Japanese menu dietë kripë për 13 ditë


Ushqimi, me titull "Japanese" nuk ka të bëjë me traditat e kuzhinës japoneze. Ky emër është për shkak të zhvilluesit - nutritionists japoneze. Kjo dietë takon kategorisë së dietat strikte dhe shumë efektive. Kohëzgjatja e saj - trembëdhjetë ditë, dhe gjatë asaj kohe ju mund të humbni peshë deri në tetë paund. Nëse jeni duke menduar rreth asaj se si të pajtohet me atë - është e nevojshme për të filluar të marrin në konsideratë pro dhe kundrat e këtë dietë. Kështu, Japanese menu dietë kripë për 13 ditë - temë e shqyrtimit të sotëm tonë.
Pro dietë Japanese kryesisht konsiston në faktin se ajo nuk do të jetë një goditje e rëndë për portofolin tuaj.

Produkte për afër saj për ne dhe mund të blihen në çdo dyqan ushqimesh dyqan. Ky faktor gjithashtu ju mbrojnë nga çrregullime të tretjes. Dietë nuk përfshin kufizim fluide dhe ajo lejon pishinë ose sauna. Por ky opsion është ushqim dhe një numër të meta. Para së gjithash, duhet të përmbahen rregullave strikte kërkon një të caktuar gatishmëri psikologjik dhe humor mendor. Ushqimi ndikon jo vetëm në shtyhet dyqane yndyrë si metabolizmit, rearranging atë. Kjo mund të shkaktojë dobësi dhe dhimbje koke. Programi përfshin marrjen e kafe të zezë.


Kjo duhet të merret parasysh dhe të zgjidhni një dietë të ndryshme për refuzimin e këtij produkti. Përgatitja për të dietë përfshin qëndrimin mendor të vetë-përmirësimit. Në prag të programeve të reja të të ushqyerit nuk duhet të ngarkesës deri në fund. Në vend të kësaj, do të përgatisë një darkë të lehta të oriz bruto dhe sallatë perimesh. Ajo do të jetë mirë në qoftë se ju tashmë refuzojnë kripë - por kjo nuk është parakusht. Dietë japonez parashikon respektimin rigoroz të recetave dhe paaftësia vulë. Ju nuk mund të zëvendësojë produktet e ofruara nuk ka analoge. Plotësisht të përjashtuar nga dietë e kripë dhe sheqer, alkool dhe ushqim, përveç opsionet e propozuara.

Në mënyrë për të mbajtur ekuilibrin e lëngjeve në trup - pi të paktën dy litra ujë në ditë. Kjo mund të jetë një ujë mineral (nuk terapeutik, dhe dhomë ngrënie), dhe të zier dhe filtruar apo shishe lehtë. Ju lutem mos harroni se dietë japonez nuk është treguar për sëmundje kronike sistemike si dhe shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji. Të jetë e mundur duke marrë një multivitamin së bashku me këtë të programit ushqimin - kjo do të sigurojë substancat e nevojshme në trup. Kjo vlen për të konsultoheni me një dietist në lidhje me nëse një ushqim për ju. Menu dietë për ditë Dita e parë.

Për mëngjes, pi një filxhan kafe brewed fllad. Mos përdorni homologëve të tretshme - ata janë të efektshme. Kafe Natyrore ka antioksidantë dhe i jep vitalitetin e trupit. Mos harroni, nuk ka sheqer! Drekë. Oreksi i zgjuar dhe i uritur tashmë duke e bërë vetë ndjerë. Në mënyrë që të plotësojë vlim i tij i ftohtë dy vezë dhe pres sallatë. Për të marrë atë një djathë pak ose lakër zier (ose Pekinin, apo lakër) dhe prerë atë, pasi e mbushur me susam ose vaj ulliri. Sallatë numër që ju mund të hani pakufizuar. Darka siguron një pjesë të peshkut - 200-250hr. Ajo mund të jetë zier, i gatuar në një kazan të dyfishtë apo të piqem.

Nëse ju dëshironi - një pjesë e peshkut mund të skuqura në një tigan, duke përdorur një minimum prej vaj ulliri. Dita e dytë. Mëngjesi me `hanë me krisur krunde ose bukë thekre. Gjithashtu në këtë vakt është një filxhan kafe. Dreka përbëhet nga peshku dhe sallatë. Darka - zier viçi (100g) dhe një gotë kefir. Dita e tretë. Mëngjesi është i njëjtë si në ditën e dytë. Drekë. Përgatitja e një kungull i njomë të mëdha, të prerë atë në feta dhe skuq në pak vaj ulliri. Darkë. Cook viçi (200g) dhe dy vezë. Gjithashtu të përgatisë një sallatë. Dita e katërt. Për mëngjes, një filxhan kafe të zezë.

Drekë. Vlim një vezë dhe tre karrota të mëdha. Me to ju mund të bëni një sallatë, duke shtuar vaj gatimi. Gjithashtu djathë darkë 15hr përfshira. Darkë. Frutat në çdo sasi. Por mos ha tepër - nuk e zgjas stomakun. Mos hani rrush dhe banane - ato përmbajnë një shumë të glukozës. Dita e pestë. Përgatitja karrota të papërpunuara me lëng të një limoni. Ju mund të hekura atë në rende ose të hani asgjë. Drekë. Çdo peshk, një gotë me lëng domate. Darkë. Njësoj si në ditën e katërt. Dita e gjashtë. Për mëngjes, një filxhan kafe të zezë. Për drekë, kuzhinier gjysmë një pulë të vogël, vlim atë pa lëkurë dhe yndyrë.

Gjithashtu të përgatisë një sallatë. Darkë. Boil dy vezë dhe gatuaj karrota 200g (të papërpunuara), përzierjen atë me vaj. Ditën e shtatë. Për mëngjes krijoj çaj jeshil. Dreka ofron viçi i zier - rreth 200g dhe fruta. Darkë. Çdo versionet e mëparshme, përveç për ditën e tretë. Ditën e tetë dietë Japanese përfshin përsëritjen e pasqyrë. Kjo është dita e tetë - njëjtë si i gjashtë dhe nëntë - një e pesta, etj Dietë së bashku për 13 ditë. Nëse ju doni të arritur rezultatin e dëshiruar dhe nuk fitojnë £ humbur sërish - jo nakydaytesya