10 mitet për kozmetikë ruse


 • Miti i Rusisë kozmetikës numër 1
 • Miti i kozmetikës rus numrit 2 të
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 3
 • Miti i Rusisë kozmetikës numër 4
 • Miti i Rusisë kozmetikës numër 5
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 6
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 7
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 8
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 9
 • Miti i Rusisë kozmetikës numrin 10


 • Sipas ekspertëve, një e treta e blerësit vendas rusë preferojnë të blejnë kozmetikës sepse çmimet janë dukshëm më të ulëta se për importet. Përveç kësaj, shumë nga krem ​​tona në pronat dhe hartimin e jashtme lehtë mund të konkurrojnë me reklamohen gjerësisht drogë të importuara.


  Miti i parë në lidhje me rus kozmetike numër 1

  Recetë vetëm kozmetika e brendshme në bazë të traditave tona.

  Për të harrojnë rrënjët e tyre - ajo bazë. Sot, njerëz shumë të popullarizuara, siç quhen, receta gjyshja. Por, pa marrë parasysh sa patriotik jemi, nuk do të shkojnë kundër fakteve: shkollë kozmetike rus fillimisht zhvilluara nën ndikimin e traditave franceze dhe gjermane.

  Çfarë të them për sot kur dhe shkëmbimin e informacionit shkencor është në nivelin më të lartë, dhe në raftet tona sasi e madhe e produkteve të bukurisë nga e gjithë bota!

  Industria kozmetike në çdo përdorime të vendit dhe përvojat dhe dizajn më të mirë të të gjitha kohërave, jo vetëm tuaj.


  Për shembull, Izraeli ka provuar bashkëpunimin e shkencëtarëve nga kompanitë ruse, si rezultat i kësaj, ne të gjithë u applicators e mikroenerheticheskie përmes Iontophoresis dhe shumë inovacione të tjera.


  Miti i kozmetikës rus numrit 2 të

  Kozmetike ruse përdorur vetëm materiale të brendshme të para.

  Për fat të keq, kjo është reale. Dhe më herët, dhe tani përdoren lëndët e para të importuara. Pjesa më e madhe gamë të gjerë të komponentëve të nevojshme për prodhimin e produkteve të ndryshme të bukurisë, prodhuesit tanë thjesht nuk prodhojnë. Kompania «Fratte HB" bashkëpunon me më shumë se 50 furnizuesve nga 10 vende.

  Kjo, rastësisht, është një praktikë e zakonshme ndërkombëtare. Dhe asgjë nuk është e gabuar atje. Në anën tjetër, shfrytëzuesit e integrimit të tillë është i dobishëm.


  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 3

  Lëkurës përshtatshme tona mjetet, duke përdorur ekstrakte bimore tona.

  Gjëja më e rëndësishme për të gjitha llojet e lëkurës - mirëdashësi mjedisore janë një përbërës krem. Pra nuk ka rëndësi se ku mbledhur një bar të veçantë - në Alpet, në Altai dhe Kaukazit. Gjëja kryesore (kjo është vërtetuar nga shkenca!) Për të zonës ishte i pastër. Një tjetër kriter po aq e rëndësishme për cilësinë e çdo kozmetikës është shkalla e pastrimit dhe bimore ekstrakte. Kozmetikë kompani "Fratte HB" me shenjë "BIO", thotë se bimët e përdorur në prodhimin e kozmetikës rritur në zona të pastra.


  Miti i Rusisë kozmetikës numër 4

  Kozmetike familje krejtësisht e natyrshme, ajo është dallimi kryesor.

  Çdo ilaç për fytyrën, trupin, flokët ka një strukturë komplekse. Në krem, në veçanti, janë të ujit dhe yndyrë faza, shtojcave të ndryshme, preservatives, aromat. Ujë, natyrisht, ne përdorim vetëm e natyrshme, por jo nga tap, dhe ishte trajtim i veçantë.

  Por yndyrë ... Fakti se yndyrna natyrore prishet dhe që do të thotë ajo përmban, jo prishur, nuk bëhet burim i mikroorganizmave të dëmshme pa ruajtës është e nevojshme. Jetën më të gjatë raft, më shumë keni nevojë për një "kimi". Tille

  Ulja përqindja e preservatives lejon vetëm zëvendësim për yndyrave sintetike natyrore, por ata nuk janë të natyrshme!

  Pra, nuk do të joshet me 100% kozmetikës natyrore nuk ekziston!


  Miti i Rusisë kozmetikës numër 5

  Krem yndyrë ynë, dhe për këtë arsye më të përshtatshme për klimën e.

  Duke përdorur yndyrna natyrore në kozmetikë ruse, veçanërisht në qoftë se ka një lidhje për të një i vjetër (ende njëjtë gjyshja) recetë përhapur gjerësisht. Ju mund të thonë se kjo është e gjitha tradita jonë rus. Një krem ​​me yndyrë në tuba - kartë industri bukuri Sovjetik.

  Por këto duhet krem ​​tona të lëkurës?

  Ajo përdoret për të se në klimën tonë të ashpër dhe lëkurë kryesisht të thatë të fytyrës ata përshtaten të përkryer!

  Por, si ne tani të gjithë e dimë tashmë, edhe lëkura më i thatë nuk ka nevojë për yndyrë, dhe moisturizer. Një krem ​​me yndyrë nuk janë të zhytur, poret të bllokoj dhe parandalojnë frymëmarrjen e lëkurës.


  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 6

  Ju duhet të përdorni provuar vetëm për vite e mjeteve të njohura.

  Pa marrë parasysh atë që ju përdorni krem ​​- tonë ose të importuara, në strukturën kurs dhe ton lëkurës ndryshim. Lëkura merr përdorur për të njëjtat lëndë, ndërsa ajo mund të mungesës çështje krejtësisht të ndryshme. Dhe teknologji është vazhdimisht në përmirësimin e industrive kozmetike, dhe çdo vit ka mjete më të mira për lëkurë.

  Jo zatsyklyuytesya një mjet i preferuar, eksperiment, ndryshimi krem ​​periodikisht.


  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 7

  Produktet tona kompani kozmetike në vite nuk ka ndryshuar.

  Nuk është kështu! Shumica e kompanive ruse, dhe numri i tyre është rritur ndjeshëm në vitet e fundit, jo vetëm përditësuar varg, por bazuar në zhvillimet e fundit të huaj dhe vendas duke përdorur komponente biologjikisht aktive, aroma, preservatives

  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 8

  Kozmetike tona në mënyrë rigoroze të përmbushur standardet shtetërore më tepër sesa perëndimore.

  Në rrënjët e deklaratave të rreme. Dhe kozmetike brendshme dhe perëndimore shiten në dyqane specialiteti, certifikuar dhe i plotëson standardet e cilësisë më të rrepta, të cilat nuk është në lidhje me produktet në tenda të ndryshme dhe kolapsit.

  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 9

  Natyrore erë krem ​​tonë - garanci tonë të kualitetit të lartë.

  Në fakt, pothuajse të gjitha kozmetike kanë një erë. Shumica odorants jo duke përdorur një jetë të mirë. Për të përmirësuar cilësinë e kozmetike të konsumit, kanë "shënoi" erën e lëndëve të para nga të cilat ajo është e bërë. Krem, locion, shampo ... duhet të shkaktojë ndjenja vetëm të këndshme.

  Në mënyrë ideale me një erë të pastër komponentëve të mira fillestare mezi të dukshme. Pastaj aromatizues përdoret vetëm për të bërë lloj e hijeshi.

  Nëse grim është shumë i ashpër ose erë neveritshëm, ajo është dëshmi sa e vërtetë që produktet të lirë bërë nga materiale të trajtuara në mënyrë joadekuate.

  Por ka një tjetër mundësi - aromatizers përputhet saktë. Kjo ndodh në çdo kozmetike.

  Miti i Rusisë kozmetikës numrin 10

  Krem tona lëkurës përdoret për familje, import refuzon.

  Thjesht psikologjikisht e mundshme dhe e vërtetë. Gruaja, duke bindur veten se ajo vetëm të përshtatet krem ​​tanë të vërtetë mund të ndjeheni pakëndshëm duke përdorur produktet e pazakontë.

  Por kjo është një ndjenjë krejtësisht subjektiv që nuk ka të bëjë me reagimin e lëkurës në një kozmetike të ri. Zgjedhja it varet nga nevojat e lëkurës, dhe efektin e përdorimit të duhur dhe të rregullt.


  Përfundimi është i thjeshtë: të jetë i dëmtuar dhe rusisht, dhe frëngjisht, gjermanisht dhe kozmetike. E gjitha varet nga prodhuesi dhe se si kjo i përshtatet kozmetike të lëkurës tuaj. Sot, me një zgjedhje të madhe të bukurisë, kur është e mundur që të konsultoheni me një specialist dhe vetëm të blerë atë që ju duhet në ballë merr vetëm një pyetje - cilësi, e jo kombësi