Cilat janë pronat medicinale e kërpudhat çaj, se ajo është e dobishme


Kombucha jeton në disa kuzhinat në kavanoza tre-litër. Por edhe ata që janë të lumtur për të pirë një pije me të, jo gjithmonë e dinë se pronat shërimin e kërpudhat çaj, se ajo është e dobishme. Vende të ndryshme dhe rajone Kombucha quhet ndryshe - ky çaj Japanese kërpudha dhe kandil deti dhe sfungjer japonez dhe Kombucha. Pronat e saj janë të dobishme për trajtimin e shumë sëmundjeve, dhe përveç kësaj kjo është një masë e shkëlqyer parandaluese. Kombucha - kjo nuk është një organ i veçantë, një lloj i kolonisë së mikroorganizmave që në mënyrë paqësore bashkë-ekzistojnë dhe plotësojnë njëri-tjetrin. Ajo është e përbërë nga bakteret Acid acetik dhe maja, e cila lejon jetesën e kërpudhat dhe ndihmon zhvillimin e pije medicinale, e cila është e karakterizuar nga prona e larta ushqyese dhe medicinale.

Mjekësi zyrtar konfirmon efikasitetin e kësaj agjent në trajtimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve, në bazë të studimeve. Kombucha ka një gamë shumë të gjerë të aplikacioneve. Ajo mund të përdoret për të trajtuar sëmundjet e sistemit të tretjes, sëmundjet e mëlçisë dhe tëmthit fshikëz inflamacion pa marrë parasysh se ku ata janë të bazuara, hipotension dhe hipertensionit, ENT - sëmundjet, infeksionet dhe plagë septike, dhimbje fyti dhe grykët. Ajo është përdorur në sëmundjet e syve, dizenteri, fruth i keq, tifos, difterisë, tuberkulozi dhe madje edhe hemorroide. Pije çaj kërpudhat mund të ndihmojë në sëmundje të ndryshme të sistemit nervor.


Ai rikthen microflora e traktit gastrointestinal, e cila ndihmon për të përballuar me dysbiosis, kolit dhe enterocolitis. Ky mjet është përdorur pas një sëmundjeje të gjatë, rivendosjen e trupit dhe duke ndihmuar për të pastruar mëlçisë nga toksinat dhe produktet e dekompozimit. Ajo mund të përdoret brenda dhe jashtë vendit për të luftuar mikroorganizmave patogjene. Ndryshe nga droga pronat antibacterial medicinale e kërpudhat çaj kanë një spektër shumë të gjerë të aktivitetit, dhe përdorimi i saj nuk është i dëmshëm dhe ndoshta edhe pas pasterizim dhe magazinimit. Infuzion i kërpudhat çaj mund të përdoret për të lehtësuar largimin dhe tërheqjes dhe alkoolit sindromeve tërheqjes.

Kjo rivendosur mekanizmat e saj të veprimit nuk mund në asnjë laborator. Kombucha është përdorur me sukses në shumë qendra të mëdha djegur. Ajo përshpejton shërimin e sipërfaqeve të djeg me një zonë të madhe dhe komplikime si infeksion. Ai është në gjendje të rrisë imunitetin e trupit për të ndihmuar në luftën kundër komplikimeve të mundshme. Kërpudha çaj pije përbërja janë acide të ndryshme organike të tilla si laktik, malic, acetik, fosforik, limoni, etj, alkoolit, thiamine, acid Askorbik, disaccharides dhe monosaccharides. Gjithashtu ka të ndryshme agjentët enzimatike, klorofil, xanthophyll, lipide dhe purines.

Një numër i madh i enzimeve të kontribuojë në optimizimin e tretjes. Ata gjithashtu të ndikojë në sistemin e hormoneve të imunitetit nivelet. Disa sëmundje janë të shoqëruara me mangësi enzimë ose mungesë të plotë, e cila ndikon në tretshmërinë e ushqyesve nga trupi. Enzimat të ndihmojë për të hequr toksina. Dështimi i formulimit të çojë në sëmundje të ndryshme, duke përfshirë osteoarthritis dhe artritit, kancerin dhe emfizemë, scleroderma dhe sëmundje të ndryshme të aparatit tretës, dhe reaksioneve alergjike. Një seri e eksperimenteve të shkencëtarëve gjermanë provuar se përmbante në acid Kombucha, të tilla si acidi glucuronic, pengojnë rritjen e qelizave të kancerit, duke e bërë ekstrakt i dobishëm për parandalimin dhe trajtimin e kancerit.

Ajo duhet të mbahet mend se në kushte të caktuara trupi duhet të konsumojnë këtë pije me kujdes. Kjo përfshin: diabet -tsukrovoho; Sëmundjet me shpërfillje fungale (nëse infuzion i freskët); -hastrytu, me aciditet të lartë; -neobhidnosti kryejnë veprime komplekse si infuzion të fortë mund të ndikojë normën e reagimit; -hipotoniyi (i referohet infuzione të çajit të gjelbër). Si për të bërë infuzion? Për të pirë dhënë në trup më i theksuar efekt i dobishëm ajo duhet të marrë rreth dy orë pas ngrënies. Ai duhet të jetë pak i ftohtë. Infuzion duhet të marrë çdo ditë, doza mund të shkojnë nga një e treta në gjysmë litër litra në një kohë.

Pini ajo duhet të jetë tri herë në ditë. Nëse konsumi është shumë e agjërimit menjëherë pas zgjimit, shërimin efekt posylyuyet
Sya. Në mëngjes ju mund të pini një gjysmë gotë. Doza e rekomanduar në varësi ndjenjat subjektive. Në këtë pikë nuk ka udhëzime të sakta. Kujtohet se si të dobishme Kombucha Pronat e dobishme koloni të mikroorganizmave nuk është e nevojshme të konsumojnë pa kufizime. Pirja infuzion pa mase nuk do të sjellë përfitimet e pritshme. Kohezgjatja e trajtimit ose parandalimit të jetë jo më shumë se dy muaj. Atëherë ajo është e rekomanduar për të bërë një pushim për të njëjtën periudhë.


Kjo eshte te parandaluar acarim te murit stomak. Nuk janë shumë të dobishme dhe pronat e saj janë përdorur si ilaç zyrtare dhe popullore. Catherine