Nëse keni humbur seks dëshirën, çfarë duhet të bëjmë për aphrodisiacs ushqimore për burrat dhe gratë


Kohët e fundit në gatim modern ishte një tjetër tendencë - kuzhinë erotike. Përse është e nevojshme dhe çfarë është e fshehur prapa përforcues enigmatik titullit, shpesh ndezje në revistat e modës? Kjo është ajo që unë përpiqem ta them sot. Fakti është se në qoftë se ju të vini ushqime të drejtë dhe erëza në proporcion të drejtë, ju mund të përgatisë enët e shijshme që ndikojnë në dëshirën seksuale të njeriut. Ajo është e njohur nga kohët e lashta. Shumë njerëz që fillojnë të përdorin atë njohuri për të ndikuar dhe të rritur seksualitetin për të tërhequr një partner. Me ushqime të caktuara paraardhësit tanë zgjuar ndjeshmëri dhe dëshirë në njërën tij të zgjedhur.


Si studimin aktual, rolin kryesor në këtë lojë, i quajtur produkte - aphrodisiacs. Në përgjithësi, profesionistët e gjuhës në aphrodisiacs ushqimore - janë përbërës që ndikojnë në potencë mashkull dhe makinë seksi në femra. Atdheu i komponenteve natyrore konsiderohet të jetë Kina. Ajo ishte atje që përdorin një sasi të madhe të erëza ushqimore, të cilat janë një burim i substancave të shëndetshme, duke përfshirë aphrodisiacs. Pra, si për të rritur dëshirën seksuale? Në Egjiptin e lashtë gëzuar një hudhër të veçantë nderit. Egjiptianët e përdorur atë për të forcuar qarkullimin e pronës, dhe kështu të rritur potencë mashkull.


Napoleon para se të dalin në pension nga më të preferuar, hante një sasi të madhe të oysters. E çuan pastaj në mënyrë specifike për në brigjet e Japonisë. Këto ushqim deti përmbajnë sasi të lartë të zinkut, e cila rrit potencë dhe në mënyrë të konsiderueshme përmirëson cilësinë e spermës. Me këto synime të njëjta, Mbreti Henry katërt i Francës çdo natë para se të shkojnë në shtrat, piu një raki pak të përzier me vezë e verdhë veze të papërpunuara. Në Rusi, paraardhësit tanë ishin të njohur me këto komponente. Për të përmirësuar funksionin seksual ata të përgatitur ushqim, të cilat përdoren në qepë, rrënjë selino dhe e lë, mjaltë dhe vezë. Dijetarët modernë e kanë bërë edhe listë të gjerë të produkteve, aphrodisiacs, të cilat janë treguar të shkencëtarëve të njeriut dhe mjekët konfirmuar.

Ata janë të ndarë në disa grupe. Këto përfshijnë erëza, perime, fruta, herbs dhe produkte proteinike. Le të përqëndrohet në disa produkte më shumë. Unë ju ofrojmë një listë të vogël të produkteve, duke përfshirë ushqime do të ndihmojë në ringjalljen e marrëdhënieve, forcojmë familjet dhe të provokoj dhe kështu të sjellë një të dashur kënaqësinë e ushqimit të mirë. Nxitës më efektive dhe popullor është një fryt. Lider në veprim emocionuese në trup dhe rritjen potencë është banane. Ai përmban shumë sheqer dhe kalium. Nëse mëngjes trajtoj një të dashur një pjatë me banane feta, derdh mjaltë dhe spërkatën me arra, prisni në çështje dashuri natë.

Datat më të ëmbël fruta, plus ata janë një nga produktet më emocionuese. Përdorimi i tyre gjatë ditës janë në gjendje të vazhdojnë marrëdhënie. Përveç kësaj, konsumi i rregullt i datave, pastron gjakun, rrit dëshirën seksuale në të dy partnerët. Në burra, këto fruta të rritur numrin dhe cilësinë e spermës së prodhuar. Rrush Sweet pjekur gjithashtu përmbajnë zink. Kjo substancë stimulon prodhimin e hormoneve seksuale, duke rritur tren. Mishi i kokosit pastron trupin, ka një veti të butë diuretik, dhe për të rritur numrin dhe cilësinë e spermës së prodhuar. Për të shtuar shkëlqimin dhe mprehtësi në marrëdhëniet seksuale, të përgatisë një pjatë ëmbëlsirë lindje - farat e susamit, të përziera me bletë mjaltë të lëngshme.

Në vend të enët e mishit të rënda gatuaj meze me avokado. Ky mjet shpejt rrit potencë mashkull. Avocado nuk e ngarkon stomakun, edhe pse një zëvendësim i plotë për mish nga numri i proteinave që përfshihen aty. Sigurisht, disa burra mund të jenë të kënaqur me një vakt të lehta të frutave. Pra, ne të kthehet në produktet e tjera që mund të na ndihmojnë në çështjet e dashurisë. Në mesin e tyre vlen të përmendet veçmas kërpudha. Por më interesante është se rekord i kërpudhave për të rritur makinë seksi është kërpudhat smorchok. Dish e rrudhave në darkë tuaj të preferuar do të rritet burrëri e tyre. Pas afërsi të këtyre kërpudhave të ndihmuar të shërohen shpejt dhe të vazhdojë afërsia.

Qepë të freskëta dhe hudhër stimuluar dhe ton. Ata gjithashtu pastrojë gjakun e toksinave. Këto perime mund të hahet si një produkt të pavarur apo të gatuaj me ta snacks ose shtoni në kurset kryesore. Këto perime të kontribuojë në funksion mbështetës afatgjatë seksual. E njëjta gjë mund të thuhet e selino, sidomos lëng fllad përzier me lëng karrote ose mollë. Nëse ka probleme me të prostatës, një asparagus ri kuzhinier. Ky produkt është i pasur me vitamina, sidomos vitaminë A. asparagus është gjithashtu e lartë në kalium, kalcium dhe fosfor. Lista e aphrodisiacs është i sigurt për të përfshirë të gjitha llojet e havjar, ullinj, fara kopër, fara kungull, gjalpë i shkrirë.

Prej bimëve duhet theksuar xhensen performancës të fortë dhe lëng aloe shumë vite. Të jetë i sigurt për të shërbyer darkë për dy ushqim deti dhe tjera të detit. Ata kanë një ndikim pozitiv në hormonet e njeriut. Gratë dashuri shije e luleshtrydhe dhe trangujve. Ata janë gjithashtu të shtyjnë aventurat e tyre seksuale. Tani në qoftë se ju humbur seks dëshirën, çfarë ju e dini, përdorni aphrodisiacs në
ushqim për burrat dhe gratë! Sigurisht, kjo listë modest nuk është i mbuluar nga madje edhe një pjesë të të gjitha ushqimeve aphrodisiacs njohur. Por ju mund të gjeni një palë për tu produkteve "të veta" dhe enët që vetëm ju të dy janë mirë të përshtatshme.

Dhe për këtë gatuaj enët e ndryshme, të cilat ju të shtoni në tashmë të njohur "sekrete" produkte që mund të diversifikuar jetën tuaj seksuale. Svetlana,