Çfarë trajnimi për humbje peshe është më e mirë për të blerë shtëpi


Ndoshta vështirë për të gjetur një njeri në mesin nesh që nuk do të duan që të ketë të shëndetshëm, të fortë, atlet, trup të bukur, kështu si veten dhe të tjerët.
Sigurisht, ushqim i mirë - një pikë shumë e rëndësishme, por jo të mjaftueshme për të krijuar figura ideale. Kërkoj stërvitje të rregullt. Por disa njerëz nuk duan të shkojnë në palestër, në disa të tjera ajo është, por, për fat të keq, jo kohë të mjaftueshme. Siç thonë ata, ka një vullnet, një palestër të vogël mund të organizohet dhe në shtëpi! Për një trup të bukur dhe të gjithë që është e nevojshme - për të nxjerrë një cep të vogël të imitues. Në fakt, nuk ka asgjë më të mirë se mësimet në shtëpi.

Ato mund të bëhen në çdo kohë të përshtatshme. Përveç kësaj, ju mund të kombinuar biznesin me kënaqësi. Për shembull, bëni në simulator dhe të shikojnë TV. Gjëja më e rëndësishme në këtë rast - imitues të drejtë zgjedhje. Në këtë artikull, ne redaktuar faqe do të ju them se trajnimi për humbje peshe në shtëpi më mirë të blerë. Në përgjithësi, të gjithë trajnerët janë të ndarë në forcë dhe kardio, por si ne të përballen me detyrën kryesore "Lose peshë", zgjedhja jonë bie në trajnimin "e dytë". Përveç kësaj duke përdorur kardyotrenazherov shpejt dhe në mënyrë efektive mund të humbni peshë dhe për të mbajtur trupin tuaj në formë të mirë, kështu trajnimin e tyre ende të prodhojë durim të mirë, të forcojë kardiovaskulare dhe sistemet e frymëmarrjes, dhe trajnojnë grupe të ndryshme të muskujve.


Plus kardio është dhe çfarë trajnimi ata mund të prodhojnë, duke hedhur gjimnastikë dhe gjimnastikë. Për përdorim në shtëpi është optimale: punë rutine, ushtrim biçikletë, rritjes dhe Orbitrek. Rutine - përkryer për ecje dhe vrapim mbështetësit. Aktualisht, prodhuesit ofrojnë klientëve të saj shtigjet mekanike dhe elektrike. Dallimi në mes tyre është se kanavacë elektrike imitues automatikisht lëviz nën ndikimin e motore, dhe mekanike - tehut të shtyrë me tren. Pothuajse çdo punë rutine modern ju vetë mund të vendosni parametra të tilla si shpejtësinë dhe kënd të sipërfaqes running.

Nëse kompjuteri juaj ka një imitues ndërtuar, atëherë ka shumë të ngjarë që ai tashmë ka një modes dhe programeve të gatshme. Kur të blesh një punë rutine mos harroni se ajo është trajner i palëvizshëm, i cili do të marrë shumë hapësirë ​​në banesën tuaj. Një tjetër pikë, po aq e rëndësishme: zgjedhja e punë rutine të energjisë në masë të madhe varet nga cila pesha e trupit është mbi të për të bërë. Ushtrimi i jep ngarkesën në mënyrë të barabartë të mirë në këmbë muskujt, shtypin dhe pelvisit. Pra, ajo mund në kohë të shkurtër të mundshme për të hequr qafe e peshë të tepërt. Për të luajtur në shtëpi dhe humbjen e peshës është më e mira për të zgjedhur një biçikletë në të cilën ju do të jetë në gjendje për të kontrolluar ngarkesën dhe përpjekje për të mos dëmtojnë shëndetin e tyre.

Ky lloj i kardio është një rrip, fërkime, elektronike dhe magnetike. Por më mirë dy të fundit. Kur zgjedh një shënim biçikletë që ai kishte një të thyer, vende të rehatshme dhe pedals që mund të rregullohen në mënyrë të pavarur në varësi të rritjes së trenave. Plus bikes është se ata nuk zënë shumë hapësirë ​​dhe çdo gjë tjetër, ata mund të lëvizin nga një cep në një tjetër apartament. A stepper paraqiti një simulim në këmbë deri në shkallët. Imitues ofron një aktivitet të prekshme fizike në të gjithë trupin, por më të trajnojë muskujt e mollaqe dhe këmbët.

Me stepper mund të shpejt dhe me efikasitet të djegur kalori. Ky lloj është kardyotrenazhera elektrike dhe mekanike. Pulsanti Electric ofron për rregullimin e ngarkesës, në varësi të nivelit tuaj të trajnimit, pesha, norma e zemrës, etj Nëse jeni të interesuar në opsion ekonomik, por po aq të mirë, zgjedhja juaj është për të qëndruar në stepper mekanike. Duke blerë një stepper, ju nuk keni nevojë që të vras ​​mendjen për ku për të instaluar atë, sepse ajo nuk ka marrë shumë hapësirë. Orbitrek apo siç quhet ndryshe trajner eliptike është ndoshta më i avancuar. Ushtrimin në të, ne simulon lëvizjen e skiator.

Kohët e fundit, ky lloj kardyotrenazhera fiton popullaritet gjithnjë e më shumë në mesin e atletëve. E gjithë kjo është e mirë në të gjitha këto Simulators të mbledhura në Orbitreks. Trajner eliptike zhvillimin e grupeve të shumta të muskujve. Lëvizja ajo mund të bëjë të dyja përpara dhe prapa. Sa për cilësinë e çmimeve, me qëllim të kursimit të parave, mos e blerë pajisje të lirë stërvitje për në shtëpi nga një prodhues të panjohur. Pas të gjitha, shumica e të gjithë - kjo nuk është një imitues, dhe pajisje travmoopasnoe. Prandaj, për të mbrojtur veten dhe për të mbajtur të shëndetshëm, i kushtoj vëmendje të veçantë për cilësinë e materialeve
dhe lidhjet. Ata duhet të jenë të një standardi të lartë.

Një trajnim i tillë dhe blej më të mirë se ndonjë ende. Dhe jo për të dëmtuar sistemin kardiovaskular dhe shëndetin e përgjithshëm, para çdo stërvitje shfaqjet më të mira të bërë 30 ushtrime për shtypin dhe disa pompimit stërvitje aerobic. Para se të përdorni kardyotrenazherov duhet të konsultoheni me instruktorin dhe mjeku përdor parimin e rritjes graduale të ngarkesës. Si rezultat i kësaj, në qoftë se ju zgjidhni trajnerin e duhur, prodhimin trajnim kompetent dhe të vazhdueshëm në të, rezultati nuk do të jetë shumë të vijë. Por nga pluhur, imitues harruar nuk duhet të presin mrekulli!

Rinat Abdrahimov,