjalën "Cologne". Perandori kaloi dy
  shishe në ditë, dhe ai jo vetëm kolonja zroshuvav vetë, por
  dhe ra atë në sheqerit në banjë me ujë, duke supozuar se lëngshme aromatik
  stimulon trurin.

  Lexo më shumë