Përfitim elb qull dhe dëm


Gjithkush e di se qull elb gatuar me kokrra elbi. Por ndoshta jo të gjithë e di se kokrat e zhveshura elbi, megjithatë, si margaritar i përgatitur nga elbi. Ky miell i bluar trash është një burim i vlefshëm i ushqyesve unike që janë thelbësore për të rriturit dhe fëmijët për të ruajtur shëndetin. Pearl elb - një gol, lëmuar elb elb miell i bluar trash - fara janë të grimcuar. Që yachki prodhimi nuk bluaj grurin, ajo ruan një shumë më shumë ushqyesve, vitamina dhe fibra sesa elbi perla. Megjithatë, qull elb shumë tastier dhe ka një vlerë të lartë të energjisë. Në pronat e dobishme e qull elbi, nëse ajo mund të dëmtojë shëndetin, si edhe disa mënyra për të përgatitur atë, unë do të të them në artikullin e tij "qull elbit: dobi dhe dëm" në faqen tonë të internetit.

Çfarë është avantazh i qull elbi? Së pari, ajo është më e butë, e butë se elbi, sepse ajo është përdorur për fëmijën dhe dietë. Së dyti, miell i bluar trash elb është e lirë, ajo është një nga drithërat më të lira, por - një nga më të dobishme. Nëse rregullisht gatuaj këtë gjellë mund të ruani në mënyrë të konsiderueshme buxhetin e familjes dhe për të përmirësuar shëndetin e të gjithë familjen. Pjesë kalorike e qull rreth 300 kalori.
Kjo është shumë pak. Prandaj, gjellë është përdorur shpesh njerëz që duan të humbin peshë dhe për të ruajtur figurën e saj në gjendje të përsosur. Është e rëndësishme të dini se yachka, gatuar në ujë, të shëndetshme qumësht. Cilat janë përfitimet që mund të sjellë qull elb?


Kjo pjatë përmban shumë vitamina A, D, PP. Vitamina B të përfshira në produkt konsiderohet e rrallë. Përmbajtja e madhe kjo e bën shumë të dobishme për të mbështetur nervor, ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve kardiovaskulare për funksionimin e tyre normal. Përdorimi i rregullt ajo normalizes zorrët, privon trupin e toksinave, bakteriet e dëmshme. Ajo ka një efekt të mbrojtur në stomak, kështu që është e dobishme për të ngrënë për njerëzit me gastrit, ulçerë peptike sëmundje. Miell i bluar trash elb përmban mjaft aminoacidet, të tilla si "lysine", e cila ka veti antivirale, ndihmon prodhimin e kolagjenit, e cila zbut rrudhat dhe ngadalëson shfaqjen e tyre.

Përfitimet e produktit është se miell i bluar trash elb ndihmon të rivendosur shikimi dobësuar. Produkti përmban fosfor, kështu qull të dobishme për të ngrënë fëmijëve. Fosfori është e nevojshme për asimilimin e plotë të kalciumit për zhvillimin normal dhe funksionimin e trurit. Nëse ju shpesh përdorin qull elb, ju mund të përshtateni mëlçinë dhe qull ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit të keq në gjak, pastron enët e gjakut nga pllakë. Pjatë përmban shumë fibra të dobishme natyrale, duke rivendosjen e funksionit normal të stomakut, zorrët. Përmbajtja e lartë e proteinave ju ndihmon të shmangur ftohjet gjatë sezonit të ftohtë.

Qull elb normalizes sistemin endokrin, traktit urinar. Kjo do t'ju ndihmojë të përballen me stresin, depresion, humor të ulët, të përmirësuar gjëndër tiroide. Çfarë mund të shkaktojë dëme në qull elbi? Asnjë të keqe ky produkt ju nuk do të. Nëse vetëm ka contraindications individuale për përdorimin e tij (p.sh., sëmundje të rënda të stomakut, zorrët rëndim). Dhe sigurisht, nuk do të abuzojnë produktin, ashtu si çdo tjetër, atëherë nuk ka dëm për trupin tuaj ju zavdaste. Si të gatuaj një shijshme qull elb? Kjo gjellë nuk është e vështirë për të gatuar, kështu që gatuaj një shijshme, rrëmujë aromatik përballojë çdo zonjë.

Mundohuni të gatuaj atë për këto receta: Krupnik - qull me bajame Ju do të duhet 1/3 c. drithëra, 1 litër. qumësht, gjalpë, 3 copë. vezë të freskëta të para, sheqer, 05 h. l. kripë 150 g bajame copëtuar (ju mund të zëvendësojnë arra). Vlim qumësht, pour, nxitje lugë, drithëra, Cover, kuzhinier për ngrohje të ulët deri trashje. Atëherë vihet gjalpë, trazim, le të ftohtë. Pastaj vrasin 3 vezë, 100 g vënë. Sheqeri, arra terren dhe trazim. Furçë me vaj, sasi e vogël me breadcrumbs pjekje gjellë, e vënë qull e saj. Brush lartë me të bardhë veze të rrahur, sasi e vogël me sheqer.

Piqem në furrë deri zarum'yanytsya. Shërbyer me qumësht të zier ose krem. Qull me djathë (llogore) Ju do të duhet 2 tbsp. drithëra, 3 vjeç. ujë, 1 tbsp. qumësht, 1,5 cent. djathë, gjalpë, kripë për shije. Vendi elbin në ujë të ftohtë që është pak kripë. Boil, hiqni zjarr, kuzhinier rreth ngrohjes ulët, hiqni shkumë. Rrëmujë Povaryvshy në ujë për rreth 15 minuta, kullimin e ujit të tepërt, qull përkthehet në një tjetër pan, pour qumësht, kuzhinier deri tenderit, nxitje të vazhdueshme me një lugë. Kur do të pothuajse qull është e gatshme, e vënë atë djathë, llokoçis deri sa të qetë, të përpiqet të shijojnë, nëse është e nevojshme, shtoni më shumë kripë.

Cover, të përfundojë një peshqir, të lënë rrëmujë, le të nastoyitsya. Pastaj sezonin me gjalpë, është përhapur në pllaka. I përgatitur siç duhet dhe qull elb shijshme ju dhe fëmijëve tuaj të sjellë një shumë të përdorimit. Zgjedhja drithëra në dyqane, preferojnë një produkt me cilësi. Fara nuk duhet të jetë në prani të lagësht ose myk. Pastaj ju zavdaste shëndetin tuaj ndonjë dëm. Cheers! Svetlana,