Çfarë bëni maskë shtëpi për fytyrë


Gjatë gjithë kohës, gratë duan të jenë të bukur dhe të kërkuar fonde për lëkurën anti-plakjes. Ruajtja rininë dhe bukurinë është ëndrra kryesor çdo njëri prej nesh. Për të arritur këtë grua nëpër gjykim dhe gabim shpikur mjete për t'u kujdesur për të. Recipes shumë prej tyre mbeten ende në disa familje dhe kaloi poshtë nga brezi në brez. Unë nuk do të fshehin ata, dhe kush më mirë për të folur drejtpërdrejt për të bërë maskë shtëpi për fytyrë. I dukshëm në mesin e këtyre mjeteve magjike merr Facials fytyrën dhe qafën. Ata janë të lehtë për të përgatitur veten me përbërësit natyral. Ata nuk janë të shtrenjta, nuk kërkojnë mjete të posaçme, por shumë të efektshme.

Duke përdorur këto maska ​​në kombinim me krem ​​fytyrë që i përshtatet llojin e lëkurës tuaj, ju mund të arrijë rezultate të mahnitshme. Por ne duhet të kujtojmë se bukuria mjetet juridike në shtëpi nuk duhet të përdoret më shumë se 2-3 herë në javë, ata vënë në një pastruar plotësisht dhe pas përdorimit me kujdes hiqni mbetjet likuid. Gatuar me duart tuaja, ata veprojnë për gjendjen e lëkurës më të mirë dhe më efikas se mjetet e prodhimit industrial. Pra, në një kohë shumë të shkurtër ju mund të sjellë lëkurën tuaj në mënyrë që të rifreskoni ndriçohet atë që të kthehet ngjyrës së saj të bukur dhe elasticitet, hequr rrudhat dhe vathë.


Kanë ju disa receta të produkteve kozmetike që do t'ju ndihmojë të bëhet më e bukur dhe tërheqëse: Për të thatë dhe normale fytyrës lëkurës Në një gotë, përzierje 1 verdhë veze vezë të papërpunuara dhe 2 lugë. l. i freskët djathë të ulët yndyrë. Shto 0,5 h. L. vaj ulliri. Gjithçka është mirë derisa një pure të trashë të butë. Aplikoni këtë përzierje në një fytyrë të pastër, qafë dhe décolleté. Pas 15-20 minuta. pije me ujë të ngrohtë, fshij kubike akull të lëkurës. Thatë me një peshqir të butë dhe të aplikojnë moisturizer tuaj të preferuar. Bashkoj një copë kungull deri butë. Përgatitja kungull 2 ​​lugë. l. pure patate, të përziera me 1 tbsp.

l. salcë kosi. Aplikoni përzierje, shtrihem, të pushojnë, 20 min. pastaj pije me pije të ngrohtë me ujë të ftohtë. Kjo maskë do të jetë një kursim në ditët e dimrit të ftohtë kur peresushuyetsya të lëkurës, lëkurë, një ndjenjë e ngushtësi. Firming, forcon Forcon shkëlqyer, firmat e lëkurës, duke rritur elasticitetin e saj, hurmë kozmetike bazuar. Pjekur gjysmë tul frutash me kujdes bluaj, shtoni 1 tbsp. l. krem i freskët, 1 orë. l. vaj perimesh. Pastaj shtoni një majë e niseshte per viskozitet dhe përzierje tërësisht. Në masë të trashë të aplikoni në fytyrë të pastër dhe qafë me një shtresë të hollë. Pas gjysmë ore shpëlarje me ujë të ngrohtë, fshij kube akulli, dip një peshqir dhe të aplikojnë moisturizer.

Vitamina maska ​​për rritjen ngjyra, zbutjen dhe shëndetin e lëkurës Ndërsa në këmbë verore përdorimin dnynky për kungull i njomë të saj të bukurisë. Është shumë i dobishëm për shëndetin e përgjithshëm, dhe për të rritur apelin e tij. Bëni një maskë të mishit të tij. Për këtë qëllim, fshij pulpë integruar, slurry mënyrë të barabartë në palosur tri herë, një copë garzë. Aplikoni një kompresë në fytyrë, duke lënë një vrimë për hundës dhe syve. Pas 20 minutash, lani me ujë të ftohtë. Tani shikoni në pasqyrë. Një dallim i rëndësishëm mes asaj që ishte dhe u bë, vështirë të humbasë. Nga rruga, kungull i njomë integruar mirë të shtoni një krem ​​pak të freskët ose djathë.

Në të njëjtën të rinisë së shkëlqyer, hidratues dhe efekt rinovimin është lulushtrydhe. Pure disa manaferrat shumë të pjekur dhe përzierje e tyre me qumësht të freskët ose krem ​​(për lëkurë të thatë). Përhapjen përzierje në fytyrën tuaj në mënyrë të barabartë. Dërgo një thatë pak dhe të vënë një maskë mbi peshqir të nxehtë. Shtrihuni 15 minuta, pastaj të lajë me ujë të ngrohtë dhe mos harroni të fshij pjesë të lëkurës së akullit. Kozmetike Nourishing Përgatitja e një maskë me banane. Pure gjysmë pulpë pjekur me një pirun, përzierje me qumësht dhe pure deri në një slurry trashë. Aplikoni në fytyrë, qafë dhe décolleté për 15-20 minuta.

Atëherë hiqni shtupë slurry zhytur në qumësht, pije me ujë dhe të aplikojnë moisturizer. Kjo do të thotë ushqen lëkurën, duke e bërë atë butë, rrit ngjyra dhe eliminon linjat e bukura. Kjo maskë mund të bëhet çdo ditë ose dy. Kjo nuk do të shkaktojë dëme, por efekti do të shfaqë më shumë e më shumë çdo ditë. Për nervoz, të prirur për të lëkurës me vaj Për të përmirësuar pamjen e problemit të lëkurës, veçanërisht të prirur për formimin e blackheads dhe pimples