Elb në këto trajtim popullore për Popullit


elb quhet inflamacion të follicles qerpik flokëve ose gjëndër dhjamor, të vendosura në rrënjët e rëna. Ugly, puçërr dhimbshme u shfaq në shekullin e drejtë të prishin humor dikush shumë për shkak të saj duke u përpjekur për të hequr qafe. Megjithatë, shumë të aplikojnë për këto mjetet juridike drastike që shpesh çojnë në komplikacione të rënda. Për shembull, elb shtrydh syrin nuk mund në asnjë rast! Pse ka një kath në sy, një popullor mjete popullore Trajtimi i inflamacionit, ne do të diskutojmë me ju sot në këtë faqe interneti. b Pse bën elb? Inflamacion fillon si rezultat i duke u goditur nga infeksionet dhjamor gjëndër të tilla si Staphylococcus aureus.

Kjo zakonisht ndodh për shkak të shpeshta duart shekullit të rajonit fërkime. Gjithashtu, mund të shkaktojnë inflamacion qindarkën nënlëkurës. Ajo zakonisht fillon të riprodhohet nën imunitet të reduktuar. Prandaj, për të përcaktuar shkakun e saktë të cilium elbit nevojë për të hetuar praninë e larvat Demodex (mite të lëkurës). Simptomet e inflamacion Kursi i sëmundjes - akut, fillon me një dhimbje të vogël në vendin e inflamacionit. Pastaj ka kruarje, ënjtje dhe skuqje shekull. Me zhvillimin e inflamacionit, nuk është një vend i vogël, lëvizjet e dhimbshme, si një puçërr në majë të verdhë.


Kjo rritje është kreu i elbit. Pas 3-4 ditësh ajo zakonisht ndodh seksion. Kjo del përmbajtjen purulent përmbajnë pjesë të indet nekrotike. Në këtë rast, lehtësimi vjen menjëherë: u ul dhimbje, është skuqje, ënjtje. Shërim të plotë ndodh rreth 6-7 ditë. Trajtimi i elbi Për kurë ndodhur sa më shpejt të jetë e mundur për të ulur dhimbjen dhe ënjtje dhe për të parandaluar ndërlikimet e inflamacionit dhe elb në sy duhet të trajtohen. Fakti që përveç manifestimit të jashtëm elbi, ajo mund gjithashtu të jetë i brendshëm (meybomit).


Ai shpesh i jep komplikime në formë Chalazion - i vogël (rreth 2 mm) të ndërtuar-up për moshat, ajo mund të hiqet me anë të trajtimit të zgjatur ose të metodave kirurgjikale. Që nga simptomat e para të varrosur çdo kapak sy 2 pika albutsida 4 deri 6 herë në ditë. Me ënjtje të fortë, skuqje, ju mund të vënë në disk qepallë wadded mbarsur me një krem ​​sy përmban antibiotikët (levomytsetynovuyu). Është aplikuar feta pjekur qepë, e bëjnë kremra me çaj të fortë. Dukuri e përsëritur e inflamacionit Rekomando gëlltitje e antibiotikëve, vitamina, dhe e përdorin Autohaemotherapy.

Njerëzit të trajtuar inflamacion Nxehtësia pan për të thatë një grusht kripë deti, derdhni mbi shami sipërfaqe të pastër, lidhë nyjë. Aplikoni atë nxehtësi të thatë në faqet e përflakur. Kjo procedurë lehtëson shpejtë "qelbëzim" e elbit. Por pas elbi rrugëdalje, ngrohjes e thatë nuk mund të përdoret. Procedurat termike përforcojë procesin e qarkullimit, ndërsa inflamacion mund të kapur një fushë të madhe të lëkurës. 1 Pritini fletë e poshtme të multi aloe, shpëlarje nën ujë dhe thatë drejtimin me një peshqir. Prerë atë me gërshërë në disa pjesë, bluaj në një gjendje të slurry.

Dele slurry rezulton në një të vogël kavanoza të pastër qelqi (200 mg), i hedh ujë të pastër të zier. Mbyllni kapakun fort, vendin në frigorifer brenda natës. Në tendosje në mëngjes, e shtrydhur të lëndëve të para. Dip një shtupë pambuku në ekstraktet, bashkëngjitni pritje të shekullit të përflakur për 15 minuta. Procedura kryhet të paktën 3 herë në ditë. Lahen tërësisht 5 gjethe gji, e presin, derdh 1/3 filxhan ujë të valë. Mbylle mbuluar, të mbuluar të lartë me një peshqir, të lënë për 30 minuta. Strain, pini kjo do të thotë 2 deri 3 herë në ditë para ushqimit. Kur elb formuar, ishte ënjtje karakteristikë, butësi, butësisht të aplikojnë një burbuqe pambuku lëng hudhër të freskët në zonën e përflakur.

Procedura përsëritet çdo ditë në mbrëmje, duke hapur identitetin e kozmetikë. Tërësisht shpëlarje një lë pak të jargavan, obsushit leckë e tyre. Përhapjen gjendjen e slurry 2-3 gjethe. Hidh slurry në një jargavan letër, bashkëngjitni për syrin. Mbi fashë sigurt me kompresë dhe shtrihem për 15 minuta. Procedura përsëritet disa herë gjatë gjithë ditës. Nëse një mjet i përdorur në fillim, elb nuk mund të shfaqet. Knock thërrime tortë me copa të vogla e të freskët, bukë të sapo pjekur. Pikoj mbi tortë 2-3 pika vaj vaj vegjetal bashkëngjitni për syrin e pacientit, të mbuluar të lartë me leckë.

Gënjeshtra 15-20 minuta. Për të përmirësuar imunitet çdo ditë të pini një zierje e hips u rrit, çaj të gjelbër të dobët me një fetë limoni. Përgatitni lëngje të freskëta, perime, fruta. Veçanërisht e dobishme për të pirë lëng karrote, rrush pa fara e zezë. Lëng boronicë të dobishme. Nëse mjetet juridike popullore për të hequr qafe elbi dështuar inflamacion vazhdon për një kohë të gjatë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Ju duhet të shkoni te mjeku, në qoftë se nuk kishte inflamacion shikimi më i keq apo nën të shekullit të lëkurës mund të hetuar nyjë të dendura. Në mënyrë efektive për të kuruar elb, dhe më e rëndësishmja, nuk e le të vijë përsëri, të përdorin mjete, të dy formale dhe mjekësisë tradicionale.

Ky trajtim i jep rezultate të mira, efektive, të arritshme dhe të sigurta. Cheers! Svetlana,