Elb në trajtim sy popullore mjetet juridike, receta


Çfarë lloj i sulmit - elb? Sëmundje të pakëndshme - një puçërr në sy, e cila i jep siklet (sidomos gratë) dhe parehati. Fëmijët gjithashtu vuajnë nga kjo sëmundje. Ashtu si çdo puçërr pops këtë sulm në sy në kohë të gabuar dhe me siguri prishin disponimin e pronarit të saj. Që ky problem të përbashkët, atëherë konsideroj se çfarë të bëni nëse ka pasur elb në sy, mjetet juridike trajtim popullore, receta shpëtuar nga puçërr dëmshme. Shkaqet e elbi mund të ndryshojnë. Por shpesh ajo është shkaktuar nga gëlltitje të infeksionit në gjëndra dhjamor të shekullit të syve, të vendosura në afërsi të rëna të lartë.

Gratë, në shumicën e rasteve kjo është për shkak të trupave të pista schitochtsi, si dhe përmes tub nënshkrimin kozmetike me yndyrë dhe qelizat e lëkurës vdekur. Rezultati është abscesi i kuq dhe shumë të dhimbshme rreth bazës së të rëna, në krye të të cilat, me kalimin e kohës, purulent formuar kokë të bardhë. Një person në çdo moshë ka rreth tridhjetë gjëndra dhjamor, kështu që ndërsa ju mund të merrni disa elb. Për shumë vite në mjekësi tradicionale mblodhi një numër të madh të recetave dhe komplotet kundër elbi. Por ne konsiderojmë vetëm ata që shkaktojnë më i besuar dhe konsiderohet të jetë më efektive.


Tradicionale trajtim receta e elb Metoda 1 th Për trajtimin e copë elbi vogël të fashë të lagur në vaj pluhur, kujdes trajtoj qepallë të fytit. Pastaj bëni një locion me një tjetër copë të pastër i fashë garzë ose, përsëri ngjyhet në vaj pluhur. Ky locion bashkëngjitni për syrin e pacientit natën, sigurimin e tij në nënshkrimin e letrës. Përdorimi nënkupton 2-3 ditë për të kuruar. Nëse ka një ndjesi djegie të vogël, mos u shqetësoni, kjo nuk është e tmerrshme, ashtu siç duhet të jetë. 2 Metoda Trajtim recetë e elbit në këto mjetet juridike popullore si vijon: të përgatisë gati pesë gjethe delli lë zakonshëm tërësisht t'i lash me ujë të ngrohtë, e thatë dhe të aplikojnë për syrin e prekur.

Vlim vezë hard-ziera, hiqni shell dhe të ngrohtë, por jo të nxehtë për të vënë në krye të gjethe delli. Mbani vezë të freskët. Kryer këtë procedurë disa herë. Rezultati do të shihet të nesërmen. Vezë atëherë nuk ka. Mënyra e tretë Në shenjë e parë elbi (kruarje, ose dhimbje kur ju prek të shekullit të keq), fillojnë të fshij mbi shtupë lënduar qepallë ose garzë mjekësore (mund të jenë të kontaminuara) ose tretësirë ​​alkool leshi i Calendula të alkoolit apo thjesht vodka apo Këln. Dhe ju do të harrojmë për këtë sëmundje të pakëndshme brenda pak orësh. Alkooli do të shkatërrojë infeksionin në gjëndër dhjamor, duke e ndalur inflamacion.

E pra duhet të qëndroj djegien! Mënyra e katërt. Tretësirë ​​e Calendula (kumak) Recetë për një ilaç popullore: 10-15 gram lule të thata derdh 1 filxhan ujë të valë. Insistojnë zamotavshy një peshqir të ngrohtë apo batanije për rreth gjysmë ore. Pastaj thahet.
Përfunduar tretësirë ​​bëjë kremra dhe fasha për syrin e prekur për të kuruar Numri metodë 6 lule tansy Për trajtimin e elbit është e rekomanduar për të marrë 5 -6 lule të thata e tansy në një kohë me ujë. Procedura përsëritet 4-5 herë në ditë për shërim. Mënyra e shtatë Është e nevojshme që të shkojë leshi plagë fort pambuku ose një pjesë të garzë, dhe pastaj të qartë karafil të hudhër dhe një thikë për të bërë një prerje të shkelni lëng hudhër.

Procesi (absorbuar) ky lëng pambuku lesh në fund të një ndeshje. Pastaj ju duhet me kujdes të kthehet vonojë qepallat dhe butësisht të trajtuar rrënjët e qerpikët. Përsëriteni këtë procedurë disa herë në ditë deri në shërim të plotë. Numri 8 Një mënyrë e mirë për të kuruar elb tri gjethe të mëdha gji të krijoj një gotë e madhe e ujë të valë, të mbuluar dhe disk, dhe kur ngrohjes subsides, merret me gojë. Ju mund të pini menjëherë, por ngadalë, gllënjkë, por ajo duhet të mbahet mend se supë nuk ka kohë të qetësoheni. Përsëriteni procedurën çdo orë, duke zëvendësuar gjethe të freskëta gji. Total për të pirë 6-7 gota në ditë. Elb Night duhet të pjekur dhe të thyer.

Metodat e lashtë tradicionale të parandalimit elb Merrni unazë floriri. Parakusht është të telefononi komplot ishin të gjatë. Roztashuytesya pasqyrë dhe ende të përpiqet për të kapur këtë rrjet rreze diellore. Qëllimi vend formuar me diell në zonën e prekur dhe ata duket të jenë të sillet këtë furçë. Elb nuk duket. Por, mos harroni këto këshilla dhe mjetet juridike popullore trajtimin e elbit në sy duhet të përdoret së bashku me të, dhe jo në vend të kujdesit të kualifikuar mjekësor. Denis Vorobyov,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!