Cilat janë kontraceptivët më të mirë me gojë


Si rezultat i marrjes së kontraceptivëve oral, disa gra ankohen për makinë ulur seksi dhe përkeqësimit humor. Për të përcaktuar shkakun e një grupi të shkencëtarëve italianë kryer një sërë testesh që lidhur erën femërore të trenit të tyre. Si rezultat i punës së tyre, u zbulua se gratë që ruhen, mënyra natyrore gjatë ovulacionit rritur ndjeshmërinë ndaj odors. Në një tjetër grup të grave që marrin hormoneve të paktën tre muaj, erë gjatë gjithë ciklit mjaft e shurdhër. Çfarë po ndodh? Ajo rezulton se në femra marrin kontraceptivët orale reduktuar ndjeshmërinë ndaj feromonet meshkuj? (Substanca pa erë të paqëndrueshme që çojnë gratë të zgjedhin partnerin e tyre seksual).

Ajo rezulton se hormonet e disa kontraceptivëve oral shtypur peshën e të nuhaturit, duke zvogëluar epsh e tyre. Si te zgjidhni këto pilula e kontrollit të lindjes, të cilat nuk mund të dëmtojnë trupin e femrës dhe të reduktuar mall? Me fjalë të tjera, është se kontraceptive oral janë ato më të mirë? Cilat janë kontraceptivët më të mirë orale? Shumë gra duke marrë hormonet, duke u ankuar e shqetësimit gjatë raportit seksual. Nën ndikimin e hormoneve të përfshira në pilula kontraceptive, përqendrimi i reduktuar i hormoneve femërore nivelet e estrogjenit. Kjo çon në një reduktim në shpërndarjen e vajosje në vaginë, duke rritur thatësi gjatë raportit seksual.


Çfarë kontraceptivët më të mirë me gojë në këtë rast? Aktualisht Farmacitë mund të blej xhel të veçantë hidratues. Por kontraceptive më të mirë me gojë, sipas gratë, ato që përmbajnë më shumë estrogjenit. Megjithatë disa dhe ata nuk ndihmojnë. Është gjithashtu me vlerë të menduarit në lidhje me faktin se kontraceptivët oralë janë më efektive. Shumë gra përpiqen të zgjedhin metoda më efektive të mbrojtur. Ndoshta për këtë arsye, 10% e femrave gabimisht besojnë menduar se këto tableta të përmirësuar tërheqje seksuale me një partner. Sipas ekspertëve - sexologists, rritjen e makinë seksi me partnerin varet jo vetëm nga faktorët psikologjik të tilla si mungesa e seksit nevojshme interrupt apo të besimit në efektivitetin e kontraceptivëve.

Arsyeja për këtë rritje të hormoneve të dëshirës seksuale të përfshira në pilula kontraceptive.
Ata reduktojë pragun dhimbje para ciklit menstrual. Hormonet ndikojnë komunikimit hipotalamusin - hipofizë - vezore, duke shkaktuar mbajtjen e ovulacionit dhe një shkelje të ciklit hënor. Si rezultat, gratë që marrin këtë ilaç pa përjetuar simptomat premenstrual pakëndshme dhe të dhimbshme. Shkencëtarët kanë treguar se gratë që marrin pilula kontraceptive, dëshira seksuale nuk është zvogëluar dhe para menstruacioneve. Ato gra që e mbrojtura metoda natyrale për të strukur larg nga seksi në përkeqësimin e humorit dhe dhimbje në fund të barkut.

Pra, mjetet juridike natyrore edhe të diskutueshme, kur është fjala për ndjeshmëri. Gjithashtu në barnatore mund të blej arna e kontrollit të lindjes, suppositories, të cilat kanë të njëjtat veti si tableta orale dhe kontraceptivëve oral që dinë më mirë. Tani që kam menduar të suva, ndryshim i saj është që hormonet të hyjë trupi përmes lëkurës poret gratë. Në përputhje me rrethanat, për arsyet e përshkruara më sipër, përsëri një rënie në epsh. Përdorni kontrollit të lindjes të çon në të tepërt yndyrat shkëndijë shkarkimit në vaginë. Pasi që trillime të dy partnerët ulur gjithashtu. Sexologists rekomandoj në këtë rast, të ndryshojë metodën e kontracepsionit.

Ajo duhet të mbahet mend se në të kontraceptivëve vaginale - qirinj, është "nonoxynol-9". Ajo shkakton shqetësimit në formën e inflamacionit, acarim në vaginë gjatë seksual. Në fund të fundit, kjo përsëri çon në një ulje të dëshirës seksuale për partnerin. Faktin që njerëzit nuk më pëlqen kondom njohur. Disa njerëz përdorin prezervativë, ata kanë probleme me ereksionit. Nëse ata nuk e gëzojnë duke përdorur marrëdhënie ndėrpresė për të parandaluar, është gjithashtu e shkëputur dhe kështu zvogëlon zgjimit seksual. Përsëriteni këto inconveniences pushim ul epsh.

Në këtë rast, gruaja ka nevojë për mbështetje dhe vetë-ngacmim burrat veshin kondom atë. Prezervativi si një mënyrë e kontracepsionit duhet të jetë madhësia e duhur, përndryshe ai do të sjellë siklet gjatë raportit seksual. Ngurrimi për të përdorur kondom gjithashtu mund të shkaktohet nga mbindjeshmërisë në latex dhe kimikateve të tjera që janë pjesë e saj. Për shumë gra kontracepsioni më e mirë është spirale. Kjo i lejon ata të mos flasim pilula e hormoneve, dhe për këtë arsye nuk zvogëlohet dëshirën e tyre. Megjithatë, jo të gjithë është i lumtur. Prandaj, në qoftë se ju përdorni kontraceptivëve oral, atëherë provoni ato barna që përmbajnë më shumë estrogjenit.

Carolina,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!